Skocz do zawartości

Wymiana czaszy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jakie byłyby korzyści z wymiany Famaval ST90LH 90cm na coś większego np. Triax TD110 lub Famaval ST110LH

albo jeszcze coś większego. Główne użytkowanie to póki co HB 13.0 + Astra 19.2 ale niewykluczone, że w przyszłości coś więcej ...

 

Może ktoś z kolegów wypisać realne korzyści takiej wymiany? Aktualnie używam ST90LH z dwoma konwerterami Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP Twin Black ULTRA + 166-TW EMP-CENTAURI - WAVERONTIER Double DiSEqC.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz jakieś problemy z odbiorem czy tylko chcesz się pobawić?

 

Na 11.411Ghz pol. H z nowego TP Cyfry gdzie lecą HD nowe czasem mi sypnie BER'em (do kilkunastu) ale

to myślę, że bug softu Octagona 1018 jest bo na innych tunkach to nie występuje na tej instalacji. Antena

jest ustawiona na ten TP w tej chwili.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sygnału na TP 11.411 Ghz mam aktualnie 81%, siła 92% - antena i konwertery jak w pierwszym poście. Skew na ok. 5 st. wg mojej pozycji na globie gdzie mieszkam (wg. http://www.satlex.de/pl/azel_calc.html) a konwertery zamontowane w środku, czyli można je przysunąć do czaszy lub wysunąć po ok 1,2 cm. Ustawiałem na BER=0 z miernika z Enigmy 2 lecz czasem raz na kilka minut lub jak wiatr zatrzepie czaszą sypnie BER do 37 i drobna pixeloza w obrazie (jak wiadomo jest tam FEC=5/6) ;) No i tu własnie zastanawiałem się czy wymiana na czaszę 110cm coś da ... Na innych transponderach HB + A i kanałach HD czyściutko pixelozy żadnej nie mam.

 

Co proponujesz. Czy rzeczywiście wysunięcie lub przysunięcie konwerterów (HB + ASTRA, zakładam że obu powinno być jednakowe) może poprawić sytuację z tym BER?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz wisi na solidnym uchwycie balkonowym i już stabilniej jej zamocować to się nie da. Oczywiście śruby podokręcane, że żadnych luzów nie ma. Mówię o silnym górskim wietrze, gdzie jak dmuchnie w czaszę to nie ma siły przy tej wielkości by nie zadrżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie zawadza antenie - w sensie żadnych przeszkód terenowych to coś jest chyba nie halo, bo ja mam na 11.411 100% przy czaszy 80cm na pd-wsch polski. Ustaw sobie teraz ten transponder na pomiar i:

1. antena lewo prawo do maks poziomu

2. potem poprawka góra dół do maks poziomu

3. konwerter skew do maks poziomu

4. wysunięcie konwertera w jedną i drugą do maks poziomu

 

Wszystko milimetr po milimetrze, a wyciągniesz na pewno więcej :) To że kiedyś ustawiałeś nie znaczy że wiatr nie przestawił czaszy o te milimetry. No i organoleptycznie zbadaj czy czasza nie jest krzywa/zwichrowana. Trochę zabawy jest, ale opłaca się. Kiedyś kiedyś ustawiałem tak antenę rodzicom, przeznaczyłem na to cały dzień - efekt był taki że antena narażona na naprawdę silną wichurę cały czas bezbłędnie odbierała sygnał, przy naprawdę tragicznej pogodzie ulewa/śnieżyca problemów również żadnych po za nieznaczącym spadkiem sygnału który w niczym nie przeszkadzał. Parametry z kalkulatorów są orientacyjne* . Podczas instalacji wiele się zmienia i wystarczy tylko nieco pochylony element na którym mocuje się czaszę - zmienia się kąt elewacji (na podziałce przy talerzu) oraz skew konwertera.

 

* - orientacyjne, jeżeli nie mamy pewności że podziałka na mocowaniu czaszy jest idealnie zestopniowana, a i element na którym mocujemy antenę nie jest idealnie w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawianie własnie cały dzień jak piszesz już ćwiczyłem na max sygnału i jestem w stanie wyciągnąć 96% siły sygnału lecz wtedy bardziej i częściej właśnie na tym transponderze sypie BER ;( Każdy tuner też inaczej mierzy i nie ma co porównywać skali % między modelami. Na ten moment jestem pewien po ostatnim tuningu w sobotę anteny, że czasza 'patrzy' na TP 11.411 najlepiej jak się dało. Regulowałem wszystko oprócz wysunięcia i wsunięcia konwertera. Tak jak pisałem to inne kanały HD przy wietrznej pogodzie chodzą bezbłędnie, zero problemu też przy wietrze. Na innych tunerach np. Opticum X403p ten transponder 11.411 na tej instalacji działa bez zająknięcia, tylko na Octagon 1018 czasem sypnie BER. Dlatego pytałem o sens czy jest aby pokusić się o większą czaszę do niego jeszcze, czy to coś da, czekam też na nowy software może poprawi stabilność i jakość odbioru z tego TP bo zgłosiłem także do Octagon potencjalnego bug'a w sofcie aby sprawdzili.

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...