Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

PANIE TOMKU X8 SUPPORT

Wiem, że już ktoś poruszał ten temat ale uważam, że jest bardzo ważny dlatego ja kolejny raz chciałem na to zwrócić uwagę!!!

Bardzo denerwującym zjawiskiem jest wyłączenie się tunera po wcześniejszym zaprogramowaniu z EPG a np film, który niby się nagrywa (nagrywa lub był nastawiony celem przypomnienia)jeszcze trwa i następuje jego tragiczne wyłączenie w trakcie bo np było kilo reklam i program się przeciągnął o dobre kilka minut a tak miałem dzisiaj.

Wiem, że jest to możliwe by np albo jeśli tuner był włączony to po zrealizowaniu zadania po prostu się nie wyłączał lub na kilkanaście sekund wcześniej pokazywał się dyskretny komunikat o kończącym się zadaniu a my widząc to będziemy mogli zareagować odpowiednio. Dzisiaj miałem taką sytuację, że oglądaliśmy jakiś serial i oczywiście tuż przed końcem tuner się wyłączył bo upłynął cza zadania z EPG ale niestety film trwał jeszcze minutę i klapa !!!

Wiem, że ktoś na to zwrócił także uwagę dlatego ja podnoszę temat ponownie i myślę, że jest to na tyle ważne by podjąć się tego zadania i to poprawić.

pozdrawiam Pana gorąco i proszę o reakcję na powyższy temat

 

armin84 dzięki za podpowiedz co do programu choć nie wiem czemu ale coś nie chce mi działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

PANIE TOMKU X8 SUPPORT

[...] Dzisiaj miałem taką sytuację, że oglądaliśmy jakiś serial i oczywiście tuż przed końcem tuner się wyłączył bo upłynął cza zadania z EPG ale niestety film trwał jeszcze minutę i klapa !!!

Wiem, że ktoś na to zwrócił także uwagę dlatego ja podnoszę temat ponownie i myślę, że jest to na tyle ważne by podjąć się tego zadania i to poprawić.

pozdrawiam Pana gorąco i proszę o reakcję na powyższy temat

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy dać opcję ustawienia tzw. bezpiecznego bufora nagrywania. U konkurenta od ADB , ustawiamy sobie ile minut wcześniej ma się rozpocząć nagranie niż podaje nam EPG , oraz ile minut dłużej to nagranie ma trwać niż podaje EPG... zawsze miałem ustawione że tuner ma zacząć nagrywać 5 minut wcześniej niż planowo ma się zacząć program , oraz iż ma nagrywać jeszcze przez 5 minut po planowym zakończeniu nagrania. I już ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odtworzyć na kompie i obrabiać nagrania z kanałów FTA ! Nagrań z kanałów kodowanych ( tych z oferty NNK ) nie da się odtwarzać, kopiować, rozpowszechniać itp. Jest to możliwe tylko w przypadku zgrana materiału 1:1 ( odtwarzanego , nagrywanego na zewnętrzny nośnik na bieżąco ) poprzez złącze EURO czyli tylko w jakości SD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kolega ma rację, można tylko przerabiać kanały FTA, a kodowanych nie - chyba, że nagrasz na zewnętrzne urządzenie tak, jak to robię ja - na stacjonarną nagrywarkę DVD lub coś innego :D

 

panie Tomku, bardzo proszę o wprowadzenie w kolejnej aktualizacji nagrań cyklicznych + wyłączenie dekodera za pomocą pilota za X minut i ja już dam spokój :P pozbędziecie się mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu rzadkiego oglądania ( ale jednak ) TV, stwierdzam że dekoder zaczął normalnie pracować. Ergonomia i komfort użytkowania są na zadowalającym poziomie. Lista nagrań dostała i ręce i nogi ... teraz jeszcze tylko info z EPG zapisane i przypisane do nagrania i będzie bajkowo w tym temacie. Oczywiście można jeszcze popracować nad :

 

1) EPG - przydałoby się aby było zapisywane na HDD i sukcesywnie aktualizowane ( dopisywane ). Można by pokusić się o to aby przy okazji włączania się w nocy , dekoder spr czy ma dostępną aktualizację oprogramowania ... i dopisywał sobie EPG :curious:

2) Nagrania - przydałoby się ( pisałem już wyżej o tym :roll: ) aby miały przypisane INFO z EPG ( Będzie według zapewnień Pana Tomka z supportu ) . W kwestiach kosmetyki , można by mimo wszystko dodać do tabeli nagrań sekcję informującą o kanale z jakiego nagranie zostało wykonane. Takie dodatkowe info do tytułu nie zaszkodzi , może być w jakiejś "małej formie" ... ale to tylko kosmetyka.

 

Belki informacyjne działają ... Kurczę , no serio udało się to nowe oprogramowanie. Bardzo , ale to bardzo mnie to cieszy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z nowym X8 na TNK.

Nie mam wszystkich kanałów HD oraz zwykłych np tvp sport, discovery i kilku innych.

W dodatku przy każdym włączniu dekodera przechodzi w tryb instalacja anteny idt. tak jakby kazał mi szukac kanałów.

Czy to normalne że kanały z N są porozwalane wszedzie wśród 1200 kanałów bo w starym dekoderze ojca mam wszystkie pokolei.

W dodatku dekoder chce sie aktualizowac ale mu to nie idzie włacza sie ale jest 0% i włącza sie czarny ekran.

Nie wiem co jest grane mam siła sygnału 90% i jakość 74%.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z nowym X8 na TNK.

Nie mam wszystkich kanałów HD oraz zwykłych np tvp sport, discovery i kilku innych.

W dodatku przy każdym włączniu dekodera przechodzi w tryb instalacja anteny idt. tak jakby kazał mi szukac kanałów.

Czy to normalne że kanały z N są porozwalane wszedzie wśród 1200 kanałów bo w starym dekoderze ojca mam wszystkie pokolei.

W dodatku dekoder chce sie aktualizowac ale mu to nie idzie włacza sie ale jest 0% i włącza sie czarny ekran.

Nie wiem co jest grane mam siła sygnału 90% i jakość 74%.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Na 99% masz źle ustawioną antenę. Wystarczy różnica milimetra w ustawieniu i stąd masz te problemy.

Zapewne nie masz też AXN, Polsat Sport News...

Nie masz dobrego połączenia nnk z satelity i dlatego dzieją się takie jaja. Antenę ustawiaj tak długo dopóki nie złapiesz AXN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...