Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie mam, to dysk 2,5'' z podwójnymi końcówkami USB, mam drugi dysk 2,5'', ale on ma z jednej strony USB, a z drugiej mini USB, który się wydaje być lepszy, trudniej kabel z niego wypada itd. Mam też krótki kabelek z zewnętrzego czytnika kart pamięci, ale dysk nie działa z nim, dlaczego i czemu robią takie przedłużacze 2 m jak i tak nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że to forum dyskusyjne. Temat dotyczy dekodera. O dyskach , kablach i ich specyfikacjach możecie sobie pisać na PW.

 

Nadmienię że x8 Support przyznał że brak prawidłowego realizowania funkcji nagrywania zaplanowanego, wynika z błędu oprogramowania. Kategorycznie odradzał wymianę dysków. Jeżeli dysk działa po dłuższym uruchomieniu dekodera ( realizowana jest funkcja time shift , oraz nagrywanie przy włączonym dekoderze ) , to znaczy że dysk jest wystarczający. Wtorkowa aktualizacja ma naprawić błąd i umożliwić korzystanie z funkcji zaplanowanego nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dlaczego i czemu robią takie przedłużacze 2 m jak i tak nie działają?

Bo sygnał dotrze do urządzenia które nie potrzebuje tak dużego napięcia.

 

Myślę że to jest w temacie - podpięcie dysku przy przedłużaczu USB może skutkować tym że dysk nie otrzyma odpowiedniej dawki prądu do tego żeby działał prawidłowo, albo i w ogóle działał. Problem dotyczy zasilania przez USB i długiego kabla. O ile przewód był by solidny (a to taki wcale nie łatwo) o tyle kłopotów by nie było. Generalnie najlepsze są oryginalne przewody od dysków. Problem nie dotyczy zasilania zewnętrznego które posiadał by dysk oczywiście. Jest też tanie rozwiązanie dla tych co mają dysk bez możliwości podpięcia zasilacza; Hub usb z zasilaniem - o ile tuner z samym hub'em sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test i nastawiłem nagrania na noc po 5 minut każde - w sumie 6 nagrań co godzinę od 0.00 do 5.00 i jaki wynik? 2 na 6 się nagrało - o 0.00 i o 2.00. Reszta nie :-( o 5.00 się włączyło i nic się nie działo, resztę nie wiem, bo spałem :-D mam nadzieję, że we wtorek się skończy na serio ta farsa, bo jak nie, to chyba go odsprzedam. Ktoś pisał, cza było 100 zł dopłacić i mieć ABD z PVR. Dla mnie ten ADB nie jest za dobrym rozwiązaniem -> po pierwsze dysk min. 80 GB (niektórzy pisali, że nawet 120 GB, bo 80 GB ma ok. 76 GB w rzeczywistości), nagranych plików nie da się odtworzyć na PC w ogóle - ani z kanałów FTA, ani płatnych. Wracając do X8, ciekaw jestem, dlaczego na początku się wszystko nagrywało, dopiero od paru dni się nagrywa 1/3 nagrań? czyżby wina którejś aktualizacji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno była na lepsze w niektórych sprawach, a w niektórych nie było w ogóle lub prawie w ogóle, więc chyba na gorsze nie może już być ;)

 

potwierdzam, że musi to być wina softu, że się nie nagrywa, bo włożyłem pendrive (na początku na niego nagrywałem i wszystko się nagrywało bez problemu) i też się nie nagrało :D także oby wtorek i aktualizacja były już jutro :>

 

czy macie coś takiego, że trzeba 2x wcisnąć pauzę, by zatrzymać program nadawany na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wciskam stop przy nagrywaniu i się pyta na pewno tak/nie? i robię tak i nie nagrywa, odnośnie nagrywania, to w menu nagrania się programuje czas np. godzi. 10:00, czas trwania 01:00 (do 11:00), lub jak leci program wcisnąć REC i się nagrywa, drugi raz REC i się pyta ile minut się ma nagrywać, ja nie wiem, co w tym takiego trudno, że nie rozumiesz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy tak czytam te Wasze opinie o tym dekoderze i widzę same problemy ,jak wiadomo dekoder OPTICUM ITI X8 HD

jest to sprzęt z słabym procesorem . Podłączenie dysku zewnętrznego powoduje blokadę pamięci i kolejny SOFT nie rozwiąże tego problemu .

http://www.ceneo.pl/;01514761464-10.htm Za te pieniądze nie można się spodziewać dobrego sprzętu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor podobno dwurdzeniowy, a częste aktualizacje eliminują większość błędów; odnośnie nagrywania skąd wiesz? ja wiem, że nagrywał dobrze, teraz są podobno małe problemy z tym, ale wkrótce mają być rozwiązane

 

wyszukałem kanały n na kartę od nowa (bo wczoraj wyświetliło mi się, że są nowe kanały), ale niestety nic nie było

 

pytanie: co oznacza w menu instalacji kanałów/wyszukiwanie transpondera WYSZUKAJ NOWE KANAŁY TAK/NIE? bo jak wybiorę tak, to szuka kanały, jak wybiorę nie, też szuka i co mam wybrać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dam nie, to mi też szuka kanałów, jak tak, to też szuka więc o co z tym chodzi?

 

pytanie nr 2: czemu czasami trzeba 2x wcisnąć pauzę, by się program zatrzymał? (za pierwszym razem pisze PROGRAM NA ŻYWO, a potem dopiero za drugim razem, że zatrzymany)? :D

 

kolejna dziwna sprawa, którą zauważyłem dziś, że dekoder był wyłączony, odpiąłem dysk pod PC, po ponownym podłączeniu pod dekoder i włączeniu go, wyskoczyły komunikaty, że dysk podłączony, a potem, że jest prawidłowo podłączony, można przewijać itd., ale nie dało się przewijać, ani zatrzymać - pisało, że JESZCZE NIE JEST GOTOWY, ale nagrania można było odtwarzać, więc dysk był gotowy :D dopiero kilkakrotne wciśnięcie pauzy spowodowało zatrzymanie programu :/ proszę o komentarz was i pana X8 jak będzie... no i proszę się ustosunkować do tego, bo mnie to martwi:

Podłączenie dysku zewnętrznego powoduje blokadę pamięci i kolejny SOFT nie rozwiąże tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test i nastawiłem nagrania na noc po 5 minut każde - w sumie 6 nagrań co godzinę od 0.00 do 5.00 i jaki wynik? 2 na 6 się nagrało - o 0.00 i o 2.00. Reszta nie :-( o 5.00 się włączyło i nic się nie działo, resztę nie wiem, bo spałem

 

A spróbuj (chociaż może już nie ma po co, bo jutro ma być nowy soft) ustawić 2 nagrania: jedno 00:00 do 00:02 i drugie 00:02-00:15, i podobnie później: 01:00-01:02 i 01:02-01:15. Nie wiem jak przebiega procedura wyłączenia dekodera po nagrania, ale te późniejsze powinny się nagrać bo dysk jest już gotowy - zainicjowany przy starcie wcześniejszego nagrania.

 

Wracając do X8, ciekaw jestem, dlaczego na początku się wszystko nagrywało, dopiero od paru dni się nagrywa 1/3 nagrań? czyżby wina którejś aktualizacji? :D

 

Pisałeś, że na początku nagrywałeś na pena. Pen inicjalizuje się szybciej niż dysk. Jak poczytasz, co zaobserwowała stonka, to na początku mogło być równie źle, jeżeli miałbyś podłączony dysk.

 

Dla mnie ten ADB nie jest za dobrym rozwiązaniem -> po pierwsze dysk min. 80 GB (niektórzy pisali, że nawet 120 GB, bo 80 GB ma ok. 76 GB w rzeczywistości), nagranych plików nie da się odtworzyć na PC w ogóle - ani z kanałów FTA, ani płatnych.

 

I to by było na tyle jak chodzi o wady ADB 2850 ST;) No i jeszcze EPG faktycznie czasami znika (pisał ktoś wcześniej o tym) jak się skacze po FTA albo używa DVB-T, wtedy wracam na TVP1 HD i dość szybko się wczytuje. Gdyby ten X8 miał DVB-T, bym się zastanawiał ... bo wierzę, że soft poprawią.

 

PS. Dzięki armin84 za info o kablu euro. Jak widać tu droższy pomaga. Ja mam małą plątaninę pomiędzy tunerem, nagrywarką i tv (3 kable i 2 przełączniki), ale chyba faktycznie ten najdroższy mam pomiędzy tunerem i nagrywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co :) to, co mam nastawione, to mi się nagra lub nie nagra (wczoraj np. o 20 TV - się nie nagrało, dziś 14:00 TVN Turbo - nagrywa się) oby od jutra było wszystko OK :D nagrywałem pendrive, a potem używałem dysku twardego - tego, co mam teraz :D

 

czekam na info od X8 o nowej aktualizacji - mam nadzieję, że wszystko wróci do normy :P i dajcie wreszcie możliwość wyłączenia dekodera po X minutach za pomocą pilota (chyba przycisk 0) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem coaxial, wyjścia optycznego ten dekoder nie posiada. Na pewno twoje kino nie ma coaxiala ?

 

Mój amplituner posiada takie i takie wejścia. Jest jeszcze opcja HDMI . Jeżeli amplituner posiada HDMI to puszczasz HDMI z dekodera do amplitunera , a z niego HDMI do TV :)

 

Trzecia opcja to zakup konwertera elektrycznego sygnału (COAXIAL) na sygnał optyczny (TOSLINK). Jak i czy to się sprawdza to nie wiem. Ale na portalach aukcyjnych jest to do kupienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...