Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ktoś pisał, że działa? :-D

 

znowu nie wszystko się nagrywa :D wczoraj i dziś nie nagrało mi się po 1 programie - dekoder się włączył i nie rozpoczął nagrywania - będę sprawdzał, jaki jest komunikat, że się czasami nie nagrywa, będę musiał włączać TV i oglądać, co znów jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było aktualizacji - bo zawsze po niej, po włączeniu jest historia zmian i info, że była aktualizacja, poza tym w ustawieniach systemu można to sprawdzić - ostatnia była 23 I :D

 

kurde, oglądałem TVP2 dziś i miałem nastawione nagranie na TVP2, ale przysnąłem i znów mi się nie nagrało :/ to jest właśnie dziwne, że jak nastawiam nagrania i jestem w domu i obserwują jak działają, to zawsze się włącza :D a jak śpię, albo gdzieś wyjdę, to często się nie nagrywa :/ niestety nie wiem czemu i czy jest jakiś komunikat na ekranie

 

kupiłem wreszcie TV HD:) czy da się jakoś zrobić, by po włączeniu dekodera, TV się sam włączył (przez HDMI)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrobiona zostanie normalna lista nagrań ( Tytuł i opis z EPG przypisany do nagrania )

 

(...)

 

 

Pozostałych punktów już nie chciałem przedrukowywać, ale tak w skrócie: Stonka, dlaczego sprzedałeś białego nboxa? On robił wszystko to czego żądasz od tego X8 ... i nadal robi ;)

 

(...) poprzedni miał 2x USB - lekki ruch nim i już dekoder/PC nie widział go (...)

 

??? Dekoder ma tylko jeden port USB, więc wymaga dysku z pojedynczą wtyczką USB. Albo inaczej: niektóre (raczej starsze) dyski miały kabel Y (podwójne USB) - ta druga wtyczka była po to, żeby z komputera pobrać 1A prądu (2 porty po 500mA). To że taki dysk w ogóle działał na pojedynczym porcie USB, to czysty przypadek i odrobina szczęścia.

 

Co do wymagań dekodera dotyczących dysku, to powinien się wypowiedzieć X8 Support, ale myślę, że niewiele się pomylę, jeżeli powiem, że ma to być dowolny dysk, który działa bezproblemowo z pojedynczą wtyczką USB - zakładam, że port w dekoderze spełnia podstawowe parametry i jest w stanie z siebie wydusić 500mA. Jeżeli dysk ma własny zasilacz, to nie pobiera zasilania z dekodera ... ale wtedy nie ma też kabla "Y" (chociaż bywa zasilacz opcjonalny i wtedy po jego podłączeniu kabel działa). Śmiem twierdzić, że lepszy będzie 5400RPM niż 7200RPM ... bo pobiera mniej prądu. Kłopotem może być jeszcze kabel połączeniowy - ten oryginalny musi działać bez problemów, ale podmiana na inny czy też zastosowanie przedłużacza może spowodować, że straty dotyczące zasilania na kablu będą zbyt duże i dysk nie ruszy - te 500mA to jest na granicy możliwości dysku, a jak się poczyta specyfikację dysku zamieszczonego w środku, to czasami można zauważyć, że to wystarcza do pracy dysku ale już prąd rozruchowy jest większy. Ale jeżeli producent obudowy daje kabel z pojedynczą wtyczką USB, to pewnie jakoś sobie poradził z tym chwilowym zapotrzebowaniem na energię... A co do szybkości, to każdy sprawny dysk da radę bez problemu, kłopoty mogą mieć niektóre "flaszki", bo tam prędkość zapisu spada czasami do bardzo niskich wartości ... co i tak powinno wypełnić zapotrzebowanie nawet kanału HD, o ile nie ma kilku jednoczesnych operacji zapisu/odczytu.

 

Jest jeszcze problem z USB 3.0. Nie wiem jak producenci dysków to rozwiązali, ale specyfikacja 3.0 mówi o większym dostępnym prądzie zasilania - chyba 900mA. USB 3.0 jest zgodny w dół z USB 2.0, ale dotyczy to protokołu transmisji. Po podłączeniu do portu USB 2.0 dysk będzie z urządzeniem rozmawiał wolniej, tylko że jeżeli wymaga większego prądu zasilania niż 500mA, to nie wiem czy w ogóle ruszy. Z tego względu nie polecam dysków z USB 3.0 do dekodera, chyba, że zostały wcześniej sprawdzone i na pewno działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja procesora Ali M3603 MPEG2/H.264 HD DVB Solution

M3603 is highly integrated IC for STB with networking and advanced security. M3603 has dual high performance 32 bit RISC CPU with advanced security engine, dual USB 2.0 Host interface and SATA 2.0 Host interface for PVR and media player. It consists of high definition MPEG2 and H.264 video decoder, 2D graphics engine, TV encoder and HDMI transmitter for the video and audio processing. Its embedded Ethernet MAC supports the way for networking applications. It also has dual CI+ interfaces.

 

Właściwości procesora:

● Support 16/32 bit DDRII 800 SDRAM

● Support serial / parallel flash with different size

● Parallel or serial TS interface for front-end chip

● Two CI/CI+ interfaces

● Two ISO7816 smart-card interfaces

● MPEG-2 MP@HL video decoder

● AVC/H.264 HP@L4.1 video decoder

● Support MPEGI/II, DD, DD+, HE-AAC audio decoding.

● Support 4-channel Video DAC to output YPbPr and CVBS simultaneously

● Build-in one DVI/HDMI transmitter with HDCP

● Support Secure Boot and embedded Boot ROM.

● Embedded OTP memory and crypto Engine for advanced security.

● Dual USB 2.0 host, dual SATA 2.0 Host, and 10/100 Mbps Ethernet MAC

 

Schemat blokowy:

m3603.jpg

Zastosowanie:

● DVB-S/T/C back-end solution

● HD MPEG2 and H.264 decoder

Znalazłem te informacje na temat tego "dwurdzeniowego" procesora

Wg mnie tec CPU jest dobry ale tylko dobre oprogramowanie wyciśnie z niego pełną moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrobiona zostanie normalna lista nagrań ( Tytuł i opis z EPG przypisany do nagrania )

 

(...)

 

 

Pozostałych punktów już nie chciałem przedrukowywać, ale tak w skrócie: Stonka, dlaczego sprzedałeś białego nboxa? On robił wszystko to czego żądasz od tego X8 ... i nadal robi ;)

 

Białego boxa miałem w ofercie abonamentowej ... Już pisałem wcześniej co , jak i dlaczego ... nie będę się w kółko powtarzał. Jeżeli chcesz znać odpowiedź dlaczego ten dekoder to poczytaj moje posty.

 

Wszystkie nagrania które nie zostały zrealizowane , nie zostały zrealizowane z powodu błędów po stornie dekodera i jego oprogramowania. Myślę że można już skończyć ten temat. Przepinanie dysków , tańce i różańce niczego nie zmienią. Realizacja nagrań to loteria i już...

 

Czekam na Pana Tomka i odpowiedzi na konkretnie postawione przeze mnie pytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A co z tego procesora ma potencjalny użytkownik. Niby dwurdzeniowy, ale prawdę mówiąc ja użytkując go drugi miesiąc specjalnie tego nie odczuwam. Ani on szybki ani specjalnie stabilny, czy niezawodny. Nie wiem zobaczymy dalej, chociaż po ostatnim sofcie odpukać przynajmniej u mnie pewne zmiany na plus. T.z.n. - nie ma rannych niespodzianek z włączonym dekoderem, - jak na razie jeszcze mi się nie zawiesił, - omijają mnie te przygody z czarnym ekranem z samą fonią po załączeniu oraz nie miałem deformacji głosu o której wspomniałem wcześniej. Także jak na razie u mnie w tej kwestii na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten dekoder i od jakiegoś tygodnia, rano dekoder jest włączony ( mimo, że wieczorem go wyłączam) jest uruchomiony na programie pierwszym, ale również włączony jest wygaszacz ekranu, którego nie da się w żaden sposób wyłączyć, jedynie przez restart dekodera włącznikiem na tylnej ściance.

Czy ktoś może mi powie dlaczego tak się włącza samoczynnie?

Ten dekoder zaczyna powoli doprowadzać mnie do szału :/

 

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder i od jakiegoś tygodnia, rano dekoder jest włączony ( mimo, że wieczorem go wyłączam) ...

To dzięki oprogramowaniu.

Ktoś mądry wymyślił codzienną aktualizację automatyczną dekodera, dzieję się to około godz. 3.

I pewnie do rana dekoder jest uruchomiony. To ta oszczędność energi wspomniana przez producenta. :lol2:

Jeśli nastawisz nagrywanie na 5 min około 4:00 to po nagraniu dekoder przechodzi w stan czuwania (tak jest u mnie).

:brawo: Dekoder z obecnym oprogramowaniej jest na ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie ten dekoder jest dobry. W swojej grupie cenowej: (n na kartę - 199 zł) / Cyfra+ (Canal+ Start pre-paid) tu masz za cenę 198 zł dekoder Sagemcom DSI87 i także PVR Ready, W Cyfrowym Polsacie masz dekoder SD (wyprzedaż - czyszczenie magazynów) za cenę 149 zł. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma kontakt z support X8 i jakieś wieści o soft13

Zrobią coś z edycją listy kanałów,

C+ w Sagemcom DSI87 ma możliwość utworzenia własnej listy kanałów (bez edycji, zmiany nr, przenoszenia, lecz układa kanały w kolejności dodawania) , nawet w CP mają tworzenie list kanałów (tak słyszałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...