Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze :wink:

To, że dekoder się włącza w nocy w celu sprawdzenia aktualizacji oprogramowania i nie wyłącza zauważyłem już w środę. Myślałem, że to coś z moim dekoderem jest nie tak a tu proszę... Chyba wszyscy posiadacze tych dekoderów, którzy się udzielają w tym temacie piszą o tym samym.

W takim razie miejmy nadzieję że ten błąd będzie priorytetem w następnej aktualizacji, która wniesie coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech czyta pan Tomasz co jest skopane w dekoderze, a nie tylko coś naprawią a reszta skopane lub jak teraz macie aktualizacja listy kanałów - po co to komu [ jak chcę to sam zrobię to ręcznie ] Ustawianie kanałów jak my chcemy - brak [ jak dla mnie to jest produkt wadliwy ] ja bym oddał go na gwarancję lub zwrot gotówki.

Bo my przyzwyczailiśmy ich do tego że każdy złom nam wcisną bez problemu, a my :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czucza2005 ty jesteś użytkownikiem x8 ?

 

Jak dla mnie dekoder jest OK - z wypowiedzi wielu ludzi, tylko brakuje funkcji Ustawiania własnej listy

 

Staram się zrozumieć o co Tobie chodzi ? Najpierw piszesz że z wypowiedzi nie wiadomo do końca jakich ludzi dekoder jest ok , planujesz zakup tego sprzętu :D A teraz piszesz programistom co mają poprawiać , a nawet nie wiesz co jest zepsute bo nie masz wykładnika w postaci używania tego sprzętu. Powielasz tylko wypowiedzi innych użytkowników tego dekodera udzielających się tutaj na forum.

 

I bądź tu mądry ...

 

 

Ja zamierzam wystosować oficjalne pismo do n, oraz firmy Globo, bo przestaje to być śmieszne. Zastanawiam się tylko czy coś to da i jak ugryźć temat. N w zasadzie napisze że ona udostępnia mi kanały, więc tu chyba nie ma co uderzać. Niezgodność towaru z umową ? Hmmm... Z niezgodnością towaru z umową trzeba by zgłosić się do sprzedawcy. Tak chyba będzie najlepiej. Poczekam jeszcze trochę czasu. Jeżeli nic się nie zmieni, zgłoszę na piśmie niezgodność towaru z umową... Napiszę że żądam zwrotu gotówki i oddam x8 niech sami się męczą . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie X8 powie, że n kazało zrobić takie coś jak aktualizacja listy kanałów, tak jak z tą narzuconą kolejnością kanałów...:-P czy ktoś aktualizował ostatnio listę kanałów i problem znikł, czy nie? P. S. Też mi się dziś nie nagrał 1 program, ale na razie raczej wszystko się nagrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samsunga masz na gwarancji (albo na umowie) to podłączaj śmiało. To podłączenie powinno działać ale nie ma standardu, więc każdy dekoder robi to po swojemu - w jednych wyjście działa tylko przy włączonym dekoderze, w drugich tylko przy wyłączonym, w innych w ogóle nie działa a w jeszcze innych pali głowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem listę kanałów NNK - nie widzę żadnych zmian (ktoś pisał, ze TTV trafił na nr 18, a nie 10 jak było do tej pory - ja nadal mam pod 10, a 18 - TVP Seriale), ale dekoder się mi nie włączył dziś rano :-)

 

zrobiłem kolejny test nagrywania - 5 nagrań po 5 min. i oto efekt:

 

1) 23:00 - OK

2) 00:00 - OK

3) 01:00 - brak

4) 02:00 - brak

5) 03:00 - OK

 

słowem na 5 nagrań 3 zrealizowane, 2 nie, co nam daje 3/5 = 0,6 = 60% co wy na to i pan X8 jeśli będzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz znowu mi wyskoczyła nowa lista kanałów NNK czy zaktualizować :D a ja nie, bo wczoraj o 19 to robiłem... zdaje się, że to jest błąd, jak w grudniu, że przy każdym włączeniu dekodera, wyskakiwał ten komunikat... teraz rzadziej, ale się znowu pojawia :/ ja mam takie zdanie, że Polak nie umie nic dobrze zrobić, zawsze musi coś spiep-rzyć no i tym razem też tak jest :D 1 błąd naprawią (lub prawie naprawią, bo nagrania nadal chodzą w kratkę, choć lepiej niż ostatnio), a znowu 2 błędy nowe wyskakują :D jak tak dalej pójdzie, to nigdy ten "sprzęt" nie będzie w pełni sprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z ADB po twardym resecie. Radzę Ci aktualizować listę kanałów bo będziesz tak późno z wszystkimi zmianami. U mnie problemem był stary soft który zablokował możliwości tunera te które zostały wprowadzone jakiś czas temu. Po wielu wielu telefonach ktoś się zlitował i sprawę załatwił. Więc jeśli coś wychodzi to radzę pobierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj znowu był zawieszony rano. Objawy te same co zawsze ...

 

Co do listy kanałów to my mamy inną w x8 niż posiadacze ADB, szkoda bo BBC mamy gdzieś daleko na 36 pozycji ;/

 

Dekoder nadal nie realizuje nagrań a do tego zawiesza się... co rano muszę wyciągać wtyczkę z kontaktu. Masakra jakaś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narzekam też, ale aż tak źle, jak mój super kumpel stonka ;-) to nie mam; część nagrań mi się nie realizuje, ale większość tak, poza tym rzadko mi się zawiesza, tylko często pyta o nową listę kanałów, nie aktualizuję jej, by nie rozwalać mojej listy no i najczęściej mi się dekoder sam włącza nad ranem z komunikatem o nowej liście kanałów NNK, który ignoruję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się opcja w menu, by takie aktualizacje robić sobie ręcznie i można było to wł./wył. - dziennie nie będę wyłączał rano dekodera ręcznie i nie będę rozwalać listy kanałów - dodając ręcznie polskie FTA, których jakimś cudem ten dekoder nie znajduje, a potem usuwania ok. 200 kanałów, które nie działają i nie są po polsku... To też powinno być zmienione i dodawane powinny być automatycznie tylko te kanały, które można oglądać i polskie kanały FTA, śmieci nie chcemy!

 

Kolejny dziw: na TVP1 nie mogę przewijać, bo prędkość dysku za mała, ale mogę odtwarzać nagrane programy, przełączam na inne kanały i tam mogę przewijać i nie ma tego komunikatu, tylko na TVP1. Ktoś się wypowie o tym? Nie wiem czy to wina dysku, czy dekodera :-D

 

Kolejne jaja: zaprogramowane nagranie na 20:00 się nie włączyło, bo DYSK ZA WOLNY taki mniej więcej komunikat zobaczyłem, a że miałem włączony ten kanał z programem, co chciałem nagrać, to włączyłem go ręcznie i... się nagrywa :-D i co, prędkość dysku już nie jest za mała? Co wy na to i pan X8? dodam, że rano się wszystko nagrywało bez problemów... jutro podłączę inny dysk i napiszę, czy nadal jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem listę kanałów NNK - nie widzę żadnych zmian (ktoś pisał, ze TTV trafił na nr 18, a nie 10 jak było do tej pory - ja nadal mam pod 10, a 18 - TVP Seriale), ale dekoder się mi nie włączył dziś rano :-)

 

zrobiłem kolejny test nagrywania - 5 nagrań po 5 min. i oto efekt:

 

1) 23:00 - OK

2) 00:00 - OK

3) 01:00 - brak

4) 02:00 - brak

5) 03:00 - OK

 

słowem na 5 nagrań 3 zrealizowane, 2 nie, co nam daje 3/5 = 0,6 = 60% co wy na to i pan X8 jeśli będzie...?

 

Ja pisałem o zmianach TTV. Od jakiegoś czasu był na 10. Wtedy kiedy pytałeś się czemu ostatnio tak często te aktualizacje to zauważyłem że zmienili TTV na 18 kanał. Ale na następny dzień była kolejna informacja z "niby" aktualizacją kanałów i wtedy TTV wróciło na 10-tkę. Najgorsze, że takie kogoś zabawy rozwaliły mi listę kilkudziesięciu polskich, angielskich i ruskich kanałów które przybliżyłem sobie od 100, przeszukując wśród ponad 1000 śmieci z HOT BIrda. :/

 

A jak u Ciebie z nagraniem filmu pełnometrażowego?

Ostatnio nastawiłem na film na FilmBoxie i z 1,5 h nagrało tylko 57min. Miejsca na dysku jeszcze było nadto.

 

Pyta z każdą zmianą na transponderach, a nie tylko na liście N, więc nie marudzić, tylko aktualizować :) To żadne uszkodzenie, a pojawiać się będzie często, jeżeli nie zaktualizujecie to codziennie, a jeśli zaktualizujecie to za każdą zmianą na hotbird (a te często są).

 

Nie mam nic przeciwko tym aktualizacją, byleby nie rozwalały ułożonych przeze mnie kanałów (choćby po nietykalnej pierwszej setce). Co gwarantowali przy zakupie dekodera.

 

Czy Wy też zauważyliście że działanie pilota/softu szybciej działa jeśli odłączony jest dysk zewnętrzny (w moim przypadku pendrive)?

Bo mnie czasami już [beep]a bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiałem się dlaczego raz pilot działa lepiej a raz gorzej i faktycznie po podłączeniu dysku czasem dekoder nie reaguje na pilota przez chwilkę. Ma takie "zawieszki" w reakcji.

Martwi mnie jednak również zacinanie się na chwilkę obrazu programów odtwarzanych które wcześniej nagrane zostały na dysk. Bardzo często pojawiają się też coś w rodzaju artefaktów i zniekształceń obrazu. Co ciekawe zauważyłem również, że przy którymś z kolei włączeniu EPG tuner się zresetował. Zawsze robiło się tak tylko przy EPG. Czy ktoś również zauważył podobne dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...