Skocz do zawartości

RADIX HS - HD 410 CI


Gość ania28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromną prośbę czy ktoś używał ,bądź testował ten tuner satelitarny bardzo bym prosiła o kilka zdań na jego temat - jaki generuje obraz ,jak wygląda obsługa ,czy sprawia przykre niespodzianki itp .Jeśli ktoś chciałby napisać bardzo będę wdzięczna

 

pozdrawiam Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem kontakt swego czasu (w 2009 roku) z "bratem" HD 410 CI, tj. modelem HS-411 CXCI. To jest to samo, tylko 411 ma dodatkowo uniwersalny czytnik kart, 410 ma tylko gniazdo CI (być może są jeszcze jakieś drobne różnice w wyposażeniu). Obraz i dźwięk były moim zdaniem niezłe, przyjemne OSD. Ogólnie sprzęt był ok, ale ze szczególnym naciskiem na był, bo jak działa teraz - nie wiem. Niestety S-Radix (o ile w ogóle istnieje), nie wspiera już swojego sprzętu, nie ma aktualizacji oprogramowania. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy - będzie ciężko uzyskać pomoc. Odbiornik miał automatyczne pobieranie listy kanałów dla C+, ale po zmianach z 28 października br. podejrzewam, że albo nie działa w ogóle, albo przynajmniej działa nie prawidłowo. Wtedy w 2009 roku to był niemal przełom, bo mało kto miał taką funkcję, teraz wiele sprzętów coś takiego umie ;)

 

Sam odbiór kanałów nie sprawiał w 2009 roku problemów, wszystkie kanały od CYFRY+ (z karty lub CAM od SCM z aktualizacją 4) i Cyfrowego Polsatu (z CAM) działały.

 

Z minusów - kiepsko było rozwiązane wyszukiwanie ręczne - nie było tam opcji poprawiania parametrów transpondera. Znowu w edycji transponderów nie było pasków sygnału i nie dało się sprawdzić, czy dane wpisaliśmy dobrze - trzeba było wyjść z edycji, wejść w ręczne, sprawdzić sygnał i jak nie ma - znowu do edycji. A w edycji tuner wymagał dla DVB-S2 sporej ilości parametrów - męczące.

 

EPG działało ze zmiennym szczęściem, ale w 2009 roku gdy miałem ten sprzęt w rękach, to w najlepszym przypadku udawało się pobrać 7 dni dla CYFRY+, przypuszczalnie skuteczność działania zależy od częstotliwości, z której odbiornik EPG próbował pobrać (najlepiej powinno być na kanałach z 10,796V).

 

Nie wiem jak z odbiorem 11,411H od CYFRY+ z niskim FEC. Są sprzęty, którym ta częstotliwość sprawia problem, tu mamy wielką niewiadomą, ale z drugiej strony nikt mi nie zgłaszał problemów, a przecież nieco tych odbiorników swego czasu się sprzedało.

 

Z uwagi na brak ew. wsparcia na tą chwilę raczej nie jest to dobry zakup, musiałaby być na niego rewelacyjna cena ;)

 

Tu znalazłem jeszcze archiwalny wątek o 411: viewtopic.php?t=13298&f=18

 

Strona producenta istnieje, ale widać, że od dawna nie aktualizowana: http://sradix.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...