Skocz do zawartości

Component na wyjściu Euro


sonik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, właściwie to może i najbliżej ale nie do końca :) bo sygnał RGB w Euro jest przeznaczony do starszych odbiorników a odbiorniki które posiadają wejście component to zwykle już odbiorniki HD. Dlatego też wcale bym się nie zdziwił gdyby po przestawieniu na YUV/component załączył się tryb progresywny 480p/576p.

 

Tak czy siak Twój tuner nie obsługuje sygnału component na wyjściu Euro więc pytanie pozostaje otwarte. Z tego co widziałem taka opcja jest tylko w tunerach SD (mówię oczywiście o Opticumach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy do końca.

Opticum x403p nie ma wyjścia Component. Component to 3 złącza typu chinch (dobra jakość).

Opticum x403p ma wyjście EURO. EURO zawiera w sobie Composite (najgorsze) oraz RGB (dużo lepsze).

Opticum x403p ma wyjście oddzielne Composite (jeden chinch) - słaba jakość.

Opticum x403p ma wyjście HDMI (najlepsza jakość).

 

Jeśli dekoder Opticum SD ma wyjście Componet (3 chinch'e), to można je podłączyć trzema kablami chinch do telewizora i będzie dobra jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Ciebie doskonale :) niestety dekodery Opticum SD (czyli standardowej rozdzielczości) nie posiadają oddzielnego wyjścia component.

Posiadają za to pewną "nową funkcję" która jest opisana w karteczce dodawanej do dekodera. Wklej w google: Sygnał YPbPr przez złącze SCART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz mieć dobry kabel (dobrze izolowany przeciwzakłóceniowo) i powinno być całkiem dobrze.

Tylko nie wiem czy przy marnej jakości kanałach SD jakie są w polskiej tv satelitarnej będzie widać różnicę w stosunku do zwykłego dobrego kabla RGB.

Przy tej "przejściówce" EURO na YPbPr powinieneś otrzymać sygnał progresywny 576p przy 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam tuner opticum 7300 PVR CI2CX PLUS do odbioru standartu SD i DVB-S

HDMI 720 x 480 @ 60HZ

YUW 720X 576i @50HZ

Najlepszy obraz mam na złączu drugim component. Czy ktoś wie co oznacza 720- czy to HD?

 

Sam sprawdzę to na kanale TVN HD [DVB-S] który mój tuner widzi ale zakodowane- w grudniu będę miał Rodzinny Polsatu- będzie więc

odkodowany.Mogę więc widzieć obraz ale niekoniecznie w HD.Innych kanałów HD w DVB-S2 tuner nie widzi.

Chcę kupić Opticum X110p HD - by odbierać wszystkie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał HD, to przynajmniej 1280x720.

Kabel Component obsługuje wyższe rozdzielczości (także 1080i), ale nie jestem pewien czy przenosi sygnał uprawnień HDCP.

Jak tuner obsługuje HDCP (a według prawa powinien każdy odtwarzacz HD), to może być problem z odtworzeniem wyższych rozdzielczości lub wyświetli jako niższe rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner opticum 7300 PVR CI2CX PLUS do odbioru standartu SD i DVB-S

Jakim kablem jest podłączony component do telewizora ? Czy był on w komplecie czy oddzielnie kupiony ?

Chcę kupić Opticum X110p HD - by odbierać wszystkie HD.

No to czekamy na raport :) ciekaw jestem czy z tego dekodera też wychodzi component przez euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara historia z tym podłączeniem ale wykonałem je tak:trzyżyłowy kabel component[2x wideo,1x audio]podłączony przez przejściówkę

[3x component/scart] do gniazda scart tunera a drugi koniec kabla do gniazda 3x component w telewizorze.Kabel component wysokiej klasy Cambridge [60zł]

Przypuszczam ,że chcecie wykazać że przejsciówka tłumi sygnał.Nic podobnego jak pisałem wyżej połączenie ma wyższą cześtotliwośc i daje lepszy obraz niż przez HDMI.

Opticum X110pHD-mogę też zastosowaćpodobne podłaczenie -tylko nie wiem czy osiągnę taki dobry rezultat.

Producent Globo tylko w 7300zaleca takie podłączenie w X110 -nic nie wspomina.

W X110 do połaczenia z telewizorem użyję HDMI , SCART użyje do połaczenia z kartą telewizyjną w komputerze przez tzw. compozit

Tak cenię component ,że myślę jeszcze Fergusonie Ariva 210 combo który ma wyście 3xcomponent - nie potrzebna by była w tym przypadku przejściówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...