Skocz do zawartości

Czemu wyłączają natychmiast, a włączają z opóźnieniem?


nutkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w firmie gdzie pracuje nagminnie ktoś zapomina zapłacić faktury za telefony (orange) - blokowanie uslug nastepuje blyskawicznie. komunikat w czasie proby nawiazania polaczenia glosowego jasno stawierdza ze "prosimy przeslac na numer faxu (blablabla) kopie zaplaconej faktury wraz z dowodem wplaty)" (czy jakos tak). zgadnijcie ile czasu zajmuje im reakcja po wyslaniu papierow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w CP tez mialem kiedys taki przypadek ale to bylo 2 lata temu i czekalem 5 dni aby odkodowali sygnal mimo ze na 2 dzien mieli pieniadze na koncie. W orange tez mialem taka sytuacje i wyslalem fax z internetu (konto internetowe) i po ok 5 minutach dostalem sms'a "dziekujemy za wyslanie faxu kopii wplaty. orange" i mozna bylo wykonywac polaczenia. CP powinien uruchomic EBOK tak jak ma Cyfra+ w ktorym mogli bysmy wybierac dodatkowe opcje sprawdzac do kiedy mamy zaplacony abonament za poszczegolne pakiety oraz zaplacic za kolejny(ne) miesiac(e) przy pomocy przelewu internetowego z naszego konta jesli takowy posiadamy lub wydrukowac dowod wplaty z nadrukowana kwota jaka wybralismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie gdzie pracuje nagminnie ktoś zapomina zapłacić faktury za telefony (orange) - blokowanie uslug nastepuje blyskawicznie. komunikat w czasie proby nawiazania polaczenia glosowego jasno stawierdza ze "prosimy przeslac na numer faxu (blablabla) kopie zaplaconej faktury wraz z dowodem wplaty)" (czy jakos tak). zgadnijcie ile czasu zajmuje im reakcja po wyslaniu papierow?

 

ja jak wysyłam to z 10 min i odblokowane miałem już tak pare razy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zazwyczaj gdy nie opłacam jakiegoś pakietu dodatkowego kodują go ok 1 w nocy czasami nawet później.

 

Jedna rzecz mnie zdziwiła. Przypuśćmy że mam opłacony pakiet film do 31 grudnia. Więc wydaje mi się że pakiet ten powinien zostać zakodowany dopiero o 00:00 dnia 1 stycznia a w CP zazwyczaj kodują go dzień wcześniej.

Czyli ostatni dzień nie wlicza się w okres objęty abonamentem.

Wg mnie jest to trochę nie fair chociaż być może nie mam racji....

 

Co do Orange jakie wy macie opóźnienia w płatnościach że wam telefony blokują. Ostatnio opłaciłem fakturę tydzień po terminie i nie było żadnej reakcji ze strony firmy żadnego sms-a itp....

Kiedyś na samym początku przygodny z Ideą opłaciłem fakturę na poczcie i asa nie doszła na czas dostałem sms z przypomnieniem a za dwa dni zadzwoniła miła pani... ale żeby mi telefon zablokowali jeszcze się nie zdarzyło.....

Być może gdy ktoś notorycznie spóźnia się z płatnościami to stosują taka praktykę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do Orange jakie wy macie opóźnienia w płatnościach że wam telefony blokują. Ostatnio opłaciłem fakturę tydzień po terminie i nie było żadnej reakcji ze strony firmy żadnego sms-a itp....

 

 

Ja miałem tak kiedyś że myślałem że zapłaciłem... Po miesiącu przyszedł kolejny rachunek i go opłaciłem... Za 2 dni zadzwoniła kobitka i powiedziała ze nie wpłynęła jeszcze opłata za poprzedni miesiąc bo za obecny wpłynęła i mam czas 7dni na opłacenie zaległości...

Nic mi nie zablokowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może zamiast pytać „czemu?” a przyczyn może być wiele lepiej zadać pytanie co zrobić aby włączyli wcześniej? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy zalogować się na icok sprawdzić czy wpłata jest zaksięgowana i ponowić sobie sygnał. Aktywacja następuje czasem w ciągu 10min a czasem 2 godzin. Pewnie od czegoś to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...