Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Widzę, iż zapominacie, kto tu dla kogo jest. Rozumiem wszelakie zabezpieczenia, ale jak ktoś kupił swój tuner SAT np. na Linuksie, to raczej wątpię iż będzie zainteresowany ich pudłem. Prawda jest taka, iż to Operator ma się naginać do nas - Klientów, a nie odwrotnie. Nie zapominajcie o tym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasy funkcjonuje moduł C+ i nie pracuje on w trybie legacy więc nie sądzę, ze teraz wykonają ten krok.

 

Prawda jest taka, iż to Operator ma się naginać do nas - Klientów, a nie odwrotnie. Nie zapominajcie o tym !

W teorii tak jest, prawda ale praktyka to zupełnie co innego niestety. Wprowadzą takie zmiany jakie będą chcięli i co im zrobisz? Najwyżej możesz zrezygnować, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Native Nagra z C+ nie będzie działała z czytnikiem UCAS, bo jest duże prawdopodobieństwo, że Cyfra w tym trybie karty (przy CAID1813) stosuje chip pairing. Zresztą nie spotkałem się nigdzie z nieparowaną Nagrą 3 i wyżej. W Polsacie jest BK/RSA, a w nowszych chip pairing, a w HD+ (przez to karta działa w czytnikach UCAS) był BK, ale we wszystkich kartach taki sam.

 

Zresztą były już próby przełączenia karty C+ na Nagrę w zwykłych czytnikach, ale póki co bezskuteczne (nie wiadomo co wysłać karcie żeby przełączyła się z CAID100 na CAID1813). Dobrym przykładem są próby PYCH i ich Clone+, gdzie mijają już 2 lata od szumnych zapowiedzi, a dalej nie radzą sobie z tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz post pod postem jest to czysta nagra działająca w sagemcomach.Nie będzie działała w uniwersalnym czytniku po to jest stosowana nakładka seca na karty nagry(obecne karty cyfry 2 systemowe)Podobnie bedzie z ADB dostana poprawki by karta działala w trybie nagry 1813.Stare karty Conax zostaną wycofane.Prepaidowcy dostaną: aktualizację adb boxów jak będą chcieli odbierac nową ofertę rejestracja odbiornika i otrzymają nową kartę już w nagrze.Karty powinny działać w uniweralnych czytnikach po protokole seca czyli tak jak obecnie a w boxach NC+ jako natywna nagra. oczywiście Są to tylko spekulacje na chwilę obecną bez potwierdzeń ale wydają się najbardziej racjonalne patrząc co posiada C+ i co posiada ADB.I technicznie prostciej przemienic adb niż wymienić wszystko w cyfrze+zwłaszcza że system uzywany przez N został poważnie nadszarpnięty.Poczekajcie co jeszcze wypłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo. jeśli będzie tak jak ja opisałem to wszystko zostanie po ''staremu'' bo boxy NC+ będą niejako w nagrze choć karte można będzie wsadzić do innego boxa.Na 100% nie pozostanie conax po tym co wyleciało. I to właśnie dziwnym trafem teraz wyszlo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasy funkcjonuje moduł C+ i nie pracuje on w trybie legacy więc nie sądzę, ze teraz wykonają ten krok.

 

Prawda jest taka, iż to Operator ma się naginać do nas - Klientów, a nie odwrotnie. Nie zapominajcie o tym !

W teorii tak jest, prawda ale praktyka to zupełnie co innego niestety. Wprowadzą takie zmiany jakie będą chcięli i co im zrobisz? Najwyżej możesz zrezygnować, to wszystko.

 

Jak zrezygnuje ja sam, to jest mały problem, ale jak będzie nas tysiące, czy też setki tysięcy, to już nie jest takie małe coś, szczególnie, że zaczynają z nowym produktem. W jedności siła. Nie dajmy sobie narzucać jedyne słuszne standardy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnuje ja sam, to jest mały problem, ale jak będzie nas tysiące, czy też setki tysięcy, to już nie jest takie małe coś

Znowu racja ale... na setki tysięcy rezygnujących to jakoś nie liczę... Polak pomarudzi ale w końcu machnie ręką, bo chce oglądać. Dla takich graczy jak nc+ liczy się większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo. jeśli będzie tak jak ja opisałem to wszystko zostanie po ''staremu'' bo boxy NC+ będą niejako w nagrze choć karte można będzie wsadzić do innego boxa.Na 100% nie pozostanie conax po tym co wyleciało. I to właśnie dziwnym trafem teraz wyszlo wszystko...

 

No ale z tego co pisal cyfra.tv to jednak nie beda dzialac. W kazdym razie na pewno nie w multiroomie i z modulem CI+ bez trybu legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007

to czyli jak mam obecnie Philips PVR HD i Arive to karte nagra native będzie działała w dekodere oryginalnym i z uniwersalnym czytnikiem i czyli parowanie będzie tylko w dekoderze nC+ a w dekoderze z uniwersalnym czytnikiem nie tak? Czyli po za multiroomem ,że nie będzie wygody jak teraz ze są 2 karty i nie trzeba kabli ciągnąć i routera jak w n to nie mamy sią czego obawiać po za podwyżka oczywiście :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sportowefakty.pl jest artykuł o żużlu w NC+ to link: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/33539 ... ekstraligi

A to fragment: "W każdej kolejce NC+ pokaże dwa wybrane spotkania. Mecze będą dostępne w telewizji Canal + i NSport".

Czyżby jednak nSport niestety pozostał w nowej platformie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaspian0007 to wszystko co piszesz moim zdaniem się nie sprawdzi bo użytkownik Cyfra.tv mówi coś przeciwnego (a on jest lepiej poinformowany). A więc ma być Conax, koniec z Nagrą/Secą. A Ty jak mantre milion razy powtarzasz jak to wg Ciebie będzie. Nie nudzi Ci się to?

Co do mojego Ferdka to chyba będzie sie kurzył w szafie, szkoda rok mi już dzielnie służy. Ja jednak z cyfry i multiroomu nie zrezygnuję. Pytanie tylko jakie dekodery bede uzywał i jak to bedzie działać? Wszystko się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, i tu pytanie czy bedzie tryb legacy? Nawet jesli jednak bedzie ten tryb to w multiroomie i tak beda tylko dekodery od operatora. Czyli jak wnioskuje w najlepszym wypadku Opticumy i Fergusony bedzie mozna uzywac ale tylko z modulem i tylko jako pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko poczekaj na to co ejszcze z cas7 poleci;) zmienisz zdanie;) co do konca nagry/seca nie po to wprowadzali nowe karty i nie po to są umowy by było inaczej Nikt nie nnapisał że będzie conax w dekoderach adb....Dziurawy system jak ser by poleciał??

Przecież cyfra.tv napisał że bedzie Conax a Seca do lamusa odchodzi. A jesli nie bedzie conaxu w adb to co ? Nagra? Czyli mieliby wproawdzic conax w sagemcomach a nagre w adb? Bez sensu, jeszcze wiecej roboty, to juz lepiej zostawic jak jest i utrzymac oba systemy kodowania na obecnych dekoderach. Ale niestety z tego co pisza poinformowani tak nie będzie. A co do umów i kart przecież było mówione że do konca roku/ do konca umów wszstko bedą suckecywnie po mału wymieniać. Teraz jeszcze ludzie podpisują na starych warunkach i beda je mieli pewnie do konca zagwarantowane. Nie wiem co w tym dziwnego? I co z tego ze sprzedają ludziom sprzęt skoro nawet jesli by miał nie działać to kosztował symboliczną 1zł lub jakieś smieszne grosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że bedę to nie znaczy, że wszystko napisze, obowiazuje nas tajemnica handlowa i umowa więc to co bedę mógł napisac to napiszę, to czego nie bedę mógł to nie 8)

 

Natomiast moge potwierdzić większość informacji, które Kolega co był na konferencji Wam podał :-) MR w wersji z N i temu podobne 8)

 

Tak, dodam jeszcze tak ogólnikowo, nie inwestujcie kasy w splitery i moduły uniwersalne UCI :D Tylko moduły operatora lub dekodery 8)Stara seca odchodzi w niebyt...

 

To napisał cyfra.tv.

Ludzie czy Wy udajecie czy czytać ze zrozumieniem w szkole nie nauczyli? A może większość jest na poziomie podstawówki, że dopiero uczą?

 

Cyfra.tv powiedział, że stara seca odchodzi w niebyt, oraz MR w wersji z N.

Nigdzie ani słowa nie napisał o Conax, o Nagra, tylko te sprawdzone informacje.

Nie dodawajcie od siebie czy to będzie Conax czy to będzie inny system. Na bank nie będzie seca.

 

Czy tak ciężko przeczytać ze zrozumieniem? To boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...