Skocz do zawartości

Jak podłaczyć pozycjoner do TV z tunerem satelitarnym ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam antenę z obrotnicą i pozycjonerem. Zestaw chodzi z tunerem analogowym Amstrad SRX 350. Teraz planuję zakup telewizora LG z wbudowanym cyfrowym tunerem satelitarnym. W instrukcji telewizora jest napisane jak podłączyć kabel do konwertera oraz jak za pomocą pilota sterować obrotnicą. Nic jednak nie ma na temat podłączenia pozycjonera. Do Amstrada pozycjoner jest podłączony przez złącze Euro (przewód dwużyłowy) do pinów (chyba) 10 i 12. Niestety w instrukcji LG nic na ten temat. Może któryś z kolegów już spotkał się z tym problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie o to mi chodziło. W takim przypadku wolałbym kupić obrotnicę, która jest sterowana poprzez DiseqC bezpośrednio z telewizora (telewizor ma takie możliwości). Teraz przy analogu, przy zmianie kanału, pozycjoner automatycznie ustawia anteną na danego satelitę. Kupno pozycjonera, którym należy osobo sterować z pilota, nie jest ułatwieniem. Chciałbym wykorzystać pozycjoner, który posiadam i żeby chodził tak, jak dotychczas z analogiem. Jest coś takiego jak interfejs (http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 1/0118.dat ), montowany na kablu satelita-konwerter, który "wyłapuje" sygnał sterujący obrotnicą. Nie wiem tylko, czy ten sygnał nadaje się do mojego pozycjonera. Gdyby tak było to wystarczy zrobić zestaw: telewizor z dekoderem SAT, konwerter. Na kablu interfejs i sygnał do pozycjonera. Pozycjoner steruje obrotnicą. Niestety, brak jest dokładnego opisu tego interfejsu i nie mają go na magazynie. Brak mi też wsparcia ze strony jakiegoś fachowca, który by się wypowiedział, czy ten układ będzie chodził.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...