Skocz do zawartości

Pomoc przy podłączeniu 3 telewizorów do anteny dvbt


megapol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mieszkam w Piotrkowie Trybunalskim, mam zamiar podłączyć się do dvb-t Przysucha-kozłowiec 60 km odemnie w stronę kielc. Mam zamiar kupić taką antenę i powiesić na wysokiej sztycy :

http://allegro.pl/hit-najmocniejsza-ant ... 68694.html

co o niej sądzicie???? ( mój znajomy właśnie na tej odbiera z tej przysuchej w piotrkowie dvb-t mux2 kanały)

 

Mam jeszcze pytanko chce tą antenę podłączyć do 2 telewizorów z kodekiem dvb-t mpeg4 oraz do jednego telewizora analog. Problem mam takiego typu czy taka antena będzie chodzić bez wzmacniacza w tym telewizorze analogowym , a te dwa telewizory z dvbt chce podłączyć pod wzmacniacz z wejściem i dwoma wyjściami na dwa te właśnie telewizory ? Czy ten telewizor analogowy podłączony na skrętkę pomiędzy anteną dvbt a telewizorami z dvbt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie idź tą drogą,Kolego @megapol.W poprzednim poście masz receptę czego Ci potrzeba.Od strony anteny wzmacniacz,separator napięcia do zasilacza,potem rozgałęźnik 3-krotny.Inaczej zmarnujesz pieniądze i nasłuchasz się wyrzutów od oglądających pozostałe telewizory.Wyjaśnij bliżej,co znaczy "na skrętkę".Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na taka opcję:

 

 

DVB-T powinno już chodzić na takim zestawie, z jakością analogu może być różnie, ale gdyby była nie za dobra, to zamiast wzmacniacza lepiej zakupić dekoder zewnętrzny DVB-T do TV analogowego i zamknąć sprawę.

 

Kierunek i profil terenu: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16495 jak włączysz opcję satelita, to prawdopodobnie znajdziesz swój dom.

 

EDIT: a, nie będziesz miał póki co mux-1 ani mux-3 w zasięgu. W takim przypadku, jeśli analog będzie zły trzeba by dodać rozdzielacz aktywny lub wzmacniacz. Ale to dopiero po próbach systemu pasywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...