Skocz do zawartości

jaka jest różnica miedzy zwykłym obrazem a 16/9 np na canal+


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest zasadnicza :) Jeżeli masz telewizor panoramiczny to obraz 16/9 będzie wyświetlany na całym ekranie, bez 'zniekształceń'. Gdy sygnał wysyłany jest w formacie 4/3 to na panoramicznych telewizorach albo obraz jest rozciągnięty, albo są poodcinane jego fragmenty.

 

 

Jeżeli masz zwyły telewizor, nie panoramiczny, to po prostu będziesz miał 2 takie czarne paski (nad i pod obrazem wyświetlanym).

 

 

 

Wiec jak widać obraz 16/9 jest zbawieniem dla posiadaczy telewizorów panoramicznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mowiac ogolnie obraz jest wyrazniejszy poszczegolne elementy wydaja sie wieksze. Odnosi sie takie wrazenie jakby TV byl wiekszy dzieki temu formatowi, poprzez to jak wyglada obraz! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zniekształcenia nie są aż tak duże żeby np. zamiast 32 cali lekko zniekształconych mieć ok. 26 cali w 4:3 bo tyle by zostało. Naprawdę 2-3 dni i nie zwraca się uwagi, wszystko jest troszkę grubsze i tyle. Nic wielkiego.

A opcję 4:3 ma zapewne zdecydowana większość tv panoramicznych, jeśli nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zniekształcenia nie są aż tak duże żeby np. zamiast 32 cali lekko zniekształconych mieć ok. 26 cali w 4:3 bo tyle by zostało. Naprawdę 2-3 dni i nie zwraca się uwagi, wszystko jest troszkę grubsze i tyle. Nic wielkiego.

 

Bez przesady, obraz jest okropny, widziałem i więcej nie chce. Nieprzyzwyczaiłbym się do takiego obrazu. Wszystkie postacie wyglądają jak nasz prezydent :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tv 29 cali i mam coś takiego format 4:3 i 16:9 do wyboru tv nie jest plazma ani lcd i powiem ze filmy w 16:9 na tym są całkiem znośne:) gorzej jak się nie przestawi na ten format tv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Piotr za odpowiedź. Już wszystko działa normalnie .

Bo przez 1,5 roku :o jak włączałam telewizor to pokazywał się obraz 4:3

a potem robiłam zoom 1 i oglądałam. Dzięki Tobie przestawiłam w Fergusonie

opcje 16:9 a w konwersji - ignoruj, bo miałam cały czas - skrzynka

Pozdrawiam Nana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele telewizorów 32 cale (te droższe) posiadają dodatkową opcję ustawiania obrazu w meni - proszę nie mylić z zoom - i lekko można poprawić obraz, rozciągając go ciut automatyczne, w górę i w dół. Mam tak ustawione na stałe, np: jak oglądam TVN24, to napisy wyświetlane u dołu ekranu widzę w 3/4 wysokości i wcale to mi nie przeszkadza przy czytaniu tego tekstu. Po takim ustawieniu ekranu, doznania obrazowe są zdecydowanie lepsze. Bez względu na to, czy obraz jest ze studia, czy też film albo sport. Proszę sprawdzić w telewizorach u siebie.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Zoom powoduje u mnie większe zniekształcenia obrazu. Poza tym korzystając z tej opcji zmniejsza się rozdzielczość obrazu - bo jeśli np. serial Kryminalni jest nagrywany w jakimś dziwnym formacie to ja mogę rozciągnąć obraz na cały ekran, ale w ten sposób tracę na rozdzielczości co zresztą widać - im bliżej się ogląda tym gorzej.

To o czym ty piszesz to pewnie to samo co w tunerze Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim jeszcze funkcję panorama, która w odróżnieniu do formatu 16:9 nie rozciąga całego ekranu, wtedy środek obrazu nawet przy odtwarzaniu formatu 4:3 wygląda normalnie.

W moim mogę ustawić następujące formaty:

16:9

14:9

4:3

kino

panorama

i regulowany zoom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wydaje mi się to niemożliwe żeby format 4:3 rozciągnąć jakąkolwiek funkcją typu Panorama bez zniekształceń. To jest po prostu niemożliwe jeśli obraz po tej funkcji nadal wypełnia cały ekran.... To jest niemożliwe :) Wystarczy się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyraźnie widoczne na przykład w przypadku napisów na dolnym pasku programów informacyjnych. Te na bokach są rozciągnięte a po środku już wyglądają normalnie. Jak chcesz to zrobię fotkę.

Pozdrawiam.

PS:

Być może napisałem to niezrozumiale :? (to przez ten mój czeski) w panoramie obraz mam rozciągnięty tylko po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...