Skocz do zawartości

Znajomość języka rosyjskiego wśród polskich dziennikarzy


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie ten temat będzie najlepiej pasował, ale chyba to dobre miejsce???

 

Otóż kilka razy ostatnio zauważyłem w "Dzień Dobry TVN", że prowadzący program, albo samą rozmowę z jakimś gościem z Rosji, albo państw byłego Związku Radzieckiego unikają prowadzenia jej w języku rosyjskim (najnowsze przykłady, to rozmowy z Pawłem Chodorkowskim i zawodniczką rajdową z Ukrainy we wczorajszym programie) i zacząłem się zastanawiać czy to wynika z nieznajomości tego języka, bądź zapomnienia go (w końcu są w takim wieku, że jeszcze uczyli się go w szkole), czy bardziej z tego, że się go jakoś wstydzą???

 

Szczególnie zwróciło moją uwagę to, że niedawno podczas rozmowy Bartosz Węglarczyk wolał razem z Kingą Rusin korzystać z tłumacza i zadawać pytania po polsku, a przecież z tego co słyszałem był wieloletnim korespondentem prasowym w Moskwie, więc ten język na pewno zna (tak w ogóle bardzo cenię Bartosza Węglarczyka za jego celne komentarze w wielu kwestiach).

 

A może wśród polskich dziennikarzy się właśnie "utarło", że nie wypada używać na wizji języka rosyjskiego, czy w ogóle pewnych języków, nawet jeśli się je zna, bo ja się właśnie coraz bardziej za tym wyjaśnieniem skłaniem...

 

Jakie jest Wasze zdanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się na treningu międzykulturowym, że obcokrajowcy są uczeni z amerykańskich książek, aby nie mówili w ciepłych słowach o Rosji w obecności Polaków. Ponieważ mogą nie wzbudzić zaufania u Polaków. Chyba cały świat już wie o naszej rosyjskiej obsesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...