Skocz do zawartości
  • 0

DSXEdit - edycja listy kanałów i transponderów


DamPrz
 Udostępnij

Pytanie

Witam, chciałem poradzić się w temacie Philipsa 6010 z softem 8.03_MG i listą kanałów TNK.

Mam jakąś starszą listę. Jak wiadomo to wszystko się zmienia dosyć szybko i niektóre kanały już nie chodzą.

 

Na przykładzie TV PULS chciałem zapytać o zmianę parametrów transpondera nr 29.

 

Strona Pulsu podaje następujące parametry: (FEC 3/4, SR 27500 - transponder 15, 11487 GHz)

t661406_006.jpg

Strona kingofsat podaje następujące parametry: (FEC 5/6, SR 27500 - transponder 15, 11487.77 GHz)

t661405_005.jpg

 

U mnie w liście kanałów (w DSXEdit) mam następujące parametry: (FEC 3/4, SR 27500 - transponder 29, 11488 GHz)

(15. transponder ma częstotliwość 11034 u mnie w DSXEdit)

t661411_007.jpg

 

Kanał na tej liście oczywiście nie chodzi. Teraz pytanie dlaczego. Zmieniła się lista transponderów i ich parametry? Skąd różnice w kingofsat i strona Pulsu?

Czy po prostu transponder zmienił FEC i trzeba edytować listę transponderów tzn FEC dla 29 transpondera o częstotliwości 11488 zmienić z 3/4 na 5/6 ?

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wgrałem listę kanałów, którą sam przerobiłem, ale niestety dekoder w nocy ściągnął sobie listę Cyfry+.

Mam soft 8.03. Myślałem że ten soft utrzyma kanały. Jest na to jakaś rada?

 

Moja lista kanałów edytowana w programie DSXEdit v.1.4 jest tutaj:

http://www.speedyshare.com/files/30753299/Lista_TNK_Balon.bin

(EDIT 15.10.2011, 15:20 - poprawiona tutaj: http://www.speedyshare.com/files/30757228/Lista_TNK_Balon.bin - doszedłem do niej kilka postów niżej)

 

Nie chodzą na niej kanały TVN-u. Mam ustawiony nsport z transpondera o parametrach:

t662209_001.jpg

I na tym samym transponderze jak widać są kanały TVN, ale nie działają. Mango24 z tego samego transpondera działa.

Próbowałem końcówkę częstotliwości ,00 i końcówkę ,44 i nic

 

To parametry wybranych kanałów TVN, niektóre mają ustawione ręcznie APID VPID i PCR PID ale i tak nie chodzą.

t662210_002.jpg t662211_003.jpg t662212_004.jpg

 

Dodatkowo nie chodzą mi:

 

TV4 (z transpondera na którym jest TV Biznes ktory chodzi)

t662213_005.jpg

 

i Religia TV (z transpondera na którym są Discovery TVP Sport i inne które chodzą)

t662214_006.jpg

 

Co prawda najważniejsze dla mnie kanały (nsport i TVP Sport) chodzą, ale dziwi mnie dlaczego tamte nie chodzą skoro mają dobre parametry?

No ale problemem większym od braku np. TVN7 (który chodzi mi na cyfrze) jest to że dekoder nie trzyma kanałów. Jaki soft wgrać żeby trzymał?

A może trzeba wgrać Multiloadrem np Klucze, emulator lub lista kanałów Flash albo zmienić ustawienia Config. Ja wgrałem tylko soft 8.03 a potem kilka razy wgrywałem samą listę.

 

Pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Żeby tuner nie ściągał listy z nieba trzeba zmienić "Parametry Kanału Podstawowego"czyli w pole Częstotliwość wpisujemy 13456 i już po kłopocie tuner nie będzie ściągał listy z nieba.

 

Czym się różni DSX6010_08.03.bin od DSX6010_08.03_MG.bin? Różni się tym że jest panel przeźroczysty.

 

ECM PID MODE powinno być ustawione na "1st for CA_ID" i nie ma takiej możliwości żeby nie działało.Pozatym Manual AV PID powinien być bez ptaszka ja nie mam w ogóle wpisanych żadnych manualnych pidów.I mam jeszcze zaznaczone w statusie Zablokowany.I to bedzie na pewno problem nie działających kanałów.

 

Po za tym polecam soft 8.10 bo można wgrać listę EEprom jak i Flash.

 

Mam Philipsa 6010 z TNK i wszystkie programy mi działaja zarówno z TNK jak i Fta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie

 

Lista EEprom pomieści 300 kanałów

 

Lista Flash o ile pamiętam 3150 i można utworzyć 10 list kanałów.Osobno np.sport, filmy itp.A wiec tak włączamy ją. Wciskamy na Pilocie Przycisk "Favorites" i strzałkami prawo-Lewo <> na Listy od L-01 do L-10.

L-00 to lista eeprom .

oczywiście soft musi być z obsługą listy Flash a wiec 8.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi ! :D

 

Poprawne ustawienia to:

t662588_002.jpg

Z listy CA ID trzeba wybrać Conax (system kodowania TNK)

t662587_001.jpg

 

Ustawienia transpondera były dobre:

t662589_003.jpg

 

Bo w końcu nsport i Mango chodziły na nim.

Dlaczego kanały TVN (7 sztuk) plus Religia TV i Tv4 wymagają ustawienia ECM PID Mode - 1st for CA ID i wybranie CA ID na 0B00 (Conax) a reszta chodzi bez tego?

 

 

Odnośnie softu 8.10 to wydaje mi się że nie potrzeba mi listy większej niż 300 kanałów.

Moje kanały przedstawiają się następująco:

t662590_004.jpg

Sport bajki plus polskie niekodowane wszystkie. Można to ściągnąć tutaj:

http://www.speedyshare.com/files/30757228/Lista_TNK_Balon.bin

Wszystko co na screenie jest przedstawione to działa. Kanał podstawowy ustawiony 13456. Mam nadzieje że bedzie trzymał listę.

 

Drago, mam pytanko. Znasz jakieś ciekawe kanały FTA z Hotbird 13E, których nie mam na liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Zależy co Cię interesuje np.RTL, RTL2,ZDF,Das Erste,najlepiej sciagni sobie listę ze wszystkimi kanałami FTA i wybierz do swojej listy te które Cię zainteresują.

 

Dlaczego kanały TVN (7 sztuk) plus Religia TV i Tv4 wymagają ustawienia ECM PID Mode - 1st for CA ID i wybranie CA ID na 0B00 (Conax) a reszta chodzi bez tego?

 

Dlatego że jest to kodowanie 0B00 telewizji na kartę TNK i tuner musi widzieć musi mieć wskazane co ma rozkodować

 

Na PW poślę Ci nazwy stron z których możesz ściągnąć gotowe listy kanałów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz gdy wszystko mi chodzi i mam te kanały które znam i lubię spokojnie będę szukał nowych i systematycznie dodawał.

Fajną stroną jest kingofsat. Tam wszystkie kanały są skategoryzowane i można sobie wyszukać np Sport FTA na HotBird.

Akurat kanały które podałeś interesują mnie tylko wtedy gdy gra reprezentacja Niemiec (ZDF) lub gdy walczy Kliczko z Adamkiem (RTL)

Miałem je na liście ale nie chodziły chyba więc usunąłem.

 

Dzięki za pomocne informacje. Twoje wskazówki bardzo pomogły rozwiązać problem. Chyba 10 razy grywałem listę próbując różne rzeczy wpisywać.

 

Mam dodatkowe pytanko. Mam teraz 2 dekodery pod 1 telewizor, 2 eurozłącza, 2 kable zasilające, 2 karty (Cyfra+ TNK) ale jeden kabel antenowy. Są jakieś rozdzielacze takie jak do anteny telewizyjnej naziemnej tzn taki z przełącznikiem jakiś czy coś bo wiadomo że 2 dekodery jednocześnie nie mogą ciągnąć obrazu z 1 kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obydwa dekodery to Philips 6010, a co to ta przelotka?

 

Proste rozgałęźniki sygnału. Stosujemy wszędzie tam, gdzie sygnał jest mocny i używamy krótkich kabli. Rozgałęźnik posiada znak CE. Pracuje od 5-2500MHz a jego parametry są zbliżone do innych rozgałęźników tej klasy. Posiada złącza F oraz odlewaną obudowę ze stopów aluminium.

Znalazłem coś takiego. Krótki kabel to pojęcie względne. mój kabel ma z 15 metrów.

 

EDIT:

Próbowałem na takim rozgałęźniku:

http://sklep.delta.poznan.pl/rozgaleznik-ri-2-1f-5-860-mhz-indukcyjny_c20_p418.html

 

Średnio to wychodzi. Tylko jedno wyjście dostarcza prąd. Podłączając Cyfrę pod to wyjście działa w miarę ok a TNK na drugim już gorzej.

Sygnał 0 ale tvp 1 i tvp 2 chodzą plus niektóre niekodowane ale niewiele.

 

EDIT:

 

Spróbowałem ALDA Expresion Of Quality HIGH GAIN 2WAY SPLITTER 5-1200 Mhz

I działa. Jak włączę Cyfre to chodzi niezależnie czy dekoder TNK chodzi czy nie.

TNK chodzi tylko wtedy gdy dekoder Cyfry jest wyłączony. Tzn nie z sieci tylko w trybie gotowości. Tak więc jest OK.

 

EDIT:

Nie chodzi z dekodera pod TNK kanał BARAEM, Rai Gulp, Rai Sport1 ale większość chodzi. Nie wiem dlaczego te przestały chodzić z rozdzielaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na parametrach kanału podstawowego 13456 tuner w nocy ściągnął listę Cyfry+ i ustawił parametry kanału podstawowego na 10892 :/

Coś jest nie tak

 

EDIT:

Ustawiłem opcję Zapisuj złe parametry kanału podstawowego czy coś takiego. Zobaczymy rano jak to wyszło.

Drago, Widziałem, że tak komuś radziłeś w innym temacie na forum. Czy to pomoże?

 

Jak mam teraz 2 dekodery na jednym kablu z rozdzielaczem to obydwa w trybie gotowości próbują sobie ściągać listy kanałów itd czy tylko ten który ma wyjście z zasilaniem (czyli u mnie Cyfra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Ustawiłem opcję Zapisuj złe parametry kanału podstawowego czy coś takiego. Zobaczymy rano jak to wyszło.

Drago, Widziałem, że tak komuś radziłeś w innym temacie na forum. Czy to pomoże?

 

Ja mam ustawienia takie jak pisałem a mianowicie:

Parametry Kanału Podstawowego

Częstotliwość 13456

Polaryzacja H

FEC 1/2

SR 27500

Również mam zaptaszkowane Zapisuj Złe Parametry Kanału Podstawowego

I przy takich ustawieniach nigdy mi listy z nieba czyli Cyfry nie ściągnęło.Mój błąd powinienem Ci również powiedzieć żebyś zaptaszkował tą opcję.A po wgraniu tego wszystkiego sprawdzałeś w tunerze jakie są parametry kanału podstawowego czy się zmienił na 13456.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiłem chyba

 

Częstotliwość 13456

Polaryzacja V

FEC 5/6

SR 27500

 

Wcześniej ustawiłem 13456 a reszty nie zmianiałem czyli domyślne ustawienia (mogło być 22000 i 3/4 ale nie wiem)

i nie miałem zaznaczonej opcji "Zapamiętaj..."

Zobaczymy jak to teraz będzie.

 

Odnośnie rozdzielacza to większość rzeczy chodzi, ale np BARAEM czy RaiSport 1 i 2 nie chodzą gdy drugi dekoder jest w trybie gotowości. Dopiero jak odłączy sie zasilanie temu drugiemu to kanał odrazu zaskakuje.

Widać że rozdzielacz pobiera zasilanie z obydwu wyjść. Jak mam Cyfrę włączoną i odłącz TNK to się nic nie dzieje i chodzi dalej. Jak mam TNK włączony i odłączę Cyfre to też niewiele się dzieje a nawet ruszają m.in. kanały BARAEM RaiSport 1 i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.speedyshare.com/files/30828047/Lista_TNK_Balon.bin <-- DOWNLOAD

t670209_tnk.jpg

 

Lista kanałów EEPROM - TNK - Philips 6010

DSXEdit v.1.4

 

Kanały pogrupowane:

- Kanały TVP (x5) + Kino Polska,

- Kanały TVN (x7) + TV Biznes,

- kanały sportowe (nSport TVP Sport, Supertennis, Rai Sport, Dubai Sport, Saudi Sport, Abu Dabi Sport, Al Jazeera Sport i inne)

- kanały polskie (TV4, Discovery, Puls, Tele5, Polonia 1, TVR, TVS i inne)

- kanały dla dzieci (Disney Channel, Baraem, Rai Gulp, Rai Scuola, K2, Hod Hod, Smile of Children, Al Jazeera Children i inne)

- kanały muzyczne (POLO TV, Disco TV, 4funTV, VIVA, Eska, Czwórka itp)

- kanały informacyjne (w tym częściowo po polsku TV5 Monde Europe i Euronews

- kanały radiowe (RMF Classic, RMF MAXXX, Zet, Pin, Planeta FM, Złote Przeboje, Polskie Radio i inne)

- C+ i C+Sport (pasma niekodowane)

- inne zagraniczne (ZDF z meczami reprezentacji Niemiec, RTPi z meczami Portugalii, SLO-TV z meczami piłkarskimi, Ictimai z meczami Ligi Europy i inne)

- 2 kanały dodatkowe z niekodowanymi pasmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanko. Jak na razie piszę sam do siebie, ale może ktoś odpowie.

Dam radę po podłączeniu dekodera Philips 6010 zgrać jego soft czy listę kanałów na komp i program do edycji zedytować sobie listę kanałów, np dodać kilka FTA, których cyfra sama nie dodała, a potem ustawić parametry kanału podstawowego tak aby z nieba dekoder nie sciągał oryginalnej listy?

Wiadomo, Cyfra często robi jakieś zmiany, a dodatkowo parametry kanałów się zmieniają i dekoder ściąga na bieżąco nowe paramtetry i trzeba byłoby często podłączać dekoder i sobie zmieniać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...