Skocz do zawartości

Ariva + nCam


macies
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zapewne ów kolega korzystał z oprogramowania 2.15B5, które zawieszało podczas oglądania kanałów HD. Aktualizacja oprogramowania do 2.15B8 wyeliminowała ten problem.

 

Korzystam z TNK HD bez większych problemów. Bardzo rzadko zdarzy się, że po przełączeniu na którymś kanale pojawia się informacja "Zakodowane" (szczególnie na którymś z kanałów przyrodniczych, bodajże National Geo Wild HD). Może to jednak wynikać z tego, że używam dwóch kart: TNK HD i Cyfra+. W najgorszym wypadku trzeba wówczas zrestartować dekoder - po ponownym włączeniu kanał działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cały czas zastanawiam się nad kupnem ariva 220 combo + moduł nCam, boję się tylko sytuacji jaką ma użytkownik balt

 

zaatakowałem obsługę klienta n-ki i otrzymałem odpowiedz:

"Witam serdecznie,

Uprzejmie informuję, że z informacji jakie my posiadamy na dzień dzisiejszy może być problem ze współpracą wspomnianego przez Pana dekodera z naszym modułem nCam. Co więcej, w takiej sytuacji nie możemy Panu zagwarantować, że usługi będą działać prawidłowo."

 

:lol: :lol: :lol:

 

No niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasadzie chodziłaby Ariva plus Philips 6201, czasami Philips 6010.

Jeśli chciałbym przejść na inny splitter to musiałbym:

 

- kupić Arivę 220

- kupić nowy splitter //nie wiem jaka cena

- kupić 3 karty pod nowy splitter (karta dla Philips 6010, karta dla Philips 6201, karta dla Ariva) // nie wiem po ile te karty, czy są różne coś w stylu uniwersalne i turbo czy jeden rodzaj karty

 

- sprzedać 2 Philipsy 6010 (mam obecnie 3, jeden chciałbym zostawić a 2 to mam pod 1 TV na Cyfrę i na TNK, w przypadku zakupu Arivy to mógłbym obydwa sprzedać)

- sprzedać splitter PIC, który mam stosunkowo od niedawna, bo kupiłem nowy po tym jak się poprzedni uszkodził

- sprzedać 3 karty uniwersalne i 1 kartę turbo

 

I nie wiem ile musiałbym włożyć w to kasy.

Jaki jest powód tego, ze ona może chodzić pod PIC ale nie zawsze to działa dobrze.

Na czym to polega? Splitter sie zacina i trzeba go restartować? Czy po prostu inni oglądają a Ariva nie łapie praw ze splittera?

Jak już Ariva miałaby chodzić na PIC'u to karta turbo czy uniwersalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z modułem TNK HD na Arivie 200 Combo.

Soft najnowszy czyli 2.15B8.

Soft w module to 1.2.0 czyli najnowszy

Karta była aktywowana ponad rok temu.

Przeszedł okres promocyjny (3 miesiące) po czym nie była ona doładowana do tej pory tj. 18 listopada.

Została obecnie doładowana na pakiet domowy HD tj. za 20 zł.

Po włożeniu modułu do dekodera i zostawieniu na kanale MGM HD z 11.449 na prawie 24 godziny nadal komunikat na kanałach z pakietu domowego:

brak dostępu (5)

Od wczorajszego wieczora tez była w module na MGM HD i nadal nie świeci.

Data uprawnień na karcie to zakres: 01 listopad-30 listopad

 

W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kupić Arivę 220

- kupić nowy splitter //nie wiem jaka cena

- kupić 3 karty pod nowy splitter (karta dla Philips 6010, karta dla Philips 6201, karta dla Ariva) // nie wiem po ile te karty, czy są różne coś w stylu uniwersalne i turbo czy jeden rodzaj karty

 

- sprzedać 2 Philipsy 6010 (mam obecnie 3, jeden chciałbym zostawić a 2 to mam pod 1 TV na Cyfrę i na TNK, w przypadku zakupu Arivy to mógłbym obydwa sprzedać)

- sprzedać splitter PIC, który mam stosunkowo od niedawna, bo kupiłem nowy po tym jak się poprzedni uszkodził

- sprzedać 3 karty uniwersalne i 1 kartę turbo

 

Jak tu finansowo bym wyszedł? Generalnie chodzi mi o koszt nowego splittera i nowych kart pod tego splittera.

Phlipsa 6010 w dobrym stanie mogę sprzedać za ok 100 zł, nie wiem jak ze splitterem PIC i kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Podepnę się pod temat, posiadam Arive 220 Combo (soft 2.14b4) + moduł nCAM HD (1.2.0 r3294), kanały przełączają się bardzo powoli (do 5s plus ta informacja zakodowane..),

który soft będzie współpracował w miarę stabilnie 2.15b5 czy 2.15b8? i czy ewentualnie można wrócić do wersji 2.14b4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając troszkę od tematu, ale byłem posiadaczem Fergusona 8800 i jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem ponieważ od miesiąca mam już inny tuner. Zmieniając 8800 zastanawiałem się ponownie nad Fergusonem, ale wystarczy poczytać wszystkie tematy w dziale F. Włos na ręce się jeży, że tez przechodziłem te męki i co chwilę coś nie działało. Tak na marginesie czytajcie panowie, co i jakie zmiany wychodzą w kolejnym sofcie, bo producent zawsze to podaje, a może nie warto czasami zmieniać czegoś, co działa. @ Mahoney kanały zawsze będą się przełączać wolniej używając modułu. No chyba, że to moduły już z wyższej półki i faktycznie czas ten jest sporo krótszy. Dla porównaia w 8800 z modułem C+ kanały przełączały się ok. 3-4 sek. Jeśli karta była w module Aston to programy przełączały się porównywalnie jak z kartą bezpośrednio w czytniku. Miłego dnia i weekendu, bo się zaczyna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz tvn HD - zadzwoń na infolinię poproś o ponowne przesłanie uprawnień na opłacony pakiet - i poczekaj ~2 do 3 godzin zostawiając włączony na tvn hd

karta dostanie przez ten czas co trzeba i po problemie

Zadzwoniłem na infolinię i przesłali ponownie uprawnienia. Następnie wybrałem MGM HD i po ok. godzinie kanały zaświeciły ;)

 

 

Witam :-)

Podepnę się pod temat, posiadam Arive 220 Combo (soft 2.14b4) + moduł nCAM HD (1.2.0 r3294), kanały przełączają się bardzo powoli (do 5s plus ta informacja zakodowane..),

który soft będzie współpracował w miarę stabilnie 2.15b5 czy 2.15b8? i czy ewentualnie można wrócić do wersji 2.14b4?

Mi na 2.15B8 kanały przełączają się też powoli (3-4 sek).

Nie będziesz miał problemów z powrotem do wcześniejszej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...