Skocz do zawartości
  • 0

Problem z TV.


mateusz44
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

W ostatnią niedziele (25.09) oglądałem TV. Mój telewizor to LOEWE AVENTOS ZW 3981 http://www.top-audio.pl/loewe_telewizor ... zw_32.html

No i jak sobie oglądałem, to nagle TV się wyłączył, i nie mogę go w ogóle uruchomić,

z przodu mam dwie diody; czerwona- która oznacza STAND-BY I zielona- która zapala się w trakcie włączania i swieci cały czas podczas pracy TV.

Jak próbuje go włączyć to zaświeca się zielona dioda, która pokazuje że TV się włącza, ale po chwili zamiast pokazania się obrazu zaświeca się czerwona lampka.

 

PS. Jeśli to coś pomoże dodam, że kineskop się w ogóle nie magnetyzuje tzn. nie przyciąga włosków na ręce, cały TV nawet w STAND-BY jest zimny, a zawsze się grzał nawet wtedy. Nie słychać tego charakterystycznego mrowienia w kineskopie jak to było zawsze przy włączaniu.

 

Co mi polecacie zrobić; próbować naprawiać to co mam czy kupić coś nowego?

 

Z góry dzięki za info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja powiem tak, to nie Unimor i nikt go za 40 zł nie naprawi. Loewe jest ciężki w naprawie i trzeba mieć dużą wiedzę, żeby się do niego zabrać. Nie to co Unimor, gdzie 90 % uszkodzeń, to wyschnięte elektrolity, albo zimne luty.

Jeśli byłeś z niego zadowolony to spróbuj naprawić. Zawieź do serwisu i umów się z nimi żeby nie naprawiali od razu tylko sprawdzili i niech cię powiadomią jaki będzie koszt naprawy. Wtedy będziesz wiedział co dalej robić.

Żeby poznać dokładne koszty naprawy trzeba ten tv naprawić a potem popsuć, co w wielu przypadkach jest już niemożliwe. Bardziej realne jest zastrzeżenie maksymalnej kwoty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja powiem tak, mam 15 - letni telewizor marki Unimor, już trzy razy był w naprawie i nigdy koszt naprawy nie przekroczył 40 zł, więc sens naprawy jest, jezeli naprawa nie jest poważna i co sie z tym wiąże kosztowna.

U mnie biazet nie psuł się, aż pewnego dnia nie włączył się. Koszt naprawy nieopłacalne. Po co się kisić przy starym CRT, skoro telewizory są tanie? 22" za 600 - 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...