Skocz do zawartości

Połączenia 2 anten naziemnych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym podłączyć drugą antenę kierunkową do aktualnie istniejącej instalacji z jedną anteną naziemną ustawioną na odbiór na Baranówce w Rzeszowie z której odbierałem TV analogową a teraz odbieram na niej też i DVB-T (MUX3). Drugą antęnę chcałbym ustawić na Suchą Górę (Krosno) aby odbierać pozostałe kanały DVB-T (MUX1 i MUX2) Choć nie wiem czy na tym MUX1 nadają bo termin jest do 14.12.2011r. Antena jest zamocowana na maszcie na dachu domku, drugą również mocowałbym na tym maszcie z tym że w przeciwnym kierunku (na Krosno). Moje pytanie polega na tym w jaki sposób dołączyć drugą antenę do aktualnej instalacji ? Wystarczy jakaś zwykły łącznik ? Na stronie www.emitel.pl są takie dane: MUX1:kan.42, 642MHz MUX2: kan 61, 794MHz MUX3:kan.35, 586MHz

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz nam gdzie dokładnie mieszkasz, albo jaką masz odległość do obu obiektów i jakie są warunki terenowe (wzgórza, lasy, bloki itp.).

 

Jeżeli mieszkasz w rzeszowie lub w okolicy, to może się okazać, że wystarczy obrócić antenę na suchą górę i wyposarzyć wszystkie analogowe telewizory z odbiorniki DVB-T.

 

Odradzam łączenia anten zwykłym sumatorem ("łącznikiem"), bo to daje dużo gorsze efekty. Można się postarać o zwrotnicę na kanały 21-39 i 40-69 (ANT1-Rzeszów, ANT2-Krosno), przy czym to będzie się tylko nadawało do odbioru DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzeba łączyć dwie lub więcej anten w instalacji wyłącznie do odbioru DVB-T, to można zsumować anteny sumatorem.

 

Jeśli trzeba łączyć dwie lub więcej anten w instalacji łączącej odbiór DVB-T i analogu, to należy posłużyć się zwrotnicą antenową. Użycie sumatora w niektórych przypadkach też jest możliwe, ale w warunkach amatorskich jest to zwykle bardzo trudne (eliminacja ewentualnych zakłóceń na kanałach analogowych).

 

popatrz na http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html, tam masz nadajniki, odległości i profile terenu, ułatwiające pojęcie decyzji o instancji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...