Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zamierzam kupić Splitter Bezprzewodowy....

 

dom 1 rodzinny parterowy,od nadajnika z pokoju rodzica do pierwszego i drugiego pokoju było by po 10 metrów.

 

wyczytałem że Clone+ jest najlepszym od pozostałych,jak sądzicie?

 

...

 

Mam Clone+ i sprawdziłem, że z teoretycznego zasięgu 100m w terenie otwartym, 2 ściany zmniejszyły faktyczny zasięg do ok 30 metrów. Wszystko zależy od tego co Masz w ścianach (zbrojenie, okablowanie itp). Bezpieczniej jest pożyczyć dosłownie na chwilę taki spliterek i sprawdzić, by nie ryzykować nieudanej 'inwestycji'. Clone+ ma niewątpliwą zaletę = możliwości aktualizacji softu z internetu - nie wiem jak jest w przypadku pozostałych podanych modeli. RFLink600 jest tego samego producenta + karty mają dodatkową antenkę, więc powinien lepiej się spisywać (dlatego droższy). Miłej zabawy.

 

 

ściany ceglane,dom powojenny,wiec brak zbrojeń itp. :smile: wie myślę że od A do B i C jest po 10m więc powinien być dobry zasięg,niestety nie mam od kogo użyczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewności i tak brak-zależy od konkretnego układu... Zakładałem kiedyś kamerkę bezprzewodową, a potem (za jakiś czas) stawiałem TV wewnątrz pomieszczeń (szkic):

KAM.jpg

Oczywiście na TV1 nie widać nic, a TV2 odbiera OK mimo większej odleglości, bo dla TV1 to była w linii prostej praktycznie lita ściana :) Ze spliterkiem może być tak samo = kilka centymetrów w jakąś stronę i zupełnie inna jakość sygnału.

A co do ściany... cegła 50cm bez zbrojenia praktycznie nie wytłumiła sygnału, ale inna ściana w starym drewniaku + tynk wewnętrzny z gęstą siatką zbrojeniową... całkowite zero sygnału zarówno WiFi jak i ze spliterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym serwisie aukcyjnym sprzedają kable (skrętki) na metry z zaciśniętymi końcówkami RJ45 (czyli takie jakie wchodzą do splittera i kart).

Tylko teraz pytanie, czy jest sens żebym kupował skrętkę, jak od splittera do jednej karty mam kabel o długości 1 metra (telefoniczny 4 żyłowy) pociągnięty, a do drugiej karty 14 metrów...

 

Splittey uzywaja RJ-11 czyli telefonicznego RJ 45 to skretka uzywana w sieciach komputerowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym serwisie aukcyjnym sprzedają kable (skrętki) na metry z zaciśniętymi końcówkami RJ45 (czyli takie jakie wchodzą do splittera i kart).

No to kupuj i powodzenia w podłączaniu! 8) A teraz na zwykłym kablu telefonicznym masz zaciśnięte końcówki RJ45 czy RJ11? Bo wszelkie splittery jakie znam mają gniazda RJ11 :>

rj11-45.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł splitter Medium IV Restech z dwoma kartami używany, podłączyłem go z kablem który był w zestawie (rj11 około 2 m) i śmiga wszystko, ale gdy podłączyłem swój kabel który ma ok. 22m to tak jakby czytało kartę ale jest czarny obraz, nie wiem o co chodzi...

Tu mam zdjęcia zasilacza który ma cztery końcówki i jakieś parametry do ustawienia, może coś muszę przestawić, zobaczcie proszę

35i3hw2.jpg

qpgyex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie to moj 1 post;)

Posiadam dekoder- Thomson TS4P i chcialbym za pomoca splitera "przeciągnąć" programy do pokoju oddalonego gdzies okolo 10m. Napiszcie mi jaki najlepiej dokupic dekoder, spliter, konwerter;) Jezeli to nikomu problemu nie zrobi to podajcie linki do allegro czy innych stron z potrzebnym dla mnie sprzetem;)

Z góry dzięki za odpowiedz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter twin lub quad (bardziej przyszłościowy).

Kabel telefoniczny 4 żyłowy z końcówkami RJ11, bądź skrętka komputerowa również zakończona końcówkami RJ11.

Splitter możesz kupić od 100-150zł (przewodowy) na znanym serwisie aukcyjnym.

Dekoder to już Twój indywidualny wybór, jest tego dużo w zależności od tego czy wystarczą Ci same kanały SD czy myślisz o HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam parę pytań do doświadczonych w kwestii spliterów i tunerów. W tej chwili mam tuner PACE DSR 2221/91 i 2 telewizory, oba HD ale tylko Ready :/

Chciałbym rozdzielić sygnał cyfry + na drugi telewizor. Szukałem różnych spilletrów i Spliter SmartWi II wydaje mi się najlepszy. Chodzi mi głównie o to żebym nie musiał ciągnąć metrów kabli gdyż, jeden telewizor jest na parterze a drugi na piętrze. Może polecacie inny splitter? Mam jeszcze jeden problem jaki kupić drugi tuner - chodzi mi o to żeby był dobry a niedrogi. Już raczej taki przystosowany do odbioru HD. Czekam na porady.

 

z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie smart wii nie poradził sobie przy domu piętrowym (częste zacinki i zrywanie obrazu) używam rf link600 i jest ok (poza sporadycznymi zwiechami raz na pare dni) najlepiej kup przez internet w jakimś sklepie a jak sięnie sprawdzi wymień np na clone czy rf link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...