Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa DEKODER PACE DSR2221

Splitter SPLITER SECA/CONAX - C+,TNK, ARIVA 100,200 - 10MHz

2 karty klienta SECA/CONAX- uniwersalne

jedna oryginalna karte od cyfry

tuner na 2 wyjscuia i kable moja prosba jest do osob ktora juz takie rzczy podłaczała i opisz jak mam to zrobic aby działało bez problemów i oczywiscie weryfikacjia czy mam dobry sprzet do tego dzieki wielkie z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem ponieważ wczoraj wszystko działało ok.

 

Podłączyłem splitter PIC v8.0 do dekodera sagem SD i strong na każdym tv można było odbierać inne programy (docelowo będzie to na 3tv) dzisiaj włączam i nic czerwona dioda nie mruga na sagemie a pali się cały czas i nie ma obrazu, na strongu działa ok ( on jest blisko splittera ) no i tu czary jak wyciągnę kartę kliencką z stronga a sagema włączę od nowa to jest obraz i wszystko działa na sagemie, w momencie wsadzenia karty klienckiej do stronga na sagemie zawiesza się obraz i na karcie klienckiej pali się dioda cały czas a nie mruga jak powinna. Próbowałem zamienić kartę z ta 3 kliencką i nic, pożyczyłem dekoder od sąsiada DSR 2221 i też tak samo jak z sagemem bo już myślałem iż to jego wina. Wszystko bym zrozumiał jakby nie fakt, że wczoraj cały dzień działało bez problemu.

 

Dla testu dałem jeszcze strong na miejsce sagema i na odwrót wtedy na strongu pisze ciągle odczyt karty abonenckiej... i nic się nie dzieje a na sagemie jest obraz.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy po zakupie splittera przewodowego który obsługuje dekoder Pace HD PVR i Pioneer'a BCT-1330 i po podłączeniu wszystkiego, będzie hulać tak jak powinno i czy te splittery są bezobsługowe? Pisząc bezobsługowe mam na myśli, że po podłączeniu splittera nie trzeba będzie nic przy nim grzebać ani programować kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po zakupie splittera przewodowego który obsługuje dekoder Pace HD PVR i Pioneer'a BCT-1330 i po podłączeniu wszystkiego, będzie hulać tak jak powinno i czy te splittery są bezobsługowe? Pisząc bezobsługowe mam na myśli, że po podłączeniu splittera nie trzeba będzie nic przy nim grzebać ani programować kart?

 

Powinno. Ja mam taką konfigurację plus jeszcze jeden Pioneer BCT-1430 i wszystko działa idealnie. Do Pace-a karta turbo, a do Pioneera standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

 

powiedzcie prosze jak zrobic mam cyfre z dekoderem pvr z dyskiem do tego podciagniete 2 kable od anteny.

chcialbym w drugim pokoju obok ktorego ida kable podlaczyc sygnal od cyfry .

 

czy jeden z kabli podlaczyc przez usluge multiroom i wziac z cyfry jakis najtanszy dekoder??

 

kolega mowil cos o jakims spliterze ktory mozna kupic podobno u jakichs magikow na wolumenie. czy te spliter przesyla sygnal bezprzewodowo???

 

czy jest jakas opcja zeby miec do glownego tv podpiete do dekodera 2 kable tak aby moc ogladac jedno a drugie nagrywac i jeszcze w 2 pokoju cos ogladac.

 

 

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po zakupie splittera przewodowego który obsługuje dekoder Pace HD PVR i Pioneer'a BCT-1330 i po podłączeniu wszystkiego, będzie hulać tak jak powinno i czy te splittery są bezobsługowe? Pisząc bezobsługowe mam na myśli, że po podłączeniu splittera nie trzeba będzie nic przy nim grzebać ani programować kart?

 

Powinno. Ja mam taką konfigurację plus jeszcze jeden Pioneer BCT-1430 i wszystko działa idealnie. Do Pace-a karta turbo, a do Pioneera standard.

A nie mogą być 2 karty standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Obecnie użytkuję spliter MEDIUM IV high speed z czterema kartami jednocześnie bez najmniejszych problemów.Pracuje on na dekoderach: Philips hd DSR6102, Strong 6880, oraz dwa philipsy DSX6010. Trzy linie kablowe do kart mają ponad 10 m na kablu telefonicznym. Zestaw sprawdzony na karcie "kameleon, oraz na nowej karcie "ciemno-czerwonej, bez najmniejszych widocznych różnic i zacięć.Kanały jak dla mnie przełączają się szybko i nie zauważyłem różnicy w porównaniu z oryginalną kartą. Uprawnienia przechodzą bez problemów do karty w slocie splitera. W.w. układ użytkuję od kilkunastu miesięcy "bez dotykania". Uważam, że bardzo ważne do prawidłowej pracy takiego układu są wielkość (min.80cm) i ustawienie anteny , oraz dobór konwertera, jednak bez przesady cenowej, a raczej dobrej opinii użytkowników takich zastawów. Medium IV jest to spliter "leśny dziad" z małymi zmianami, ale na jego wcześniejszej wersji pracuje u kolegi prawidłowo dekoder Pace pvr, starszy pioneer, oraz philips. Na koniec uwaga co do dekodera strong: występowały w nim zacięcia, ale tak samo na spliterze, jak i na karcie oryginalnej, jednak po aktualizacji oprogramowania zostało to w moim przypadku dość znacznie wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie posiadam 2 dekodery Pace DSR 2221 (SD) oraz Opticum 9600 (HD) z alternatywnym oprogramowaniem do odbioru Cyfry i teraz pytanie. Jakiego typu splitter nadawałby się do tego sprzętu. Powiem że jestem zielony w tej kwestii. Czy wogóle zadziała mi jakiś splitter z tym sprzętem jaki posiadam??? Dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć na temat sprzętu, którego używam lub używałem. Z bezprzewodowymi nie miałem nigdy styczności, w domu mam od paru już lat przewodowy SMALL i wiem, że działa. Co kabel to kabel. Dodatkowo nigdy nic z nim nie robiłem- wymiana tunerów, zmiana kart przez Cyfrę a splitter działa bez przerwy. Żadnych kart też nigdy nie wymieniałem w związku z wymianą tunerów. Karta od tego splittera działa nawet z tunerem, który normalnie nie obsługuje oryginalnej karty Cyfry (Datcom Illusion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie splitterów się nie znam specjalnie, ale przewertowałem kilka tematów tutaj i czysto teoretycznie zapytam.

czy sa splittery obsługujace nagre? (problem z sagemcom hd)

 

pozdr

 

Aktualnie nie ma, ale wydaje Mi się, że to nie powinien być wielki problem taki splitter wyprodukować. Wcześniej to nie miało sensu, gdyż wszystkie platformy używające nagry, stosowały parowanie, ale teraz jak Cyfra+ używa nagry bez parowania to takie urządzenie miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś powiedział Wasylek o splitterze bezprzewodowym np. Clone+???? Cenowo może i droższy ale czy zadziała bez problemu??? Interesowały by mnie opinie na ten temat

Ja używam od paru lat bezprzewodowego RFLink 100, w róznych konfiguracjach sprzętowych, dwa, trzy tunery róznych firm. Wszystko zawsze działało bardzo stabilnie i pewnie, dekodowanie programów, przechodzenie uprawnień, zasięg działania - bez żadnych problemów. Clone+ jest następcą RFLink 100, nowocześniejszy, dopracowany wzorniczo. Nie spotkałem złych opini na jego temat no może poza wysoką ceną. Myślę że zadziała bez żadnych problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...