Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dla uzytkownikow majacych problemy ze spliterami greeneightsystem polecam eksperymenty z oprogramowaniem w roznej wersji, ponizej linki do wszystkich wersji, ktore sie ukazaly:

 

v1.0.0.2 http://upload.[beep]/content.php?id=138118

v1.1.0.3 http://upload.[beep]/content.php?id=138119

v1.2.0.4 http://upload.[beep]/content.php?id=138120

v1.3.0.5 http://upload.[beep]/content.php?id=138121

v1.5.0.6 http://upload.[beep]/content.php?id=138122

v1.7.2.0 http://upload.[beep]/content.php?id=138123

v1.8.2.0 http://upload.[beep]/content.php?id=138124

 

polecam

 

PS beep w linku to d v h k (oczywiscie bez spacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! mam pytanie?? jaki używać spliter do tego tunera Pace HD PVR 500GB?? albo czy będzie taki działał?? ServerWireLink - GreenEightSystem??

Clone+ z Pace HD PVR 500GB też daje rade, sam zdecyduj co będzie tobie bardziej odpowiadać.

Dla mnie to oba urządzenia są w podobnej cenie (różnica ok 75zl), szczególnie biorąc pod uwagę konieczność zakupu modułu do aktualizacji w przypadku RF100.

 

Ja postawiłem na prostotę obsługi oraz wygląd i jestem zadowolony.

 

W sumie to najlepiej jest się umówić ze sprzedawca, że jeśli będą problemy to splitter do zwrotu. W razie problemów z uzyskaniem takiego układu wziąć coś przez allegro w swojej okolicy, dojdzie kilka zł za przesyłkę/i ale masz te kilka dni na testy :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak podejrzewasz, aby oglądać bez przeszkód dowolny kanał na swoich obu odbiornikach TV, będziesz potrzebował 2 tunery SAT (jeden już masz :> ) wraz z odpowiednia instalacją.

W twoim przypadku albo upośledzisz PVRa do jednego wpięcia z konwertera albo montujesz quada (zalecane rozwiązanie), do tego kabel(e) do nowego odbiornika SAT.

Sam splitter rozdziela tylko uprawnienia z "karty" do terminali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa tego zestwu serwer RFLINK600 i karty klienckiej RF100 z tunerem ARIVA 100? Chciałbym zamienić jednego z moich wysłużonych mediasatów na ten tuner i ciekaw jestem czy są jakieś problemy z użytkowaniem tego tunera ze spliterem rflinka. Czy może jakiś inny tuner hd byłby lepszy?(ale taki cenowo w granicach rozsądku tj 400zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę rozdzielić sygnał z nowo zakupionej cyfry. W spadku po CP został mi dekoder Echostar DSB 616, a od Cyferki mam zamiar wziąć Pace SD. Na Allegro znalazłem "SPLITTER MEDIUM IV", tylko nie wiem czy będzie obsługiwał te dekodery. Jeśli tak to proszę o potwierdzenie, jeśli nie to polećcie mi jakiś inny, w miarę tani i pewny splitter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splitter jest dobry.sam go mam i dobrze się sprawuje. Jeśli chodzi o tego echostara dsb 616 to niestety nie bedzie on działał ze splitterem bo nie obsługuje on seca 4 ,czyli kodowania cyfry.Musisz dokupic sobie drugi dekoder z obsługa seca 4( wejdz sobie na aukcje z tym medium IV i tam masz wymienioine dekodery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar rozdzielić kartę C+ na 2 dekodery (docelowo 4).

2 dekodery które już posiadam to Philips DSX 6010 i Philips PVR HD, kolejne dekodery będą kupione w ciągu max 3miesiecy (jeden HD, drugi SD). Dekodery te mają być jedynie do odbioru C+ więc powinny być w miarę tanie. Czytałem o ARIVA 100 taki mniej więcej dekoder w zupełności by mi wystarczył (tyle że ponoć do splittera nadaje się średnio-ponoć bardzo obciąża kartę). Czy wszystkie dekodery HD tak mają? Czy możecie mi polecić jakiś dekoder HD najodpowiedniejszy do splittera? Dekoder SD tu mam tylko jedno kryterium-jak najtańszy.

Co od wyboru splittera (kablowy)najważniejsza tu jest niezawodność przeglądając forum ktoś podał link do allegro http://www.allegro. :censored:

największym atutem tego tunera jest ponoć 10mhz.

No i teraz najważniejsze czy na tym splitterze i podłączonych 4 dekoderach nie będzie żadnych przycięć,zawieszeń itp.? Czy splittery trzeba aktualizować? Jak często? Jak taki splitter się aktualizuje?

Oczywiście jeśli znacie lepsze splittery proszę o podanie nazwy,linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clone+ i rflink to prawie jeden i ten sam spliter (ta samo firma je produkuje); smartwi ładnie wygłada (clone też) ale u mnie się nie sprawdzał - za duża odlogłość i problemy z pvrhd (wieszał sie mimo najnowszego softu w smartwi). Najlepiej zamówić w sklepie interentowy i przetestować oba tj. smarwi lub clone+/rflink, ja tak zrobiłem; bo funkcjonalnie to zbyt wielu różnic nie ma. Wazne też na jakiej odległości ma działać spliter (czy np dom piętrowy wówczas np rflink ale 600) i z jakimi (i iloma) tunerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat uzywalem splittera pic. Dzialal w miare dobrze na starych tunerach cyfry, ale po pierwsze zaczely padac i wymienilem na nowsze a po drugie przybylo mi tunerow. Ostatnio mam ich w domu 5 i czesto wszystkie pracuja. Wymienilem tunery na ferdki (7600, 7600, 6600, 8900) a piaty to technisat usb czytajacy poprzez phoenixa. Ostatnio dosc czesto zaczely sie zwiechy. Podobno te ferdki to robily. Postanowilem wymienic caly systemz pica na atmela (Big II). Zamontowalem i w ferdkach jest teraz super, ale w ogole nie chodzi mi przekaz w kompie.

Czy ten splitter nie bedzie dzialal z tunerem poprzez phoenixa? Czy moze musze teraz zmienic jakies parametry lub w ogole soft w kompie?

Do tej pory uzywalem ACamd i PMCAM2. Z tym splitterem nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem splittera cloneplus, pracowal z tunerem 7201PVR oraz Ariva 100, dzisiaj po dokonaniu aktualizacji, zadna karta kliencka nie działa z PVR... nie wiem co się stało, ale po prostu nie działa. Wkładam do serwera i wyswietla upgrade, a karta ma zapaloną lampkę przy ready. Po włożeniu karty do dekodera, przez sekundę jest ready i później już nic. Zadna dioda nie swieci, PVR wyswietla komunikat ze zla karta. Co ciekawe ta sama, czy jedna czy druga po wlozeniu do Fergusona dziala dobrze. Jak kupilem ten spliter, mialem tez podobnie, tyle ze po wlozeniu karty klienckiej do serwera zaswiecilo upgrade, ready, a po wlozeniu do 7201 zaswiecilo. Teraz niestety karty nie dzialaja w tym tunerze. Mial ktos podobnie? Jak sobie poradziliscie? (przerobilem downgrade softu na serwerze oraz kilkakrotna aktualizacje i krok po kroku z instrukcja)

[edit 10.03]

juz sobie poradzilem, wystarczylo na 15 minut wyjac karte z serwr, wtedy resetuja sie ustawienia do fabrycznych, widocznie zostaly mu jakies smieci,

czyli nieaktualne, nie kasuje bo przegladajac net wiele osob mialo podobnie po aktualizacji, moze sie przyda

przy okazji dla osob narzekajacych z przycinaniem tego splitera na tunerach Ariva - wystarczy zmienic w ustawieniach tunera czestotliwosc taktowania w slocie z 6 MH na 3,6 i wszystko ladnie dziala- sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

Mam prośbę i pytanie, potrzebuję podzielić przewodowo splitterem cyfrę +.

 

Dekodery to 2x Sagem SD i 1x Opticum cx4060 (chyba że proponujecie za opticuma inny dekoder w podobnej cenie)

 

Zależy mi na tym, aby całość pracowała bez zarzutu i nie zawieszała się.

 

Słyszałem iż splitter medium IV na 2 sagemach sd będzie się zacinał - nie wiem ile w tym prawdy.

 

Sprzedawca zalecił Splitter BIG II - co o nim myślicie ?

 

Myślałem aby podzielić cyfrę na 4 dekodery, ale w obawie o zawiechy, w 4 dekoder wstawie TnK.

 

Z góry dzięki za pomoc i ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Parę dni temu odebrałem nowego Pace PVR. Wczoraj podłączyłem go do 6-ci letniego splittera przewodowegp na Atmelu i ... działa. Podpięte co prawda tylko dwa tunerki ale przez parę godzin pracy nie zauważyłem żadnej zwiechy tak na kanałach SD jak i HD. :jupi: Normalnie byłem w szoku, bo myślałem, że czas na wymianę splittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zrobie OT, ale gdzie kolega mario ma zamiar wymienic phila 250 na pace 500 ? bo gdzie bym sie nie zapytal wszedzie mowia, ze nie ma takiej opcji albo sa strasznie niechętni, mam nadzieje, ze dozyje momentu, kiedy nie bedzie z tym problemu, koledzy forumowicze orientuja się jak z ta wymiana teraz jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...