Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w celu douczenia ircios'a mały cytacik ustawy z dnia 05.07.2002r "o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostepie warunkowym":

Art. 7.

1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiada lub używa urządzenie nie-dozwolone, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2. Jeżeli sprawca używa urządzenia niedozwolonego wyłącznie na własne potrzeby, podlega grzywnie.

 

Zwróć, proszę, uwagę zwłaszcza na punkt 2. Nie żebym sie czepiał, ale czytanie ZE ZROZUMIENIEM to podstawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwrócić uwagę na punkt 2,ale chciałeś,abym przeczytał punkt 1, i nie tylko ja. muszę cię zmartwić,nie łamie prawa.ale skoro tak,to jeszcze jest ''Art. 6.

1. Kto, w celu użycia w obrocie, wytwarza urządzenia niedozwolone lub wprowadza je do obrotu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

więc gdyby spliter by był niedozwolony.to nie byłoby go na wolnym rynku w powszechnym handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co przeczytałem przez ostatnie 3dni na forum na temat fuzji i gdybań co się stanie, jaki system kodowania.. mam propozycję. Wysuńmy jako abonenci petycję (zróbmy może ankietę) do Cyfry o rozpatrzenie umożliwienia odbioru w ramach jednego abonamentu na więcej niż 2óch odbiornikach bo przecież jest wiele takich rodzin, które używają 3-4ch TV w domu na raz. Dlaczego dyskusja toczy się wokół czy spliter jest legalny lub co włodarze zarządzą w związku z fuzją skoro możliwości techniczne dla "chcących" są takie że można zrobić wszystko??? Dyskusja w mojej opinii powinna iść w innym kierunku, dlaczego nie mogę w ramach abonentu legalnie w swoim gospodarstwie rozdzielać sygnału. Sam używam splitera w domu wielopokoleniowym i jakby nawet musiało być po kablu to je przeciągnę ale niech operator da taką możliwość legalnie i za rozsądną cenę. Na marginesie UPC winszuje sobie za MR 25PLN i dodatkowa opłatę za insatlację ale to już dla tych co 10PLN w C+ to za drogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc gdyby spliter by był niedozwolony.to nie byłoby go na wolnym rynku w powszechnym handlu.

...ciekawa logika. Myślisz, że w "powszechnym handlu" nie można nabyć np. broni palnej? :lol2: Rozminąłeś się z legalnym posiadaniem.

 

Pytanie komu może zależeć na ściganiu cię (odpowiedz znajdziesz w owej ustawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, splittery są legalne i szkoda zdrowia na przytaczenie argumentów, że tak właśnie jest. Osoby, które nie mają raczej zawistnie patrzą na tych, którzy mają. No cóż, jak się jest "oschłym" technicznie i manualnie i nie potrafi wykonać samemu prostej instalacji, to można tylko dogadywać, tudzież wieszczyć "i tak wam wyłączą".

 

A wracając do wątku, zgodnie z tym co podaje strona główna Satkuriera MediaBOX jest parowany, co zaskoczeniem raczej nie jest. Pytanie czy to wskazanie kierunku polityki nowej platformy, czy też pierwsze koty za płoty, sondujące rynek. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tellenbach nie bierze pod uwagę kilku dość istotnych czynników, które mogą w efekcie zakłócić idealny obraz i podliczane już zyski z zakładanych 2,5 miliona potencjalnych klientów nc+.

 

Pierwszy czynnik, to całkiem niemała rzesza klientów, posiadających własny sprzęt sat i przyzwyczajona do związanych z tym udogodnień.

Drugi, to oczywiście klienci, którzy dotąd w c+ używali urządzeń do dzielenia uprawnień dostępowych.

Trzeci, to klienci, którzy korzystali jednocześnie z ofert i c+ i n, więc teraz ich liczbę trzeba będzie podzielić przynajmniej przez dwa.

 

Jak tak się nad tym zastanowić, to te szacunki (2,5 mln), mogą w efekcie być dość żałosne, jeśli nc+ będzie wprowadzać politykę sprzętową znaną nam z platformy n.

 

Dlaczego np. mam rezygnować z korzystania z luksusowego w moim pojęciu DM, na korzyść podobno genialnych sprzętowo dekoderów nc+, na które nie chce mi się nawet splunąć?

 

W niewolę raczej nie pójdę, bo to poniżej mojej godności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nową listę i Clone działa ale za to nie ma za to Discovery i BBC Knowledge (są w HD) a wcześniej miałem.

 

A sama lista kanałów to jest do d...y, to tak łagodnie. Człowiek się przyzwyczaił do kanałów 1 to TVP 1 ; 2 to TVP 2 a tu 1 TVN 2 TVN 7 - beznadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Zaktualizowałem listę kanałów ale nic to nie dało, a wręcz przeciwnie. Nie ma już tak, że na jedynce jest TVP1, a na dwójce TVP2. Teraz jedynka to TVN, dwójka to chyba TVN7 itd. Doszło sporo nowych kanałów typu TVN24 HD, nSport HD i wiele innych w HD, jednak żaden z nich nie działa (są zakodowane). Orientuje się ktoś co zrobić aby przywrócić poprzednią listę kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, żeby trzymać się jak najdalej z dala od wszelkich aktualizacji listy programów. Jak wrócę do domu, to sam obejrzę czy coś aby nie zniknęło. W NC+ podobno nie ma Mezzo...

 

Qler jakich tunerów używasz? Listę zaktualizowałeś na podstawie tego co nadają z orbity, możesz próbować wgrać coś ręcznie, jeśli masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam bardzo stary (PHILIPS DSR 6201). Aktualizacja wyskoczyła mi po włączeniu dekodera. Wcisnąłem ok i się zaktualizowało. Udało mi się przywrócić starą listę kanałów przez wyszukiwanie PID 128 jednak brakuje wielu kanałów HD. Mam też TV Samsung z modułem CI i tam też mi się lista kanałów zaktualizowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opticuma x7 i x110 na szczęście nie aktualizują same list od operatora. spliter działa.jak długo?zobaczymy. np.discovery znikło wam z listy,to można to reklamować.w pace mam listę po staremu ''jeszcze''......i tak powinno zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu nowych kanałów których nie mam w pakiecie np.nsport HD czy MGM splitter Clone dziwnie się zachowuje jak przełączę na te kanały tylko świeci dioda link i pomaga wyjęcie clona i przełączenie na kanał który juz mam w pakiecie np.TVP.Do wczoraj było ok nawet jak np.nie mam paczki Cinemax nie zacinał się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wolę nie kombinować i nic sobie nie dodawać, lecę na starej umówie, tak długo, jak to możliwe. Na stronie pycha podają co następuje:

 

Czy po połączeniu platform cyfrowych Cyfra+ i n w platformę nc+, Multiroom GreenEightSystem nadal będzie działać?

Tak. Po połączeniu platform cyfrowych Cyfra+ i n nadal można bez przeszkód korzystać z Multiroom GreenEightSystem na dekoderach oraz kartach abonenckich Cyfry+.

 

Czyli jeśli migrować, to tylko na starej karcie, czy to jednak oznacza, że na swoim sprzęcie? Jest mowa o dekoderach i kartach abonenckich Cyfry, ale przecież Fersuson i cała masa innych to nie dekodery C+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...