Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki system kodowania będzie stosować nowa platforma?

Czy karta będzie parowana z tunerem?

Czy splittery będą chodzić czy szykować się już na zmianę operatora w moim przypadku przejdę z powrotem do telewizji kablowej vectra? Umowę z cyfrą mam do września 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system kodowania będzie stosować nowa platforma?
Conax. Ale póki co, dla obecnych abonentów, na pewno do końca roku, jak nie do końca umów podpisanych teraz (czyli do IX.2014) będziesz mógł jechać na swoim Splitterze z Seca/MediGuard

 

Czy karta będzie parowana z tunerem?
Dla nowych abonentów od kwietnia - TAK.

 

Czy splittery będą chodzić...
W obecnym stanie zaawansowania technologicznego, dla nowych dekoderów - NIE. A czy w przyszłości będą :?: To pytanie w stylu czy w grudniu będzie padał deszcz czy śnieg :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się szczegółowo tym tematem bo nie mam takiej potrzeby ale wydaje mi się że to nie Conax został złamany a złamano zabezpieczenia jednego (kilku?) nBoxów. I to tych które są sprzedawane na własność. To dzięki temu karty n działają w tunerach z Linuksem i sharingu. Wystarczy że te tunery zostaną "wyoutowane" i nie będzie nielegalnego dostępu do n. Może nawet świadomie nie naprawiano tego błędu po to by pozbyć się nBoxów? Zresztą podobnie jest chyba w CP. Można go oglądać na tunerach linuksowych i w sharingu ale to nie Nagra została złamana ale kilka tunerów CP. I to głównie tych starszych, SD. Jeśli ich właściciele zostaną zmuszeni do wymiany sprzętu lub karty na nowsze, problem nielegalnego oglądania tej platformy zniknie. No ale mogę się mylić co do "dziurowatości" Conax-u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno włączyli w zeszłym roku, ograniczające bodaj do 4 sidów. Nie wiem jak zadziałało, bo sam mam 3 karty splittera, powinny się wypowiedzieć osoby mające kart >4. Na stronie pycha żadnego zamieszania to nie wywołało, jak reklamowali 8 odbiorników, tak reklamują. Zresztą, wiem z pewnych źródeł, że piractwo hula, jak hulało, a ograniczenie miało ukrócić sharing właśnie. Pożyjemy zobaczymy, to już za parę dni. Na razie więcej emocji wywołuje to, co będzie w ofercie programowej, niż to jak technicznie będzie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie czego? Czym jest nan? Co wywoła ten nan? I dlaczego Cyfra + mając możliwość w każdej chwili włączyć tego nana nie zrobiła tego?

 

Nano to element struktury danych komendy (rozkazu, komendy, instrukcji) wysyłanej do karty - w tym przypadku wraz z ECM - rozkazem odkodowania kanału.

Włączyć nowe w kodowaniu Cyfra_ mogła bo to zonka dla sharingowców i niededykowanych tunerów zastosował C+ na swojej platformie na niektórych kanałach (obejście było przez stare karty Viaccess).

 

Cyfra+ nie zrobiła - no cóż pewnie im nie śpieszno do tego (na razie).

Jeden płaci ale reszta z gromadki nie kupi abonamentu. Wyłączenie sharingu to ryzyko utraty jednego a nie zysk w tym że wszyscy podłączeni polecą do APS'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co używają splitera nielegalnie, po zablokowaniu przez c+, na bank nie polecą do i nie wykupią abonamentu,no może nie liczni.po to właśnie dzielony jest sygnał,bo nie stać ich na full.a co lepsze,wiadomo w większym i droższym abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 6 robi zrzutkę po 20 zł i TV będzie nagle działało tylko jednemu to nie wieżę że 5 przejdzie na DVB-T.

Gdy nawet tylko połowa zawrze swoje umowy na 70 zł, to platforma i tak będzie miała wpływy co najmniej dwa razy większe.

Najczęściej kombinatorstwo nie jest z potrzeby, a raczej dlatego że jest możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to są tylko teoretyczne rozważania ile mogą zarobić, albo ile mogą stracić. Cyfra + jakby chciała wypowiedzieć wojnę splitterom, to by to już dawno zrobiła, nie zrobiła, więc musiała mieć w tym swój biznes. Ale temat Cyfry staje się powoli tematem zamkniętnym. Teraz będziemy mieć do czynienia z nowym podmiotem i szczerze wątpie, że podejmie od początku jakieś radykalne kroki, w jedną bądź drugą stronę. Za duże ryzyko, a odpływ starych abonentów N i Cyfry będzie i bez tego, jak to zwykle bywa w takich przypadkach. Kupa ludzi ma ważne umowy ze starymi operatorami, na jak długo nie wiem w C+ jest to chyba 18 miesięcy, ja sam mam umowę bezterminową. Tak więc technicznych zmian w okresie najbliższych kilku/kilkunastu miesięcy raczej na pewno nie będzie. Co stanie się później zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ już zapewne nie zrobi dla obecnych abonentów żadnych ruchów, jakie zasady będą dla klientów nc+ okaże się jutro.

Chyba wszyscy mamy umowy z C+ na czas nieokreślony, tylko jest czas rabatów na czas minimalny umowy i na pewno sobie nie pozwolą by wyjść poza czas obowiązywania promocji, ponad 250 zł nie pozwolę sobie płacić za TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP przez ponad rok tolerował piractwo. Full ofertę można było oglądać na tunerach FTA. Aż się prosiło o jak najszybszą wymianę kart, uszczelnienie systemu. Jakoś mu się z tym nie spieszyło. Po roku nastała ciemność i te setki tysięcy ludzi ruszyło po CP bo co mieli robić? Przyzwyczaili się do oferty CP, Cyfra+ wydawała się droga, n zupełnie nie istniało w świadomości większości ludzi. No i CP ma teraz ponad 3,5 mln abonentów. nc+ też pewnie ukróci splittery i sharing kiedy stworzy stosunkowo tanią ofertę, tak by ci którzy stracą dostęp przez splittery mogli nadal pozostać w nc+ a nie brać CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, tylko jakoś trudno mi sobie wyobrazić tę stosunkowo tanią ofertę. Mnie w C+ trzyma tylko splitter, nigdy bym nie wydał 137 zł miesięcznie za full pakiet, który mogę odbierać na 1 czy 2 tv. To wszystko przypuszczenia, jak będzie to dopiero się dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...