Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rynek splitterów jest jednak dość spory. Producenci będa starali sie coś wymyślić aby nie zniknąć z rynku i nadal sporo zarabiać. Przecież wysoka cena splitterów nie jest uzasadniona "kosmicznymi" rozwiązaniami technicznymi ani wysokimi kosztami produkcji a raczej popytem na nie. Klient zachęcony potencjalnymi oszczędnościami oraz wygodą jest w stanie "przełknąć" wysoką cenę dyktowaną przez producenta. Myślę, że producenci nie zrezygnują z łatwego kąska i już działają w tym zakresie, choć za pewne o tym nie wspominają (to na razie nie leży w ich interesie). Jeśli NC+ ogłosi oficjalnie stanowisko (nie dotychczasowe informacje jeszcze nie potwierdzone) dotyczące rozwiązań technicznych w nowej platformie to producenci splitterów będą musieli poinformować co dalej. No chyba, że się mylę i taka firma jak np. PYCH sprzeda ile się da i zamknie interes splitterów, który sie kręcił głownie dzięki użytkownikom platformy C+.

:(

Wiem, zaraz odezwą sie głosy, że ciągle narzekam i sam sobie jestem winien. A w ogóle to liczy się tylko interes (w domyśle producentów) itp. Ale dzięki splitterowi znalazłem jedyne sensowne (bez płacenia trzech abonamentów) rozwiązanie aby rodzina 3-pokoleniowa mogła w dużym domu korzystać z dobrodziejstwa telewizji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dosyć pewnego źródła wiem, że jeszcze przynajmniej przez dwa lata splittery będą działać bez problemu. Co będzie dalej tak na prawdę nikt nie wie.

 

Ja mam taki problem:

 

Posiadam dekodery:

- PACE HD PVR

- jakiś stary PACE od cyfry

 

Mam także splitter Wirelink i trzy karty. Dotychczas używałem dwóch i wszystko było ok. Kilka dni temu podłączyłem trzeci (tani Linbox) i wszystko się wiesza po kilkunastu minutach. Pomaga tylko wyciągnięcie karty ze splittera. Karty są ok, tunery też (dwa w dowolnej konfiguracji działają). Czy aktualizacja softu na splitterze coś pomoże ? Czy problem będzie w czymś innym ?

 

Wczoraj robiłem dalsze testy i zamieniłem miejscami Linboxa i starego PACE. Na razie tylko jedna zwiecha dziś rano. Zupełnie nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w Splitter dla Cyfry+, bo za miesiąc (jak głoszą podania ludowe) mogą parować :idea: :

Ciekawe jak działa przy parowanych kartach nowy soft dla multiroom Ferguson/Ariva, oryginalny, wydany przez producenta? W drugim(slave) dekoderze w ogóle nie jest potrzebna karta, jedynie w master. Ja nigdy nie miałem n-ki ani CP (jedynie C+, TnK i Orange/TP) więc nie wiem. Czy ktoś może wie jak to hula z CP lub n-ką (jeżeli w ogóle)?
:?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie odnośnie wyboru spliterra nie chce przepłacać jakby mieli to zablokować SPLITTER SMART HD 3 (SLJ ELEKTRONIK), che do tego podpiąć 3 tunery 2x Philips 3201 oraz DEKODER PACE HD PVR. Nie będzie z tym problemu?

Od marca podpisałem nowa umowę na cyfrę na 18 miesięcy wiec teoretycznie powinno przez ten czas wszystko ładnie chodzić a później będę się zastanawiał co dalej, jak każą wymienić sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączą, zablokują, bla bla bla. W temacie dotyczącym splitterów temat ten przewija się w zasadzie od samego początku i co jakiś czas pojawia się prorok, który wieszczy rychłe zablokowanie splitterów. Gdy kupowałem 3,5 roku temu RFlinka z Pycha znajomi siedzący w branży też mnie ostrzegali, że "na pewno w końcu zablokują". Wydałem parę stów na instalację i śmieję się z nich, licząc ile kasy zaoszczędziłem na abonamencie przez ten czas. Wczoraj dokonałem kolejnej wymiany, leciwego stronga, który nawalił, zamieniłem na Arivę 200, nie zważając na to, że "może zablokują". W tej chwili w moim domu śmigają dwie Arivy 200 i ostatni Strong, którego też wkrótce kopnę. Planuję jeszcze dokupić jedną kartę splittera i zrobić instalkę pod czwarty, a docelowo piąty tv. Jak zablokują trudno, ale wydaje mi się, że za kolejne 3,5 roku będę śmiał się nadal licząc ile kasy zostawiłem w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Planuję jeszcze dokupić jedną kartę splittera i zrobić instalkę pod czwarty, a docelowo piąty tv. Jak zablokują trudno, ale wydaje mi się, że za kolejne 3,5 roku będę śmiał się nadal licząc ile kasy zostawiłem w portfelu.
No nie liczyłbym na 3,5-letnie oszczędności. Skoro nC+ podało oficjalnie, że będzie kodować w Conax i parować, i podpisuje umowę z ADB to myślę, że "oszczędzać" będzie można max do końca roku, albo do końca obecnej umowy klienta z C+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca roku jeszcze sporo czasu a nc+ jesli za kilka tygodni poda jaki system bedzie obowiazywal w ich platformie to mysle ze producenci spliterow nie poddadza sie tak latwo i juz cos wymysla w tej sprawie(w koncu polak potrafi), wiec na razie spokojnie oczekujmy oficjalnego stanowiska nowej platformy a pozniej bedziemy sie martwic co dalej ze spliterami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet na jak długo mam umowę, nie ja się tym zajmuję. Ja ogarniam tylko wszelkie kwestie techniczne. Wiem jedno jak Cyfra+ czy też NC+, zwał jak zwał uniemożliwi mi podział sygnału, to podziękuję im za współpracę, to tyle.

 

edit.

Gdzie to oficjalne info, że NC+ ma kodować w Conax? Zresztą z tego co wiem sprzęt Pycha radzi sobie z tym kodowaniem także, to w czym problem?

Nie martwię się na zapas, nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gdzie to oficjalne info, że NC+ ma kodować w Conax?...
: http://www.sat-charts.eu/artykul,1542,nC+--kolejne-szczegoly--migracja-do-Conax-.html

 

 

...Zresztą z tego co wiem sprzęt Pycha radzi sobie z tym kodowaniem także, to w czym problem?...
Nie mówimy o kodowaniu, tylko o parowaniu :read:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartujmy. Informacja podanana na jakiejś stronce ma być oficjalna? Cytuję: "ma być", "mają być". Oficjalne będzie to, co zostanie podane na stronie NC+, a w ogóle taka strona już ruszyła? Sianie paniki i tyle.

 

Zauważyłem też (to nie przytyk do Ciebie), że sporo użytkowników forum należy do frontu antysplitterowców. Nie wiem doprawdy co ich boli. Splittery są legalne, więc argumenty prawne odpadają. Multiroom jest płatny, małowygodny i pozwala na podłączenie tylko dwóch TV, więc to też odpada. A może to czysta zawiść, bo samemu nie potrafi się zrobić instalacji, podłączyć kilku dekoderów itp. i dlatego atakuje się tych bardziej sprawnych technicznie i manualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak C+ czy też NC+ wymieni wszystkim dekodery na własny koszt, czy też zmusi do kupna/wynajęcia tunera (za 20 zł miesięcznie) abonentów? Oho, rzucą się wszyscy.

 

Nawet jeśli tak będzie i nastąpi parowanie kart z tunerami (trudno mi sobie wyobrazić logistycznie tę operację) to po prostu podziękuję za współpracę, tak jak mówiłem wcześniej. I nie jest to "tupanie nóżką" czy inne straszenie, to jest po prostu czysty rachunek ekonomiczny. Nie będę płacił trzech abonamentów, czy też biegał po pietrach co 6 godzin, żeby sobie uprawnienia przekazać, tym bardziej, że w domu już teraz mam 3 dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zyska? Finansowo wątpie w jakiekolwiek zyski, bo raczej nie sądzę, że osoby korzystające teraz z 3, 4, 5 tv wykupią analogiczną liczbę abonamentów. Mogą zyskać na multiroomie, jeśli będzie płatny (przy niektórych pakietach chyba jest bez opłat), ale każdy kij ma dwa końce i jak trzeba za coś dodatkowo płacić, to liczba chętnych na pewno się zmniejszy. Zresztą wg mnie multiroom na obecnych warunkach to słaby żart, max dwa niezależne TV, latanie z kartą co 6 h i do tego płatny. Za darmo bym tego nie wziął. Ktoś może powiedzieć, że cyfra wyeliminuje "piratów", którzy dzielą sygnał z sąsiadami. Pewnie są takie przypadki, nie sądze jednak, że powszechne. Jak ktoś idzie już w tym kierunku, to zdecyduje się na sharing, a nie będzie bawił w splittowanie. Nawiasem mówiąc za mniejsze pieniądze w nielegalnym sharingu można mieć wszystkie 3 platformy cyfrowe na raz. Kto by sie bawił więc w splittowanie ze znajomymi zza ściany? Chyba tylko ktoś nie mający odpowiedniej wiedzy.

 

A co straci? Na pewno sporą część użytkowników splitterów, którym nie będzie się to opłacało. Część, która zostanie zmieni pewnie pakiet na uboższy (wielu splitterowców ma wersję fullpakietową). Poza tym abonentom trzeba by zapewnić parowane dekodery, co jest wielkim wydatkiem, a próba obciążenia klienta kosztem wynajmu lub kupna z pewnością wywoła odpływ części abonentów. Inna sprawa, zę dekodry Cyfry niekoniecznie muszą wszystkim pasować. To tyle, ale to wszystko tylko przypuszczenia.

 

Tak mówiliście niektórzy o tym, żeby przedłużać abonement z C+. A co z osobami, które mają umowę bezterminową? Cyfra+ sama wypowie umowę i zaproponuje nowe warunki, na które nie będą się musieli zgodzić? Zaryzykują? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...