Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy któs wie jak zaktualizować Clone+ do ver.3.9?

Próbowałem na kilku kompach (Win7 z wyłączonym podpisywaniem cyfrowym i na WinXP). Cały czas, po instalacji setup.exe mam nowy soft do aktualizacji, ale nie rozpoznaje Clone w USB (USB - nieznane urządzenie), a w programie Clone: "serwer nie podłączony. Nie wiem co robię źle, bo próbowałem na różnych kompach z różnymi systemami, więc nie jest to problem USB. Próbowałem wgrać sterowniki na "nieznane urządzenie USB"), ale nic nie chce się wgrać.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy któs wie jak zaktualizować Clone+ do ver.3.9?

Próbowałem na kilku kompach (Win7 z wyłączonym podpisywaniem cyfrowym i na WinXP). Cały czas, po instalacji setup.exe mam nowy soft do aktualizacji, ale nie rozpoznaje Clone w USB (USB - nieznane urządzenie), a w programie Clone: "serwer nie podłączony. Nie wiem co robię źle, bo próbowałem na różnych kompach z różnymi systemami, więc nie jest to problem USB. Próbowałem wgrać sterowniki na "nieznane urządzenie USB"), ale nic nie chce się wgrać.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Proszę łopatologicznie od firmy

1. Przywrócić ustawienia fabryczne serwera SRF150 , zgodnie z instrukcją obsługi.

2. Usunąć z komputera wcześniej zainstalowane oprogramowanie dla urządzeń Clone+ poprzez Dodaj lub Usuń programy

3. Usunąć sterowniki Clone+ z wcześniej zainstalowanego oprogramowania za pomocą Menedżera urządzeń (można go znaleźć poprzez panel sterowania systemu)-

CLONE+ Wireless Access Server SRF150” oraz „PYCH CoreDriver” w klasie urządzeń Splitter SmartCard -Clone+.

4. Usunąć katalog ze sterownikami z systemu „ClonePlusDriver” - w większości przypadków C:/WINDOWS/SYSTEM32/ClonePlusDriver_x86_32 lub C:/WINDOWS/SYSTEM32/ ClonePlusDriver_x86_64

5. Następnie proszę pobrać nową wersję oprogramowania z naszej strony internetowej http://cloneplus.com/pl/home.html#aktualizacja i zapisać ją na dysku komputera. Przed instalacją

oprogramowania proszę podłączyć serwer SRF150 przewodem USB do komputera i potem do zasilania (kolejność bardzo ważna). Po tych czynnościach należy uruchomić plik set up. Gdy

już wszystkie sterowniki dla urządzenia zostaną zainstalowane, pojawi się okno z komunikatem informującym o tym, iż serwer SRF150 jest gotowy do aktualizacji. W tym samym oknie

będzie możliwość wyboru trybu akceleracji sprzętowej - proszę wybrać Tryb A i dokonać aktualizacji oprogramowania. Po tej czynności należy ponownie przydzielić autoryzowany dostęp

kartom klienckim CRF150 zgodnie z pkt.4 instrukcji obsługi.

Zawsze robie wg wskazan firmy i jest miodzio.

Co się tyczy sagema hd ma problem nadal z działaniem do Clona dziwny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Proszę łopatologicznie od firmy...
...itd.

@tacim - dzięki za przepisanie instrukcji ze strony producenta - jak widzisz umiem czytać i pisać, bo gdybym nie umiał, to bym tu nie opisywał problemu, ani nie pobierał pliku ze strony producenta, gdzie instrukcja również jest załączona (choć z detalami - jak widać - czasem mam problem :/ )...

 

A oto rozwiązanie problemu, które niestety nie jest, jak to @tacim ŁOPATOLOGICZNIE ujął zawarte w instrukcji ze strony producenta.

5. ...Należy najpierw podłączyć USB, a potem, ...

6. Podłączyć do zasilania ...

ALE NALEŻY

7. POCZEKAĆ, aż DIODY PRZESTANĄ MIGAĆ (czyli Clone się zresetuje), o czym niestety producent, ani cytujący go @tacim nie wspomniał. Choć przyznaję niby jest to w pkt.1, ale kolejność nie ta...

...no i dalej jak producent napisał .

 

Poza tym @mcp dał już odpowiedź, za którą dziękuję - POMOGŁO, jak poczekałem, aż się zresetuje. Thx! 8)

Pozdrawiam przepisującego @tacim :wink: 1.Czytaj ze zrozumieniem. 2.Czytaj CAŁOŚĆ 3.Wtedy odpowiadaj i radź. To rada zarówno do Ciebie jak i do siebie :lol2: ...Ale mimo to dzięki za przepisanie instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to za spliter, kilka lat temu sprzedał mi go facet montujący instalację. Wygląda tak: http://img4.imageshack.us/img4/7233/spliter.jpg

Update tunera? Próbowałem z menu, ale nie znalazł nowszej wersji, Update splitera chyba się nie da przeprowadzić

Nie wiem co to za wynalazek, w wielu przewodowych "markowych" splitterach jest możliwość zmiany oprogramowania co najczęściej pomaga.

Dowiedz się co to za splitter - jakiś kontakt do sprzedawcy i wtedy więcej da się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orzelek

Zanim schowasz Pace`a to spróbuj jeszcze zamienić karty klienckie, jak również uruchamiać w różnych konfiguracjach - np. Najpierw Pace`a z kartą oryginał, potem wymiana karty na kliencką, a oryginał do splittera, a potem dopiero Ariva i na odwrót.

Może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...