Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od tygodnia zmagam się z nowym Splitterem GreenEightSystem ServerWireLink, dzieli sygnał legalnej C+

Mam 2 odbiorniki SD

1.Strong 6880 (polaczone do splittera kablem telefoniczym 2 zylowym dlugosci 1m)

2.Ferguson FX6600 (połączony skrętką około 15m używam tylko 2 kabli i oprogramowanie Octagon)

Wszystko działa OK przez pewien czas bo po jakimś czasie (liczonym w godzinach około 6, dokładnie to zauważyłem gdy wszystko jest wyłączone z prądu nocą (poza serwerem)) na obu odbiornikach wyświetla się komunikat o tym iż kanał jest kodowany a przy serwerze mruga dioda nr 1 (przy ready) w sekwencji 1s, przerwa 200ms, w instrukcji jest opisane jako błąd karty lub niewłaściwa karta. Domyślam się iż chodzi o to że karta C+ nie dostaje uprawnień aktywacji czy czego kolwiek co jest jej potrzebne do odkodowywania sygnału. Co ciekawe dopisze iż gdy mam podłączony tylko Splitter i odbiornik Strong 6880 wszystko działa bez problemu (miałem tak podłączone przez 2 dni na noc wyłączony dekoder serwer pozostawał pod napięciem i nic się nie działo złego)

Może chodzi o kabel, zarobić nową wtyczkę na 4 kable?

Może dekoder jeden na noc nie wyłączać tego Stronga?

Może coś z tym Fergusonem oprogramowanie wgrać inne? (na razie nie mogę podłączyć splittera tylko do Ferdka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziala komus RFlink 600 na karcie cyfry przy odległści ok 300m, lekki pagórek pomiędzy i dwa budynki?? Warte zachodu??

 

Może być trudno. Może pomogłyby zdecydowanie lepsze anteny (zarówno w serwerze jak i na karcie) i wystawienie ich an zewnątrz - najlepiej dachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od tygodnia zmagam się z nowym Splitterem GreenEightSystem ServerWireLink, dzieli sygnał legalnej C+

Mam 2 odbiorniki SD

1.Strong 6880 (polaczone do splittera kablem telefoniczym 2 zylowym dlugosci 1m)

2.Ferguson FX6600 (połączony skrętką około 15m używam tylko 2 kabli i oprogramowanie Octagon)

Wszystko działa OK przez pewien czas bo po jakimś czasie (liczonym w godzinach około 6, dokładnie to zauważyłem gdy wszystko jest wyłączone z prądu nocą (poza serwerem)) na obu odbiornikach wyświetla się komunikat o tym iż kanał jest kodowany a przy serwerze mruga dioda nr 1 (przy ready) w sekwencji 1s, przerwa 200ms, w instrukcji jest opisane jako błąd karty lub niewłaściwa karta. Domyślam się iż chodzi o to że karta C+ nie dostaje uprawnień aktywacji czy czego kolwiek co jest jej potrzebne do odkodowywania sygnału. Co ciekawe dopisze iż gdy mam podłączony tylko Splitter i odbiornik Strong 6880 wszystko działa bez problemu (miałem tak podłączone przez 2 dni na noc wyłączony dekoder serwer pozostawał pod napięciem i nic się nie działo złego)

Może chodzi o kabel, zarobić nową wtyczkę na 4 kable?

Może dekoder jeden na noc nie wyłączać tego Stronga?

Może coś z tym Fergusonem oprogramowanie wgrać inne? (na razie nie mogę podłączyć splittera tylko do Ferdka)

spróbuj zaktualizować spliter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam stary spliter na PIC-u (ten bez obudowy), 2 mediasaty i PVR-a. Mediasaty działają ok, a na PVR (kabel około 20 metrów) coraz częściej obraz się zacina. Wcześniej się to zdarzało raz na kilka dni, ale dzisiaj zacina się co kilka minut. niekiedy po paru sekundach sam wskakuje a niekiedy trzeba na moment wyciągnąć i włożyć kartę. Czym może być to spowodowane?

 

Właśnie zauważyłem że te "zacinki" występują tylko gdy w pokoju obok włączę komputer. Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem splitter Clone+ do testów. Niby zasięg do 150 m, czyli w domku powinien działać bez problemu. U mnie dobrze działa w obrębie 1 pokoju. Przy przejściu przez 2 ściany z drzwiami zaczyna się ciąć, albo całkowity brak zasięgu. Odległość w lini prostej 6-8 metrów. Czy ktoś może ma ten splitter? Jaki faktycznie jest jego zasięg, bo ja nie wiem co jest grane? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak masz od początku czy dopiero teraz?

Czy sprawdzałeś dokładnie okablowanie?

to do mnie?! od początku i w sumie wczoraj cały dzień było OK na obu dekoderach, wieczorem wyłączyłem oba odbiorniki z prądu serwer został podłączony do zasilania a rano klapa sygnał zakodowany, karta w dekoder cyfry później w serwer i wszystko OK. co do kabli tak jak jest napisane do łączenia używam tylko 2 kabli (znaczy 2 żył) zarówno w skrętce jak i telefonicznym. nie mam gdzie kupić końcówek rj11 tak to bym sprawdził czy na 4 żyłach jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź karte Cyfry do dekodera. Zaczynając od TVP1 przełączaj się pokolej po kanałach które odbierasz. Czekaj aż pojawi się obraz i dźwięk i następny kanał.

Ja tak miałem przedwczoraj jak zmieniałem pakiet. Spliter nie widział nowych kanałów a po wsadzeniu karty Cyfry do dekodera i przeskakiwaniu przez wszystkie kanały działą bez problemu.

Co do kabli zalecane są kable telefoniczne czterożyłowe.

U mnie pliter podłączony do prądu cały czas a dekodery spokojne można wyłączyć. Potem włączam i wszystko działą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie pomóżcie proszę... tj. chcę podzielić sygnał za pomocą splittera bezprzewodowego (np. clone+) w obrębie swojego domu na 4 tv oczywiście poprzez oryginalna kartę c+ , mam też internet bezprzewodowy w obrębie swojego domu sprzęt pentagram cerberus p 6331-42 i korzystam w cieci wifi na 2 kompach.Pytanie moje jest nastepujące. Czy nie będzie zakłuceń sygnału z tego powodu ,że te 2 urządzenia będą pracowały jednocześnie ?? Szperałem troche w necie ale w sumie nic konkretnego nie znalazłem.Pozdrawiam i z góry dziekuję.

 

P.s A może ktoś z was ma taką konfigurację tj. internet bezprzewodowy wi-fi + splitter C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź karte Cyfry do dekodera. Zaczynając od TVP1 przełączaj się pokolej po kanałach które odbierasz. Czekaj aż pojawi się obraz i dźwięk i następny kanał.

Ja tak miałem przedwczoraj jak zmieniałem pakiet. Spliter nie widział nowych kanałów a po wsadzeniu karty Cyfry do dekodera i przeskakiwaniu przez wszystkie kanały działą bez problemu.

Co do kabli zalecane są kable telefoniczne czterożyłowe.

U mnie pliter podłączony do prądu cały czas a dekodery spokojne można wyłączyć. Potem włączam i wszystko działą.

tez tak miałem - robiłem podobnie z każdym kanałem ale lepiej jest reaktywować kartę cyfry i jeszcze raz zaprogramować karty splitera -działa bardzo stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem splitter Clone+ do testów. Niby zasięg do 150 m, czyli w domku powinien działać bez problemu. U mnie dobrze działa w obrębie 1 pokoju. Przy przejściu przez 2 ściany z drzwiami zaczyna się ciąć, albo całkowity brak zasięgu. Odległość w lini prostej 6-8 metrów. Czy ktoś może ma ten splitter? Jaki faktycznie jest jego zasięg, bo ja nie wiem co jest grane? :evil:

 

Ja po przejsciach z multiroomem przy przedluzeniu (post w watku multiroom) kupilem Clone+ i musze powiedziec ze jestem zadowolony.

Serwer mam umieszczony w "piwnicy" gdzie mam wszystkie skrzynki z multiswitchem, alarmem, routerem do netu itd).

Tuner PVR Philipsa jest pietro wyzej, ma pelen zasieg, a Ariva 200 dwa pietra wyzej (1-2 kresek) - czyli w zasadzie sygnal idzie przez dwa stropy.

Nic nie zacina, calosc od momentu instalacji dziala bez zarzutu, juz nawet moja zona zaczela sie przyzwyczajac do otwartej klapki, mowiac ze karty wygladaja bardzo estetycznie.

Tym samym nie patrzac na koszty moze i wyszlo nawet lepiej, nie musze smigac co pare godzin miedzy pietrami (gdybym dostal multiroom z C+).

 

tak BTW na Twoim miejscu pochodzilbym z serwerem po domku, szukajac w ktorym miejscu dla obydwu tunerow zasieg sie polepszy, a nuz masz jakies mocno zbrojone strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Chcialem sie Was poradzic jaki splitter bedzie najodpowiedniejszy do nastepujacych modeli tunerow: Strong 6880 oraz Ferguson FX 7600 2. Chodzi o splitter przewodowy. Czytalem wiele postow na ten temat inadal nie moge sie zdecydowac.Wiele osob poleca splitery oparte na atmelu np: small II inni znow na pic-u. Wielkie dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ANDPOL

 

Kilka postów wczesniej też napisałem to samo. Mam Dom 3 poziomowy. Clone+ stoi na parterze z jednym tunerem w tym samym pokoju a drugi na górze w sypialni. Cyzli dzieli je strop i jedna ściana. Mam na nim zasieg 1-2 kreski i lubi przyciac w momencie łączenia z serwerem. Producent się chwalił że nie bedzie tym problemów a tu taki klops. Ciekawe co bedzie jak bede chciał podłączyć piwnice.

 

Może aktualizacja softu w clonie i w tunerzecoś pomoże ( Ariva 200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem kartę i przeklikalem kanały, wszystko na noc wyłączyłem i dziś rano sygnał zakodowany, muszę dodać iż 2 noce z rzędu nie wyłączałem jednego dekodera (ferdka) i rano wszystko OK. także myślę ze to kable będę musiał skołować końcówki i zarobić je tak aby sygnał szedł 4 żyłami. co do splitera co kolega pyta, polecam swój producenta GreenEightSystem poza wyżej wymienionym problemem no i w sumie podłączeniu (ale to przez kabel dokładnie końcówki rj11 jakby pola styku były za wąskie) tylko ze droższy, chciał bym usłyszeć opinie kogoś kto miał tańszy i zamienił na Green-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.

W maju 2009r. zakuoiłąm spliter system rf link 100.Do soboty wszystko działało OK teraz zakupiony tuner od cyfry philips HD

po włączeniu tunera na ekranie TV wyświetla nie właściwa lub uszkodzona karta.Na tunerze Ferguson 6900 wszystko działa bez zarzutu. Obie karty pracują prawidłowo.Praszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam dekodery Philips PVR 250GB, Strong SD, i Sagem SD.

Niestety wcisnęli mi multiroom i teraz z niego nie mogę zrezygnować a chciałbym sygnał podzielić na 3 tv.

Moje pytanie jest takie czy karta główna multiroom będzie działać na spliterze, jeżeli tak to na jakim?

I ewentualnie czy te 3 rózne dekodery będą dobrze działać na spliterze. Co do anteny to wiem że muszę mieć konwerter QUAD.

Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkownicy Arivy 200 mogliby się pochwalić jaki przewodowy splitter działa u nich z tym tunerem i jego działanie (splittera) nie powoduje u nich żadnych nerwowych reakcji? Krótko mówiąc co polecacie do tego sprzętu?

Smartcard splitter działa ok - praktycznie niezauważalnie.

 

Witam.

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam dekodery Philips PVR 250GB, Strong SD, i Sagem SD.

Niestety wcisnęli mi multiroom i teraz z niego nie mogę zrezygnować a chciałbym sygnał podzielić na 3 tv.

Moje pytanie jest takie czy karta główna multiroom będzie działać na spliterze, jeżeli tak to na jakim?

I ewentualnie czy te 3 rózne dekodery będą dobrze działać na spliterze. Co do anteny to wiem że muszę mieć konwerter QUAD.

Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Tak, główna karta ( jak i nawet "dziecko") będzie działać na splitterze, oczywiście ze względów praktycznych lepiej włożyć do splittera "matkę".

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...