Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukałam Ci dwa modele, chociaż tak naprawdę to jest ten sam układ elektroniczny w podobnym pudełeczku :smile:

Splitter Medium IV Cyfra+ - kosztuje 129 zł + 12 zł przesyłka kurierem, gwarancja 12 m-cy

SPLITTER CARD 4turbo - kosztuje 114 zł + 11 zł przesyłka , gwarancja również 12 m-cy.

Dokładne namiary prześlę Ci na PW.

Jeśli chodzi o drugi tuner - to albo Strong 6880, można już go nawet kupić z tzw. drugiej ręki albo któryś z oferty Globo lub Fergusona. Ponieważ ja korzystam z Fergusona FK-6900, to mogę Ci go spokojnie polecić, dobrze współpracuje z kartą klienta turbo z tego drugiego modelu splittera, może być też wykorzystany do TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze splittery mają już oprogramowanie pod Cyfrę+ i TNK np. model Card Splitter Turbo ver. 9.0 - serwer SECA/CONAX , ale jak było do przewidzenia , w ślad za tym wzrosła jego cena , obecnie 170zł :/

Te poprzednie chyba nie przesyłają uprawnień TNK (chociaż nie sprawdzałam :) ).

 

@goferek12345

Bardzo lecisz w koszty,bez sensu moim zdaniem,ale to Twoja decyzja i Twoje pieniądze.

 

Opcja 1. pokój 1. - Strong SD, pokój 2.- dekoder CP + Philips PVR HD

Opcja 2. pokój 1. - Philips PVR HD, pokój 2. - Ferguson Arriva HD Combo i moduł CAM CI Nagravision Polsatu

 

splittery, do wyboru :

Spliter bezprzewodowy Serwer ServerRFLink100 + 2 Karty ClientRFLink100 (405 zł)

SmartWi Wireless Card Splitter (419 zł)

 

Konwerter quad tylko na HB, np. ten lub ten; na Astrę+HB, np. : ten lub ten

Dlaczego quad? Bo jeden kabel do Stronga, dwa do Philipsa,jeden do CP albo dwa do Philipsa i dwa do Arrivy.

Do każdego tunera należy podpiąć kabel koncentryczny prowadzący z wyjścia konwertera. Więc musisz kupić trochę tego kabla,wcześniej pomierz drogę od anteny do tunera, daj lekki zapas. Dokupić trzeba wtyki F, tyle ile podłączeń.

Tunery podłączasz z TV poprzez kabel Euro lub HDMI (tunery HD).

A potem już spittter , wg tego schematu:

Podłącz zasilacz do splittera. Umieść kartę abonencką w splitterze i poczekaj około 10-15 sekund.Wyjmij ją i włóż kolejno każdą z kart klienckich w splitterze na 15 sekund (chipem do góry). Odłącz zasilacz od splittera.Umieść kartę abonencką w splitterze, a karty klienckie w dekoderach.Włącz odbiorniki satelitarne.Ponownie podłącz zasilacz do splittera.

Mam nadzieję,że niczego nie pominęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 1 - polsat

Pokój 2 - polsat i canal +, z tym że na canal chcę aby był dekoder z nagrywką, typu Philips PVR HD

 

Jedynie:

Pokój 1 - c+

Pokój 2 - c+, polsat

no chyba że polsat z DVB-T bo brać dwa moduły z kartami albo tuner od CP z dodatkowym modułem i kartą (kiepski biznes)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że Polsat ma być w obu pokojach. Nie masz możliwości odbioru z anteny naziemnej?

Jeśli to takie pilne, to pozostaje podpisać dwie umowy z CP na najniższy pakiet po 9.90, wtedy będzie spokój w rodzinie :)

Co do Cyfry+, to podpisz umowę na 13 m-cy na pakiet Komfortowy+ 31.95 zł/m-c przez 4 m-ce potem 63.90 zł oraz jako opcję dodatkową jakiś kanał HD, np. NGC HD za 2.50 zł/m-c (potem 5 zł), dekoder Philips PVR HD (wynajem 20 zł/m-c).

Dokup dodatkowy tuner z czytnikiem kart (np.Ferguson FK-6900,albo na wolnym rynku któryś z tunerów SD Cyfry - max 200 zł) i splitter przewodowy (koszt max 120 zł).

Wtedy w każdym z pokoi masz Polsat podstawowy i kanały z Cyfry+.Tunery łączysz z telewizorami przewodami Euro lub HDMI (Philips).

Konwerter nadal quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viki

 

Pomyliłem się, chodziło mi o wariant:

Pokój 1 (CANAL PLUS) - canal +, zwykły dekoder

Pokój 2 (POLSAT I CANAL PLUS) - polsat, zwykły lub z nagrywarką dekoder, a canal +, z tym że na canal chcę aby był dekoder z nagrywką, typu Philips PVR HD

 

A czy aż tak bardzo różni się cena splittera bezprzewodowego od przewodowego?

Do odbioru w pokoju 1 chciałbym użyć zwykłego, no chyba że jest jakiś do odbioru HD dekoder cyfry w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viki

 

Pomyliłem się, chodziło mi o wariant:

Pokój 1 (CANAL PLUS) - canal +, zwykły dekoder

Pokój 2 (POLSAT I CANAL PLUS) - polsat, zwykły lub z nagrywarką dekoder, a canal +, z tym że na canal chcę aby był dekoder z nagrywką, typu Philips PVR HD

 

A czy aż tak bardzo różni się cena splittera bezprzewodowego od przewodowego?

Do odbioru w pokoju 1 chciałbym użyć zwykłego, no chyba że jest jakiś do odbioru HD dekoder cyfry w dobrej cenie?

 

Viki

 

Tak sobie myślę, że

- w pokoju 1 odbierałbym canal+ na posiadanym już dekoderze Philips PVR HD

- w pokoju 2 odbierałbym polsat i canal+ na Fergusonie Arriva HDCombo(koszt jakieś 959 zł),

 

Do kosztów dochodzi kupno tylko splittera czy coś więcej?

Talerz mam z quadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie splitterów wynosi około 250 złotych.

Piszesz,że chcesz odbierać Canal+, to znaczy,że bierzesz tylko Multipakiet, tak?

Połączenia: do każdego pokoju po dwa kable koncentryczne z konwertera. Czyli musisz kupić odpowiednią ilość kabla i wtyki "F". Przy spliterze przewodowym jeszcze trzeba kupić kabel telefoniczny (długość - od splittera do dekodera 1 i do dekodera 2), przy bezprzewodowym już niczego więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie splitterów wynosi około 250 złotych.

Piszesz,że chcesz odbierać Canal+, to znaczy,że bierzesz tylko Multipakiet, tak?

Połączenia: do każdego pokoju po dwa kable koncentryczne z konwertera. Czyli musisz kupić odpowiednią ilość kabla i wtyki "F". Przy spliterze przewodowym jeszcze trzeba kupić kabel telefoniczny (długość - od splittera do dekodera 1 i do dekodera 2), przy bezprzewodowym już niczego więcej nie potrzeba.

 

Viki

 

Cyfrę (prestiżowy) i polsat (familijny/relaxmix) posiadam. Wiem że polsat ma przypisaną kartę do dekodera, więc kupię albo moduł CAM albo zrezygnuję i ponownie podpiszę umowę. Jak to jest z podłaczeniem splittera w tunerze? Wezmę bezprzewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter to małe urządzonko, stojące sobie osobno. Do niego wkłada się oryginalną kartę abonencką Cyfry+. A do gniazd w dekoderach , zamiast karty Cyfry, wkłada się karty klienckie zakupione ze splitterem. Urządzonko uprawnienia zapisane na karcie Cyfry rozdziela i przesyła (w tym przypadku bezprzewodowo) do kart klienckich. Dekoder więc odczytuje kartę kliencką tak jakby była kartą abonencką. Teraz już wiesz jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem dotyczący splittera ( Rflink 100 ) . Mam w domu 3 tunery i jak nagrywam coś na Philipsie HD PVR z jakiegoś kanału HD i włącze w tym czasie inny tuner to na sekundę psuje się obraz i przestaje nagrywać . ( Przy nagrywaniu z kanałów sd i włączeniu innych tunerów nic się nie dzieje , nagrywa nadal ) . Miał ktoś taki problem ? Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie, to zamień miejscami tunery lub na początek tylko karty tylko dziwne jest to że tylko przy kanałach HD się tak dzieje bo rozumiem fakt że jeżeli bez względu na program HD lub SD któryś z tunerów jest włączany i w tym momencie musi zostać wysłana dłuższa sekwencja danych gdzie na nowo uzgadniane jest połączenie między bazą a kartą i przesyłane są uprawnienia a w pozostałych tunerach miała akuratnie być wykonana sekwencja samego sprawdzenia uprawnień która została przesunięta w czasie ale za moment powinno wszystko wrócić do normy. Być może tuner PVR od razu reaguje traktując owe przesunięcia jako brak karty co z kolei przy niedopracowanym oprogramowaniu powoduje zawieszanie i nic nie da się zrobić.

A o zamienianiu kart i tunerów miejscami piszę po to - bo jeśli tuner a właściwie karta kliencka znajduje się na granicy zasięgu nadajnika bazy to przy wysyłaniu dłuższej sekwencji - część ramek być może ginie i wysyłane są ponowienia niedostarczonych które z kolei wydłużają czas oczekiwania na komunikat pozostałych kart pomimo że karta wskazuje poprawne połączenie.

Spróbuj przynajmniej to zrobić na początek, lub przemieścić bazę w inne miejsce. To w sumie nic nie kosztuje a na pewno nie zaszkodzi. Najwyżej ustawisz wszystko jak było poprzednio gdyby dalej był kłopot albo inny tuner nie dostawał uprawnień. Z tego co pamiętam cyfra z nowymi kartami najsprawniej chodziła na SmartWi tylko ten splitter miał mały zasięg. Nie wiem jeszcze jak z softem do rf linka. Może ktoś coś jeszcze zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problem ze spliterem do C+.

Mam nowego stronga i Pioniera.

Zamowilem splitter z 2 kartami i zaczely pojawiac sie problemy.

Splitter dziala tylko na krotkim kablu ktory dostalem razem ze splitterem.

Na pewno nie jest to nic z dekoderem ani z kartami klienta poniewaz wszystko sprawdzalem na krotkim kablu i dziala.

Nie wiem juz co pozmieniac. Ten dluzszy kabel to oczywiscie kabel telefoniczny z koncowkami RJ11.

Sprawdzalem juz 3 kable i nic. Splitter dziala tylko na oryginalnym kablu ktory dostalem od sprzedawcy na wzor.

Co moze byc nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel telefoniczny 4żyłowy ma odwrotnie zarobione końcówki niż powien mieć kabel do splittera. Porównaj sobie z oryginalnym to zobaczysz. Trzeba uciąć wtyk kabela telefonicznego z jednej strony i ponownie zarobić wtyk tyle że odwrotnie niż był. Będzie działać! Poszukaj jakiegoś fachmana z zaciskarką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...