Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Lepsza" to niezupełnie właściwe słowo. Sam wiesz,że to co uniwersalne, standardowe, nie zawsze sprawdza się w określonych sytuacjach. I tak jest przy programowaniu kart. Karty turbo programowane są na określone tunery,więc można założyć, że jak nabędziemy zestaw odpowiedni do naszego sprzętu,to będzie działał niezawodnie. Przy kartach uniwersalnych nie ma takiej pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007

Splitter kupiłam, włożyłam kartę, podłączyłam oba tunery i więcej już do niego nie zaglądam. Czasem jest przycięcie obrazu na sekundę-dwie, ale być może wynika to z aktualizacji uprawnień. Nie przeszkadza mi to w niczym.

Fakt, przed zakupem upewniałam się czy karty będą działały dobrze z moimi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do znawców podłączenia splitera z dekoderami.

Chciałbym podzielić tak sygnał na dwa telewizory, aby oglądać polsat i cyfrę, cyfrę mam, a polsat zamówię. Oczywiście, żeby na jednym telewizorze można było w danym momencie oglądać na Polsacie 2 film, a na drugim telewizorze, oglądać polsat cafe. Czyli chodzi m i oto, aby nie było czegoś takiego jak oglądanie w danym momencie na dwóch TV tylko tego samego programu z cyfrowego Polsatu czy canal +.

 

Mam 5 wersje do zdecydowania:

 

A1.Pierwszy pokój, Cyfrowy Polsat - dekoder Echostar 717 i Cyfra +, dekoder Strong SD, może Pace SD, może Philips 6201 lub Philips PVR HD.

A2. Drugi pokój, na Cyfrowy Polsat i Cyfra +, dekoder Ferguson Arriva HD Combo.

 

B1. Pierwszy pokój, Cyfrowy Polsat i Cyfra +, dekoder Fergusona FX 6600, 7600, 8500, 8900

B2. Drugi pokój, na Cyfrowy Polsat i Cyfra +, dekoder Ferguson Arriva HD Combo

 

C1. Pierwszy pokój, tylko Cyfrowy Polsat odbierany na dekoderze Echostar 717

C2. Drugi pokój, na Cyfrowy Polsat i Cyfra +, dekoder Ferguson Arriva HD Combo.

 

D1. Pierwszy pokój, Cyfrowy Polsat, dekoder Echostar 717, Cyfra +, dekoder Strong SD, może Pace SD, może Philips 6201 lub Philips PVR HD.

D2. Drugi pokój, Cyfrowy Polsat, dekoder Echostar DSB 7200 lub 7400 z nagrywarką, Cyfra +, dekoder Philips PVR HD.

 

E1. Pierwszy pokój, tylko Cyfrowy Polsat na dekoderze Echostar 717.

E2. Drugi pokój, Cyfrowy Polsat, dekoder Echostar DSB 7200 lub 7400 z nagrywarką, Cyfra +, dekoder Philips PVR HD.

 

Prosiłbym o dokładne opisy, co w danych wersjach musiałbym zakupić i jak je podłączyć, aby odbierać Cyfrowy Polsat i canal +.

Skłaniam się do wersji A, C, E, proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości aby przy jednym abonamencie CP oglądać jednocześnie dwa różne kanały z tej platformy na dwóch odbiornikach.

Co do Cyfry+ to sam musisz zdecydować jakie tunery sobie zakupisz i czy chcesz inwestować w splitter bezprzewodowy czy zadowolisz się przewodowym.

Dalsze porady zależą od twojej decyzji :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielką prośbe... mógłby mi ktoś napisać wszystko po kolei co trzeba zrobić/kupić żeby mieć C+(dwa strumienie) na tv i tunerze PC?

Mam zamiar teraz zamówić C+, i własnie jaki dekoder wybrać i co dokupić do niego żeby można było na tunerze w PC oglądać? Jaki splitter jaki dekoder itp...

I czy w końcu jest to legalne czy nie? :)

 

Bardzo prosze o odpowiedź bo takie zbieranie info z każdej ze stron tego tematu nie jest ciekawe :D

A pozatym dużo innych osób skorzysta z tego posta w któłym wszystko będzie po kolei napisane co ijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to legalne pod warunkiem że rozdzielenie uprawnień nastepuje w jednym gospodarstwie domowym (w różnych pokojach). I niezależnie czy chcesz rozdzielić na satelity lub Komputer i satelitę do odbioru będzie potrzebne:

antena (konwenter twin lub quattro) lub anteny - czyli niezalezne dostarczenie sygnału z satelity do każdego z odbiorników, wykupiony pakiet w c+. Karta z c+ ląduje w czytniku splittera a karty abonencke splittera w dwóch niezaleznych tunerach gdzie daja mozliwość odbioru dwóch różnych kanałów w jednym czasie. Skrótowo tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak:

1. zakupiłem cyfrę /wybór pakietu dowolny/ przy okazji wypożyczyłem dekoder pvr hd + instalację anteny z ustawieniem + multiswitch (jak udasz się do każdego autoryzowanego dystrybutora cyfry który świadczy również motaż to powie ci co i jak albo sam to kupi : )

2. dodatkowo kupiłem 2x dekoder mediasata 1530/1430

3. kupiłem spliter bezprzewodowy rflink 600 (duży dom do małego domku lub mieszkania starczy rflink100) + 3 karty; próbowałem również splitera smartii ale u mnie się nie sprawdzał

4. jak już antenka była zamontowana i sygnał ustawiony zaprogramowałem karty rflink (przy zakupie dostaje się krótki opis co i jak, jest to banalnie proste nawet dla laika)

5.następnie wkładamykarte abonencka do splitera a karty rflinka zaprogramowane do dekoderów; wyszukanie programów i tyle :jupi: jak na razie wszystko działa :brawo:

wybór splitera/bezprzewodowy - droższy czy przewodowy - wybór należy do każdego; ja z uwagi na to że nie chciałem ciagnąć dodatkowych kabli po domu zastosowałem wariant bezprzewodowy

co do legalności - w ramach swojego domu/mieszkania nie ma przepisów któreby to zabraniały (nawet autoryzowani przedstawicieli cyfry sami proponują zastosować splitery : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa dodatkowe dekodery? muszą byc dwa czy starczy ten pożyczony od C+ i jeden kupiony?

 

poprawcie mnie jeśli coś źle zrozumiałem albo jeśli coś złego wybrałem. Albo jak o czymś zapomniałem

kupuje:

 

1) Pakiet Podstawowy+ , z wypożyczeniem STRONG SD

2) Dekoder STRONG SRT 6880

3) Splitter: SPLITTER FULL ZESTAW SPLITER 2xKARTA

 

coś jeszcze trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem dwa dodatkowe bo odbieram cyfrę na trzech odbiornikach tv : ) oczywiście może być jeden wypożyczony od cyfry a drugi zakupiony na allegro np. ten co podajesz (czy jest lepszy od mediasatów tego nie wiem ale ja wybrałem mediasat 1430 i 1530 z oryginalnym softem cyfry i potwierdzam że sprawują się bez zarzutów) - rzy różnych spliterach maszograniczenie co liczby kart np przy rflink to max 8 odbiorników tv (nie wiem czy ktoś to sprawdzał - ja sprawdzałem na 4 i działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa dodatkowe dekodery? muszą byc dwa czy starczy ten pożyczony od C+ i jeden kupiony?

 

poprawcie mnie jeśli coś źle zrozumiałem albo jeśli coś złego wybrałem. Albo jak o czymś zapomniałem

kupuje:

 

1) Pakiet Podstawowy+ , z wypożyczeniem STRONG SD

2) Dekoder

3) Splitter:

 

coś jeszcze trzeba?

talerz minimum 80 + odpowiedni konwerter i chyba powinien być jeszcze multiswitch (ja musiałem go zastosować aby mieć tv w kilku pokojach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, mógłby tylko ktoś jeszcze to wszystko sprawdzić czy będzie ze sobą działać i czy to wogóle dobry wybór:

1) Pakiet Podstawowy+ , z wypożyczeniem STRONG SD

2) Dekoder STRONG SRT 6880

3) Splitter: SPLITTER FULL ZESTAW SPLITER 2xKARTA TURBO

4) Antena: 85cm+ KONWERTER TWIN INWERTO

5) Multiswitch: MTI QUATTRO GRAYLINE DO MULTISWITCH

 

Może jeszcze czegoś brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa dodatkowe dekodery? muszą byc dwa czy starczy ten pożyczony od C+ i jeden kupiony?

 

poprawcie mnie jeśli coś źle zrozumiałem albo jeśli coś złego wybrałem. Albo jak o czymś zapomniałem

kupuje:

 

1) Pakiet Podstawowy+ , z wypożyczeniem STRONG SD

2) Dekoder

3) Splitter:

 

coś jeszcze trzeba?

talerz minimum 80 + odpowiedni konwerter i chyba powinien być jeszcze multiswitch (ja musiałem go zastosować aby mieć tv w kilku pokojach).

Dobrałeś dobry sprzęt, dokup jak radzi kolega antenę najlepiej 90 cm i konwerter (podwójny na jednego satelitę) typu TWIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, mógłby tylko ktoś jeszcze to wszystko sprawdzić czy będzie ze sobą działać i czy to wogóle dobry wybór:

1) Pakiet Podstawowy+ , z wypożyczeniem STRONG SD

2) Dekoder

3) Splitter:

4) Antena:

5) Multiswitch:

 

Może jeszcze czegoś brakuje?

to co podajesz w pkt 5 to nie multiswitch tylko konwerter (a masz już go w zestawie w pkt 4.) multiswitch to coś takiego SATMATRIX 5/4 S ale jak napisałem może nie być konieczny w twoim przypadku - ja musiałem go zastosować (duży dom a w każdym pokoju dostęp do tv sat i naziemnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości aby przy jednym abonamencie CP oglądać jednocześnie dwa różne kanały z tej platformy na dwóch odbiornikach.

Co do Cyfry+ to sam musisz zdecydować jakie tunery sobie zakupisz i czy chcesz inwestować w splitter bezprzewodowy czy zadowolisz się przewodowym.

Dalsze porady zależą od twojej decyzji :) .

Ok no cóż skoro nie można, to zrobiłbym któryś z tych 2 wariantów:

 

1.

- W 1 pokoju będę miał tylko canal + i miałbym dekoder albo STRONG SD, albo PACE SD, albo PHILIPS HD

- W 2 pokoju będę miał i polsat i canal +, adekoder na polsat to Echostar 717, DSB 7200 lub 7400 z nagrywarką, jeszcze się nie zdecydowałem, który, a na canal +, dekoder Philips PVR HD

 

2.

- W 1 pokoju będę miał tylko canal + i miałbym dekoder Philips PVR HD

- W 2 pokoju będę miał i polsat i canal +, a dekoder na polsat i canal +. to Ferguson Arriva HDCombo.

 

Czy teraz już nie ma żadnych przeciwskazań, jeśli tak, to proszę o wskazówki, odnośnie podłączenia, a także porad odnosnie splittera, wszelakich modułów CAM, czy coś takiego. Splitter tylko bezprzewodowy. Dzięki za wszelką pomoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Planuję rozdzielić sygnał Cyfry+ za pomocą splittera. Posiadam GI S-780 CRCI Xpeed z modułem Cyfry+. W związku z tym mam prośbę o radę jaki dobrać, jako drugi, dekoder(najlepiej od C+), a także jaki wybrać splitter(przewodowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...