Skocz do zawartości

Karta Prof 8000 Pcie


o2vip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odpukać w niemalowane ale chyba odnalazłem lekarstwo na profa :brawo: nie wiem czy u wszystkich zadziała ale u mnie na płycie Asusa zadziałało cały dzień dziś testuję kartę pod ALT DVB i ani razu nie wywaliła orła.

 

Już mówię o co chodzi BCLK Freguency 100MHz domyślnie na płycie Asusa to zbyt dużo zwiększenie BCLK powoduje tez zwiększenie PCie szyny.

 

Należy więc obniżyć do 98.2 Mhz

 

Edit- Niestety chodziło ok do ponownego uruchomienia komputera teraz znów wywala ;/

 

Chciałem dziś zmienić ALT DVB na DVB Viewer ale tutaj nawet satelity nie da rady przeskanować przy próbie skanowania zawiesza się.

 

93147760447348400777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z dodatkowym molex nie jest dostępna w Polsce - w żadnej z dostaw nigdy nie było takiej karty. Pojawia się zagadka, czy taka wersja w ogóle istnieje, czy jest tylko na obrazku? Tak jak było m.in. z AdvanceTune, których mam nawet zdjęcia i nic ponad to ;) Jeśli takie były, to jakieś skromne ilości, ja się nie spotkałem. Zobaczymy przy następnej dostawie (o ile będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając dalej rozwiązania w necie natknąłem się na taką wypowiedz odnośnie mojej płyty głównej: Asus P8Z68-V PRO

 

Po zainstalowaniu Dual-Slot karty graficznej w pierwszym PCI Express x16, będzie "zabić" jednego z PCI Express x1. Po zainstalowaniu karty graficznej Dual-Slot w drugim PCI Express x16, można "zabić" jeden ze standardowych gniazd PCI oraz zainstalować Dual-Slot karty graficznej w trzecim PCI Express x16, trzeba będzie przypadku co najmniej osiem gniazd rozszerzeń (przypadkach zwykle siedem gniazd rozszerzeń), a może zablokować przyciski i nagłówki znajduje się na skraju płyty głównej.

 

Ważne jest, aby zrozumieć, że chipsety Intela nie obsługują standardowe gniazda PCI i PCI są dostarczane przez ASM1083 ASMedia układu mostka.

 

Ps.Czyli jeśli dobrze rozumiem jeśli MSI GTX 560 Ti mam w pierwszym slocie Pcie x16 niebieskim pierwszym od procesora. to któreś z gniazd PCie x1 nie działa ? a jeśli MSI GTX 560 Ti włożę w drugi slot PCie x16 to wtedy przestaje działać jedno z slotów PCI ?

 

Dziś napisałem emaila do profa kiedy będą nowe sterowniki to tylko taką odpowiedź dostałem.

 

Serge Pryadko

 

Hi,

maybe your power supply has not enough power or DVB player not

sufficiently reliable?

Windows 7 64 bit is a poor choice for DVB. DVB players is not

sufficiently stable on this system.

 

--

Prof Tuners Group Ltd.

http://www.proftuners.com

 

Odpisałem mu że dzieje się tak nie tylko na Windows 7 64 bit ale również na windows xp i były stosowane inne zasilacze dostałem takie odpowiedzi.

 

Alt-DVB is a very good player. Refer to ALTX. He probably will make an

exception for you and help you with your problem.

 

--

Prof Tuners Group Ltd.

http://www.proftuners.com

 

------------------------------------------

Alt-DVB jest bardzo dobrym programem. Zapoznaj się ALTX. Prawdopodobnie będzie

wyjątek dla Ciebie i pomoże Ci z Twoim problemem.

 

-

Prof Tuners Group Ltd.

http://www.proftuners.com

 

 

======================================

There are several possible reasons:

1. Not enough power supply. At the time of channel switching card

consumes much current.

You need to replace the power supply to the more powerful.

 

2. PCI-E has insufficient capacity on the power bus.

Connect the additional power to the card.

 

3. Conflict of equipment.

Need to change the slot PCI-E.

 

Your computer is powerful enough. Maybe when switching channels is a

voltage drop below the acceptable level for PCI-E.

 

--

Prof Tuners Group Ltd.

http://www.proftuners.com

 

-----------------------------------------------

 

 

---------------------------

Istnieje kilka możliwych powodów:

1. Nie wystarczy zasilacz. W czasie przełączania kanałów karty

zużywa dużo prądu.

Musisz wymienić zasilacz na mocniejszy.

 

2. PCI-E nie posiada wystarczających zdolności na magistrali zasilającej.

Podłącz dodatkowe zasilanie do karty.

 

3. Konflikt sprzętu.

Trzeba zmienić slot PCI-E.

 

Komputer jest wystarczająco silne. Może przy przełączaniu kanałów jest

spadku napięcia poniżej dopuszczalnego poziomu dla PCI-E.

 

Edit:21:20 Nie wiem co jest z tymi kartami profa ale już wykorzystałem wszystkie dostępne opcje by działa właściwie dosłownie. ! Przełożyłem graficzną na sam dół. odpaliłem to samo następnie tuner prof 8000 przełożyłem w drugie wolne wejście PCI-E i też to nie pomogło :] zaktulizowałem sterowniki do chipsetu oraz Asmedia XHCI Controller który podobno odpowiada za PCI oraz PCI-E też nie pomogło nic. następnie wyjąłem wcale graficzną a monitor podłączyłem pod kartę zintegrowaną na płycie IGPU by nie obciążać zasilacz i co nic nie pomogło :> daje sobie z nią spokój właśnie zakupiłem TBS 5980 CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podziwiam upór kolego "o2vip". Zgadzam się z przedmówcą, dodam tylko że kartę sprawdzałem także na innych chipsetach i nie tylko były to produkty "ASUS-a". A to co ci napisali z Prof-a to żenada. Szkoda że nie napisali że trzeba wymienić pastę na Socket-cie !!! Czekam na opinie o TBS-ie !!! PS. Jak ci się sprawuje "Lucid Virtu" na tej płycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę ją miał zdam relację co do TBS "Lucid Virtu" nie powiem nie miałem przyjemności używać więc nie wiem jak sprawuje się w praktyce przełączanie się miedzy kartą ta iGPU a MSI GTX 560 TI OC. ja kabel mam podpięty pod MSI GTX 560 TI OC,a tego Virtu nie instalowałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ja z kolei podzielę się z kolei swoimi doświadczeniami, może się komuś przydadzą :-) . Kartę Prof 8000 nabyłem ok. 2 tygodnie temu. Ponieważ z poprzednią kartą DVB używałem programu DVB Viewer (płatnej wersji) i byłem bardzo zadowolony, więc postanowiłem nadal go używać. Mam Cyfrę+, więc podłączyłem do kompa Phoenixa, dorzuciłem wtyczki SoftCSA.dll (obsługa MDAPI) oraz PMCAM i wystartowałem skanowanie kanałów... i jak sie domyslacie występowały te problemy, o których pisaliście (zresztą spodziewałem się, że tak łatwo nie będzie) - zwiechy całego komputera (zwłaszcza podczas skanowania) albo samego programu ale bez możliwości ubicia procesu.

Przyznam uczciwie, że już byłem bliski telefonowania do serwisu Hollex-u do p. Konrada ;-) ale stwierdziłem, że tak łatwo się nie poddam... Co udało mi się zrobić:

- przede wszystkim aby pozbyć się zwiech podczas skoanowania kanałów w opcjach DVB Viewera zaznaczyłem w sekcji "Hardware" opcję "Stop Stream while Tuning" - u mnie to wyeliminowało problem,

- zwiechy programu natomiast były spowodowane zapewne przez ten nieszczęsny plugin SoftCSA.dll. A to dlatego, że pomogło załadowanie pluginu ACAMD zamiast PMCam ale co najważniejsze - bez pośrednictwa MDAPI (zatem wywaliłem SoftCSA.dll a samą wtyczkę ACAMD umieściłem w Plugins a nie w MDPlugins).

Teraz mogę powiedzieć, że da się komfortowo używać tej karty DVB. No już nie wspomnę o BlindScanie od CrazyCata, bo to jest bajka... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować niestety moja zawiesza się bez żadnych pluginów nawet na kanałach FTA, pod ALT DVB nie mam zawiechy podczas skanowania satelity to idzie gładko ale podczas przełączania kanałów już tak sprawdzałem od zera wszystko bez żadnych wtyczek. pod jakim systemem jej używasz oraz na jakiej płycie głównej napisz jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o skanowanie - to u mnie to zamrażanie systemu również występowało na czystym programie, bez wtyczek. Domyślnie w DVB Viewerze ta opcja "Stop stream while tuning" nie jest włączona.

Ale do rzeczy, bo nie podałem szczegółów konfiguracji - już się poprawiam :-)

Płyta główna to Gigabyte EP31-DS3L. Jak zajrzysz na zdjęcie tej płyty to sloty PCIe sa tylko w okolicach karty graficznej. Wybrałem więc slot tuż pod kartą graficzną (nie mam wyjścia - a zresztą jak używam karty satelitarnej to raczej jednocześnie nie gram...).

Co do systemu to używam już od dłuższego czasu Vistę w wersji 64-bit. Oczywiście dla tej wersji systemu na www.proftuners.com nie ma sterowników ;-) bo przecież kto tego systemu używa ;-) (pamiętam jeszcze te uśmieszki handlowca w sklepie i pytania czy jestem [beep]... to znaczy, czy jestem pewien, że chcę Vistę a jesli już Vistę to czy na pewno chcę 64-obitową ;-)) Ale u mnie działają z powodzeniem sterowniki dla Win7:

http://www.proftuners.com/download/Prof ... _W7_64.rar

Zasilacz chyba raczej mam przeciętny - to znaczy nie jest to jakiś NoName ale tez nie jakiś potwór 0 mam Modecoma 500W. Póki co wystarcza...

DVB Viewer mam w wersji 4.9.0.0, czyli chyba najnowszy.

Co do AltDVB przyznam, że raz go odpaliłem ale jakość obrazu była słaba, choć pewnie jak zawsze tu chodzi o dobór kodeków, trzeba po prostu znaleźć ich właściwą kombinację.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe spostrzeżenia z tymi pluginami !!!Jednak moje doświadczenia wybiegły poza zakres wszystkich możliwości łącznie z czystym systemem (Drivery Chipset, Audio, VGA only + Drivery Prof-a oczywiście) bez żadnych pluginów do player-ów DVB. Na podstawce 775 też takie klocki się dzieją ? Opcja "Stop Stream while Tuning" czyli "Zatrzymaj odtwarzanie podczas skanowania" nie wpłynęła istotnie na zmiany !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 pkt czy dwa urządzenia w systemie mogą mieć to samo IRQ ? IRQ 0x00000011 (17)

 

Zerknąłem w informacje o systemie i mam taki log

 

Konflikty/Udostępnianie

 

Port We/Wy 0x00000000-0x0000000F Kontroler DMA

Port We/Wy 0x00000000-0x0000000F Magistrala PCI

 

Adres pamięci 0xF0000000-0xF3FFFFFF Creative SB X-Fi

Adres pamięci 0xF0000000-0xF3FFFFFF Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI

Adres pamięci 0xF0000000-0xF3FFFFFF Mostek (bridge) Intel® 82801 PCI - 244E

 

Port We/Wy 0x000003C0-0x000003DF 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Port We/Wy 0x000003C0-0x000003DF NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

IRQ 23 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C26

IRQ 23 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D

 

Port We/Wy 0x0000E000-0x0000EFFF 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Port We/Wy 0x0000E000-0x0000EFFF NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

Adres pamięci 0xF8200000-0xF83FFFFF Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 - 1C12

Adres pamięci 0xF8200000-0xF83FFFFF Prof 8000 DVB-S/S2 BDA

 

Adres pamięci 0xF6000000-0xF80FFFFF 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Adres pamięci 0xF6000000-0xF80FFFFF NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

Port We/Wy 0x0000B000-0x0000B00F Marvell 91xx SATA 6G Controller

Port We/Wy 0x0000B000-0x0000B00F Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 - 1C1E

 

IRQ 16 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0101

IRQ 16 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 - 1C12

IRQ 16 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

 

Adres pamięci 0xD0000000-0xFFFFFFFF Magistrala PCI

Adres pamięci 0xD0000000-0xFFFFFFFF 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Adres pamięci 0xD0000000-0xFFFFFFFF NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

IRQ 17 Kontroler hosta VIA 1394 zgodny z OHCI

IRQ 17 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 - 1C10

IRQ 17 Prof 8000 DVB-S/S2 BDA

IRQ 17 NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

IRQ 17 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 - 1C18

 

IRQ 18 Creative SB X-Fi

IRQ 18 Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI

IRQ 18 Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio

IRQ 18 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 - 1C14

IRQ 18 Mostek (bridge) Intel® 82801 PCI - 244E

 

Adres pamięci 0xA0000-0xBFFFF Magistrala PCI

Adres pamięci 0xA0000-0xBFFFF 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Adres pamięci 0xA0000-0xBFFFF NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

IRQ 19 Marvell 91xx SATA 6G Controller

IRQ 19 JMicron JMB36X Controller

IRQ 19 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 - 1C16

IRQ 19 Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 - 1C1E

 

Port We/Wy 0x000003B0-0x000003BB 2nd generation Intel® Core processor family PCI Express Controller - 0105

Port We/Wy 0x000003B0-0x000003BB NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

 

Adres pamięci 0xF8500000-0xF8507FFF ASMedia XHCI Controller

Adres pamięci 0xF8500000-0xF8507FFF Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 - 1C18

 

Port We/Wy 0x0000C000-0x0000CFFF Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI

Port We/Wy 0x0000C000-0x0000CFFF Kontroler hosta VIA 1394 zgodny z OHCI

Port We/Wy 0x0000C000-0x0000CFFF Mostek (bridge) Intel® 82801 PCI - 244E

 

Port We/Wy 0x0000D000-0x0000D00F JMicron JMB36X Controller

Port We/Wy 0x0000D000-0x0000D00F Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 - 1C16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tombial pisał że ta karta działa u niego ok pod DVB Viewer Pro 4.9. Tak więc dziś z racji tego że niedługo będę przesiadał się na TBS 5980 CI jak tylko "power Adapter" dojdzie. kupiłem DVB Viewer 4.9

 

Przesiadka z ALT DVB którego używałem do tej pory szybka i przyjemna.

Choć wcześniej obawiałem się że będzie trudny do ogarnięcia,jednak po kilku godzinach spędzonych przy nim stwierdzam że to kwestia przyzwyczajenia. Program działa pod Windows 7 64 BIT. Cały dzień go dziś testuję i muszę powiedzieć że warto było przesiąść się. Program chodzi stabilnie ani razu mi się jeszcze nie wykraczył kanały przełącza bardzo szybko kanały SD jak i HD wszystko ok,udało mi się pod nim odpalić kartę Prof 8000 PCI-E i co muszę stwierdzić o ile pod ALT DVB,DVB Dream,Smart DVB, DVB Viewer demo się wykraczała albo zawiesza się przy próbie skanowania kanałów tak pod DVB Viewer Pro 4.9 skanowanie satelity poszło od ręki (Z zaznaczeniem opcji zatrzymaj odtwarzania podczas skanowania) szybko i bez zawieszenia się ! tak już cały dzień oglądam programy zmieniam przełączam i ani razu Karta nie wywaliła orła ! ani też nie zamroziła systemu ! co działo się wcześniej pod wyżej wymienionymi programami !

21186030064942053103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Cieszę się, że moje spostrzeżenia komuś jeszcze pomogły :-)

Jesli chodzi o mnie to ja od początku wykluczyłem zasilanie, bo gdyby to był problem z zasilaniem to raczej karta nie ruszyłaby obrotnicą, a z tym nie było problemu. Jedynie oprócz problemu software'owego (no i awarii karty) mogło wchodzić w grę przegrzewanie się karty DVB ale po tej stronie karty graficznej, gdzie mam ją umieszczoną jest podczas normalnej pracy z aplikacjami raczej chłodno.

Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty AdvanceTune są zapowiadane już od półtora roku i z tych zapowiedzi nie wynika nic, raczej nigdy się nie pojawią. Szerzej o tym było chyba w wątku o egzotycznych kartach DVB. Strona AdvanceTune pojawiła się jak w Prof kilka osób się pokłóciło i odeszło (coś koło lipca 2010). W listopadzie 2010 napisali, że produkcja kart jest niemal skończona i mamy styczeń 2012, a kart nie było i nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Na pewnym forum czytałem że ktoś jej używa właśnie pod linuxem także na pewno ją uruchomił :) w moim przypadku ta karta to nie miłe i miłe wspomnienie :) niemiłe dlatego że było z nią problemów od diabła :) i dlatego kupiłem TBS a miłe że jak już miałem TBS odkryłem że działa tylko pod DVBViewer poprawnie i ok :) sprzedałem ją jakiś czas temu i gość co kupił używa jej i jest też zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się ja w końcu uruchomić na spatchowanych driverach od ... TBS. Tyle że mam problem prawdopodobnie z przegrzaniem. Karta mocno się grzeje, głównie ten scalak, a nie posiada on żadnego radiatora, i cały linux się wiesza po dłuższym czasie użytkowania. Gdy karty nie używam - nie ma problemy. W momencie jak włączę VDR, a on non stop używa karty skanując np epg, po pewnym czasie zwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dziś wydłubałem z zakamarków swojego magazynu Prof-a 8000. Nawet uruchamia się pod Windows 10 x64, ale działa dość kulawo, przynajmniej u mnie. W zasadzie jedyny soft z którym się dogaduje to AltDVB z Dev_Prof.int. Na innych nie wypuszcza danych (jest sygnał, nie ma nic w strumieniu), niezależnie od sterowników (cofnąłem się nawet to 1.0.0.7 - pierwszych na architekturę x64). CrazyScan chodzi, blindscanuje też. Na AltDVB odbiera co trzeba.

 

Zabawę przerwałem, bo karta najwyraźniej jest nadgryziona zębem czasu i po dłuższej pracy zaczęła mi wieszać komputer przy wstrajaniu się na transpondery polaryzacji poziomej (może nie wyrabiało zasilanie).

 

Tak jako ciekawostka - jeśli ktoś jeszcze ma Prof-a, to jest używalny ;) Choć ostatnie sterowniki 2.0.0.5 są datowane na czerwiec 2013 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...