Skocz do zawartości

Dlaczego polskie DVB-T jest gorsze niż niemieckie


calculus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o laików którzy nie wnikają w szczegóły typ mpeg 2 czy 4 itd .mają np CRT kupują tuner DVB-Tlepszej jakości mają antenę np siatkową z symetryzatorem odbierali na niej dość dobrze 6 kanałów analoga i tylko np 2 kanały z mgiełką.Przerzucili się na DVB-T kupując tuner dobrej jakości mieszkają 20 km od nadajnika antenę mają ustawiona poprawnie na kierunek nadajnika który jest o 100 stopni różny od nadajnika z niemieckich i niemieckie kanały łapie zawsze i tylko czasami z pixelowaniem ale rzadko a polskie albo wogóle z z mux3 bo nadajnik 10kW albo z pixelowaniem z muxa 2 choć nadajnik 100 kW, pogoda ok.Czy w poLSCE ZAWSZE MUSI BYĆ coś wydziwione. Ta sama instalacja antenowa ustawienia pod polski nadajnik a jednak niemieckie stacje lepiej odbiera się niż polskie .Co ciekawe poziom odbioru jakości niemieckich 60% jest lepszy niż poziom 80% z mux 2 bo o mux 3 nie wspominam nie pamietam kiedy go dobrze odbierałem przez czas dłuższy niż 20 min.Będę się trzymał analoga jak długo będzie można.DVB-T w Polsce to na razie propaganda bo jakość odbioru fatalna.Po miesięcznym uzytkowaniu DVB-T tuner idzie do kąta i trwam przy analogu .Jak ma być taki NTC to dziękuję .Trzeba było podstawowe odkodować TVP 1,2 TVN Polsat TV4 na satelicie bo puls odkodowany info z astry też i każdy byłby zadowolony i nie bawić się z NTC jak to ma być taka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor CRT 5 m długosci kabla tuner ferguson T60 antena siatka z symetryzatorem umieszczona 3 metry nad ziemią w wysoko położonej dzielnicy Szczecina do nadajnika Kołowo 21 km kierunek z mojego punktu południowy -wschód.Na tej instalacji odbieram analoga 6 stacji ok ,TVN i puls lekka mgiełka bo słaba moc nadawania TV4 słaba moc ale nadawane 1km ode mnie z innego kierunku i dobra jakość. Dziwi mnie NTC niemieckie że mimo że antena ustawiona o 90-100 stopni od ideału odbiera lepiej niż z polskiego kołowa mimo ze ustawiona na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niemieckie DVB-T nie jest lepsze, nadają w MPEG2, niektóre HD nadają testowo w MPEG4 (testują także DVB-T2), ale ogólnie dzięki temu że wybrali stary MPEG2 mają stosunkowo mniej kanałów, myśle że Polska w MPEG4 wyprzedzi ich w 2014 roku. Niemcy w wieszkości miast nie mają dostepu do RTL czy Prosiben, a mają tylko publiczne kanały typu ZDF, ARD, Phoenix, itd.

Prosieben i RTL jest tylko w niektórych miastach, ogólnie kanały komercyjne w Niemczech mało są zainteresowane DVB-T, ponieważ w Niemczech popularna jest bardzo telewizja sat, IPTV oraz kablowa.

Polskie nadajniki mają mniejszą moc, ale moc ta zostanie zapewne zwiększona w niektórych rejonach po wyłączeniu telewizji analogowej w Polsce, z pewnością będziemy mieli więcej kanałów DVB-T niż w Niemczech, MPEG4 jest dużo bardziej wydajny niż MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...