Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie o to chodzi ze sytacje przy tym biegu zdarzen zmusi nas albo do pogodzenia sie z podwyzkami albo przejscia na gorsza ale mimo wszystko tansza alternatywe w CP( o ile dalej taka bedzie po wyelimionowaniu konkurenta przez c+). To tylko uswiadamia mi jak omamiajace sa sporty i jak u niektorych zamiast mozg wytwarza proznie ze nie uswiadamiaja sobie ze to cofnie rynek o jakies 5 lat wstecz przez pozbawienie go konkurencyjnosci. Mam nadzieje ze cyfra zafunduja wam piastke w bebechy, bo fakt przejecia wydaje sie coraz pewniejszy ale nie zdziwilbym sie gdyby poprzestali na samej platformie i bazie bez praw sportowych czy filmowych :P Czyli bedziecie dalej miec to co macie za wieksza kase :PPPPP

 

Bo te prawa maja tylko wlasnie znaczenie w aspekcie konkurencyjnosci, musieli sie o nie starac by mogli konkurowac bez konkurencji bedzie figa z makiem. CP przed pojawieniem n-ki dobrze koegzystowal z cyfra. nie zdzilwbym sie gdyby to poparcie ktore wyraza na ta fuzje nie bylo spowodowane zakulisowym ukladzikiem ze cyfra bierze platforme z baza a do cp trafia wlasnie prawa sportowe. Cyfra po takich wydatkach raczej nie bedzie w stanie wydawac na to kasy szczegolnie ze parcie na konkurencyjnosc przestalo istniecie. Bedziecie miec pokazowke i zobaczymy czy dalej bedziecie tacy happy :P To juz nie taka przyjemna "wizja", moze da niektorym do myslenia. Ja tam zawsze mam na szczescie u siebie dostepne wszystkie najwieksze sieci kablowe wiec sie z ktoras przeprosze, watpie zeby wszyscy mieli taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam optymizm, tym bardziej, że (chyba) Time Warner nie ma żadnej platformy cyfrowej na świecie.

 

Ale co tam.. :) pomarzyć zawsze można.

 

Nastawcie się lepiej na to, że jeśli Time Warner kupi TVN, to platformy i tak się pozbędzie. Chciałbym być mile zaskoczony (głównie pod kątem konkurencji - bo Cyfra z Polsatem zamrożą rynek na kilka lat), ale oni nie wyglądają na takich, którym chciałoby się w to bawić (jak np. News Corp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, że prawdopodobnie nie ma doświadczenia w tej branży. Bo realizowanie produkcji i programów (nawet przez CME w regionie) to nie to samo co prowadzenie platformy cyfrowej. Dziwnym byłoby gdyby Time Warner akurat w Polsce chciał zacząć się w to bawić. Logicznym jest to, że Time Warner chce TVN jako telewizję (dystrybucja), ale czy platforma jest im aż tak potrzebna. Ponadto nie widzę nigdzie z ich strony komentarza świadczącego o ew. zakusach.

 

Przekonajcie mnie, że jest inaczej. Przykład z Kowalskim jest uproszczony na maksa.. Chociaż - może kupić, ale co z tego skoro nigdy nie siedział za kółkiem. Niby struktura może pozostać taka sama, ale nigdy nie wiecie jaki nowy właściciel może mieć na to pomysł.

 

Zresztą pożyjemy-zobaczymy. Ja stawiam, że Time Warner tego nie poprowadzi - możecie mnie później cytować/wyśmiewać itp. :lol: Tym bardziej, że przejęcie n przez Vivendi nie do końca jest na rękę, bo jak już mówiłem - będzie powrót do status quo i rozleniwienia Polsatu i C+.

 

Luzik. No stress. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to samo co prowadzenie platformy cyfrowej.

A to nie ma ludzi od tego? Teraz to się samo prowadzi i po zakupie nie będzie nikogo kto się tym zajmie? Przecież ludzi do tego ewentualnie przejmą razem z firmą i dalej będą robić swoje. Jak te rewelacje z forum enki o TW okażą się prawdą to niektórzy będą mieć konkretny zgryz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma ludzi od tego? Teraz to się samo prowadzi i po zakupie nie będzie nikogo kto się tym zajmie?

 

No właśnie nie zawsze. Czasem nowa miotła - nowe porządki.

 

Jak te rewelacje z forum enki o TW okażą się prawdą to niektórzy będą mieć konkretny zgryz :lol2:

 

Zgryz będą mieli fanatycy, którzy traktują bitwę Cyfra+ - Polsat - N jak swoistą bitwę pod Grunwaldem :jupi: co tak głośno komentują, która jest lepsza a która "wstyd", czemu Polsat jest zacofany i dlaczego nie dać zarobić Francuzom.

 

Osobiście mam umowę z Cyfrą do końca listopada 2012 i naprawdę niewiele to dla mnie znaczy (o ile eNki nie przejmie Vivendi i nie zaczną się podwyżki :evil:). Chciałem się tylko pobawić z Wami w spekulacje i podać moje typy. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co te spekulacje? To jest temat dotyczący sprzedaży n-ki, a nie wpływu tej transakcji na kondycję Cyfry. Co najwyżej można powiedzieć, że w perspektywie takiej transakcji mozna się spodziewać lepszych warunków dla wszystkich klientów, bo konkurencja zwykle dobrze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie wiecie, że Time Warner ma kablówkę - Time Warner Cable. I ma tam dużo kanałów SD i HD. Kablówka to prawie jak platforma satelitarna tylko, że z gorszą jakością i odbiorem przez antenę zbiorczą a nie satelitarną. Tak więc Time Warner zna się na prowadzeniu kablówki, więc znałby się na prowadzeniu platformy SAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dlatego pisałem "chyba". To już lepiej brzmi. :P

 

Popieram blue_voyager, trzymajmy się tematu. A Ty rafał111 wracaj na ziemię, bo "zwinięcie żagli przez Cyfrę" z powodu konkurencji ze strony eN w rękach nowych właścicieli to takie mgliste widmo i wróżenie z brudnej szklanki po fusach, a przejęcie eNki przez Vivendi i wchłonięcie jej do Cyfry+ to przerażające i namacalne ryzyko, które wciąż istnieje :twisted:

 

PS Nawet gdyby Cyfra zwinęła żagle, to zakładanie, że wszyscy pójdą do N to odważna tezą.. Jest Polsat, platforma Orange.. Są kablówki, a niektórym (np posiadaczom pakietu Start) wystarczy NTC, ewentualnie z jakąś zagraniczną kartą ze sportem (platformy czeskie, szwajcarskie, Al Jazeera itp). Więcej myślenia, mniej marketingu. :) sam bym chyba wtedy postawił na Polsat z homesharingiem zamiast multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie wiecie, że Time Warner ma kablówkę - Time Warner Cable. I ma tam dużo kanałów SD i HD. Kablówka to prawie jak platforma satelitarna tylko, że z gorszą jakością i odbiorem przez antenę zbiorczą a nie satelitarną. Tak więc Time Warner zna się na prowadzeniu kablówki, więc znałby się na prowadzeniu platformy SAT :)

No to może trochę za duże uproszczenie, ale na pewno nie można TW zarzucić braku doświadczenia na rynku mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to z przekorą bo widzę że temat N najbardziej interesuje ludzi którzy mają Cyfrę i nigdy, przenigdy nie chcieli by N.

To po co tak bardzo zależy im na przejęciu N przez Cyfrę?

Nie potrafię tego zrozumieć.

 

N dla naszego rynku płatnej telewizji zrobiła tyle co Play dla telefonii komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę
po co tak bardzo zależy im na przejęciu N przez Cyfrę

 

Potrafisz czytać? Czy tylko oglądać sygnatury?

 

Tym bardziej, że przejęcie n przez Vivendi nie do końca jest na rękę, bo jak już mówiłem - będzie powrót do status quo i rozleniwienia Polsatu i C+.

 

Nikomu na tym nie zależy, bo wiadomo co by się działo. Przejrzałem ten wątek na forum n i sam jestem zaintrygowany co Time Warner zaproponuje, bo ktoś tam mówi o ciekawym pomyśle. Więc ciekawość dla każdego kto nie jest fanatykiem danej platformy, a się interesuje TV Sat, to coś chyba normalnego? Ja np nie jestem przywiązany do żadnej platformy i "barw bronił nie będę" jak ktoś zaproponuje odpowiadającą mi ofertę za rozsądną cenę to pójdę i sruuu. Tak jak rzuciłem Polsat na rzecz Cyfry w 2009, tak przy dobrej ofercie rzucę Cyfrę za rok dla kogoś innego. To nie więzy krwi. :smile:

 

N dla naszego rynku płatnej telewizji zrobiła tyle co Play dla telefonii komórkowej.

 

Fakt, zrobiły bardzo dużo. Ale ciekawe, że zarówno n jak i PLAY mają wszędzie w komentarzach najwięcej "kiboli", którzy obrzucają błotem wszelkie inne opcje. Trzeba im przyznać, że kampanie mają fajne, i przekonują swoich klientów, że są pępkami świata. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na n-kowym forum informację o zakupie TVN-u i n-ki przez TW podał Elendil - dla zorientowanych, to ktoś taki jak Lucius w dziale Cyfry na naszym forum. Można więc z pewną dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że jest to prawdziwa informacja.

 

Przeglądam właśnie "Nkowe" forum i widzę, że ten kolega Elendil o zakupie "TVNu" i "Nki" przez "TW" pisze tam w czasie dokonanym, więc jeśli jest on na tamtym forum odpowiednikiem "naszego" Luciusa, to gdzie oficjalne info o transakcji??? Chyba nie pisałby w czasie dokonanym przez przypadek, a poza tym skoro "TVN" jest spółką giełdową to musiałby chyba podać informację o zmianie właściciela bezzwłocznie, chociaż się nie znam???

 

Oto wypowiedź Elendila na forum "Nki" o której wspomniałem:

 

napisał(a) Elendil

Jako, że na forum satkuriera już pojawiają się wpisy o naszych marzeniach o TimeWarnerze, napiszę wyraźnie: TW zakupił TVN łącznie z platformą satelitarną TNG n i platformy nie zamierza się pozbywać. Wręcz przeciwnie, ponoć przedstawił bardzo ciekawą strategię rozwoju. ktora nieco potrząśnie naszym rynkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na n-kowym forum informację o zakupie TVN-u i n-ki przez TW podał Elendil - dla zorientowanych, to ktoś taki jak Lucius w dziale Cyfry na naszym forum. Można więc z pewną dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że jest to prawdziwa informacja.

 

Przeglądam właśnie "Nkowe" forum i widzę, że ten kolega Elendil o zakupie "TVNu" i "Nki" przez "TW" pisze tam w czasie dokonanym, więc jeśli jest on na tamtym forum odpowiednikiem "naszego" Luciusa, to gdzie oficjalne info o transakcji??? Chyba nie pisałby w czasie dokonanym przez przypadek, a poza tym skoro "TVN" jest spółką giełdową to musiałby chyba podać informację o zmianie właściciela bezzwłocznie, chociaż się nie znam???

 

Oto wypowiedź Elendila na forum "Nki" o której wspomniałem:

 

napisał(a) Elendil

Jako, że na forum satkuriera już pojawiają się wpisy o naszych marzeniach o TimeWarnerze, napiszę wyraźnie: TW zakupił TVN łącznie z platformą satelitarną TNG n i platformy nie zamierza się pozbywać. Wręcz przeciwnie, ponoć przedstawił bardzo ciekawą strategię rozwoju. ktora nieco potrząśnie naszym rynkiem...

 

 

Ale czego oczekujesz? Potwierdzenia wypowiedzi Elendila przez ITI lub TW? Przecież wiadomo, że jest to informacja nieoficjalna, ergo przeciek, trzeba więc poczekać na oficjalny komunikat. Tyle, że w zalewie spekulacji bardziej lub mniej prawdopodobnych (a czasami wręcz fantastycznych) ta wygląda na taką, która ma prawdziwe podłoże. Oczywiście do chwili podania oficjalnego komunikatu nie można być niczego pewnym na 100%, ale nie spodziewałbym się tu jakichś zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro "TVN" jest spółką giełdową to musiałby chyba podać informację o zmianie właściciela bezzwłocznie, chociaż się nie znam???

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć - TVN niczego nie sprzedaje ani nie kupuje więc nie musi niczego komunikować swoim akcjonariuszom. To jeden z akcjonariuszy sprzedaje swoje udziały, tak samo jakbyś Ty sprzedawał. Polskie prawo wymaga tylko komunikatu nabywcy o przekroczeniu jakiejś sumy udziałów, chyba 5, 20 i 50%. Dodatkowo w tym ostatnim przypadku ma chyba obowiązek wezwania do skupu akcji od pozostałych akcjonariuszy. I ma na to jakiś określony przepisami termin. Więc nie ma wymogu jakiegoś komunikatu od TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to że niejaki Elendil pisze, że nie jest pracownikiem TVN/ITI i informacje czerpie od innych osób...

 

Poza tym, nawet jeśli faktem byłoby sprzedanie przez TVN/n udziałów TimeWarnerowi, to ten wciąż może sprzedać n Vivendi, po bardziej korzystnej dla siebie cenie. I raczej nie będzie wtedy miało znaczenia jakie wielkie plany TW przedstawił względem n.

 

Faktem jest natomiast, że przed końcem października wszystko będzie wiadomo. Ciekawe jest też to, że Canal+ szykował na koniec września imprezę dla swoich pracowników; nagle impreza (już zaplanowana i zorganizowana) została odwołana. Nieoficjanym powodem było to, że impreza miała mieć związek z ogłoszeniem bliżej nieokreslonych "zmian" w firmie. Impreza została przełożona na koniec następnego tygodnia. Niewykluczone, że finalizacja pewnych spraw się przedłużyła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...