Skocz do zawartości

Prof 8000 DVB S2 na Media Portal i Phoenix


lukjod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze moj skystar hd2 niestety wyzional ducha i jest po gwarancji to prawdopodobnie nie uda sie go juz naprawic w rozsadnej cenie. Dlatego tez zaczalem sie rozgladac za nowa karta do PC. Czy dobrym wyborem jest Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E . Na PC korzystam z Media Portal i nie chce korzystac z innego programu a poza tym potrzebuje ogladac cyfre+. Po poprzedniej karcie pozostal mi modul CI Astoncrypt 2.18 i oczywiscie karta dostepowa. Rozumiem ze aby uruchomic cyfre na Profie potrzebny jest jeszcze programator Phoenix np. taki z allegro, Nie bardzo jednak rozumiem jak media portal ma komunikowac sie z programatorem, skad bedzie wiedzial ze tu jest karta dostepu do cyfry. Mozecie mnie jakos nakierowac gdyz na forum media portalu nic ciekawego nie moge znalezc. Poprzednie rozwiazanie na technisacie dzialalo w sumie ok, ale zdarzaly sie przyciecia i na hd i sd wiec dlatego szukam jakiejs nowej dobrej karty a recenzje Profa sa interesujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix może komunikować się z programem tylko jeśli obsługuje dodatkowe wtyczki MDAPI. Niestety nie wiem jak to jest teraz, ale jeszcze kilka lat wstecz MediaPortal nie obsługiwał wtyczek MDAPI i to z premedytacją - nie było planowane dodanie wsparcia i było to wyjaśniane na ich forum. Natomiast nie wiem, czy sytuacja nie uległa od tamtego czasu zmianie oraz czy jeśli jest bez zmian - czy ktoś nie wypuścił jakiejś modyfikacji dodającej MDAPI. W każdym razie ogólnie z kartą CYFRY+ i Phoenixem współpracują wtyczki PMCAM lub aCamd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, dzieki za info, podobno jakos nieformalnie to dziala lub dzialalo w 2008 roku ze stara wersja MP ale nie jest idealnie i nie jest dalej rozwijane wiec nie ma co kombinowac z Phoenixem. Zatem co proponujesz zamiast skystar hd2 zeby mialo slot ci oraz najlepiej na pci-e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednie z kartami na CI. W sprzedaży jest już Anysee E7 PS2, ale on jest nie do końca na PCI-e, tylko trzyma się w złączu, a ma dodatkowy przewód do połączenia z USB na płycie głównej. Nic innego dostępnego w Polsce nie kojarzę, ale są ogólnie tego typu karty zagranicą, może coś od TechnoTrend-a, czy KNC1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, czytalem w innym watku ze karat Anysee wiesza sie po 2 godzinach i poki co sterowniki nie rozwiazaly tego problemu. Tam bylo testowane na TNK ciekawe czy przy Cyfrze sytuacja wyglada podobnie. Podobno Prof ma wypuscic niedlugo karty luxury z czytnikiem ci. Na razie wyslalem mojego skystara do serwisu, zobaczymy jak wycenia naprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof karty Luxury wypuszcza już od jakichś 2 lat i wypuścić nie może. Nie spodziewałbym się, że te karty się pojawią w ogóle... Anysee poprzednie działało z C+ - to raczej sytuacja wewnętrzna związana z modułem TNK HD i nie dotyczy innych kart/modułów. Ale będę to jeszcze badać, bo Anysee mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej nowej KNC1 na PCI-e nie miałem okazji testować. Jeśli będzie problem, to ciężko będzie pomóc... Anysee - poprawki są w drodze, może już w przyszłym tygodniu będzie OK z modułem nCAM HD, resztę będę sprawdzać na tyle na nile będę mógł. W razie czego te Anysee, które są sprzedawane w Polsce to wersje Plus - oprócz gniazda CI mają czytnik kart i karta C+ też tam działa. Jeśli tylko do Media Portal ktokolwiek dopisał wsparcie czytnika kart, to będzie działać. Zresztą w ogóle musisz zerknąć czy gniazda CI są w Anysee w Media Portal obsługiwane - kwestia wsparcia danej karty w Media Portal to sprawa wyjściowa. Jeśli tam u nich na forum będzie brak informacji o wsparciu dla danej karty, to może się okazać, że mimo obecności gniazda CI i tak Media Portal nie będzie chciał nic dekodować. Obsługa gniazd CI jest też na poziomie programowym, nie sprzętowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...