Skocz do zawartości

TBS5980 CI - dekodowanie z modułów nCamHD i cyfrowy polsat


piterp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Włąśnie szukając nowych kart z wejściem na moduł CAM na rynku polskim pojawiła się nowa karta TBS5980CI.

Zakupiłem właśnie tę kartę TBS 5980CI USB przez słynny polski portal aukcyjny i chcę poinformować, że na najnowszych sterownikach i programie dekoduje kanały nCamHD i cyfrowy polsat (nie posiadam cyfry plus, ale sądzę, że też działa). Wielkość tej karty, wykonanie i funkcje budzi duże wrażenie. Ze sprzętu jestem zadowolony, jest coś innego :)

 

Jak pisałem wcześniej dekoduje nCamHD i Cyfrowy polsat. Kartę posiadam od nie dawna jak narazie ją testuję. Nie długo dla zainteresowania podam pełną listę działania płatnych kanałów ze współpracy modułów nCamHD i Cyfrowy Polsat

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Karta ta, już jakiś czas jest na rynku. Od paru tygodni przymierzam się do jej kupna, ale nie wiedziałem jak ona współpracuje z modułem CP, więc czekam na dalsze Twoje wrażenia z użytkowania tej karty z modułem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta TBS 5980CI ze współprą z modułem Cyfrowego Polsatu oceniam bardzo dobrze. Dekoduje wszystkie kanały z platformy cyfrowego polsatu (tutaj poinformuję, że mam wykupiony pakiet familijny HD + dwa dodatkowe, co z tego nie mam w ofrecie paczki HBO, Cinemax i kanały erotyczne). Co do HBO, Cinemax i kanałów erotycznych wykupię w przyszłym miesiącu. Z mojej wykupionej oferty dekoduje wszystkie kanały.

 

Co do telewizji na kartę HD nCam HD na 100% dekoduje wszystkie kanały. Bardzo ciekawe wrażenie daje w nCamHD kanał nShow3D w programie ProgDVB. ProgDVB daje możliwość oglądania kanału 3D i ustawiania funkcji standardu 3D, wrażenia są nie złe.

 

Test przeprowadziłem na programach DVBdream, DVBViewer 4.8.1 i ProgDVB 6.63.10(najnowszy). Na DVBdream i DVBViewer nie zauważyłem jakiś zacięć obrazu na kanałach HD.

 

Na DVBDream. DVBViewer i ProdDVB dekoduje na 100% wszystkie kanały z platformy Cyfrowego Polsatu i nCamHD.

 

Tak naprawdę kartę posiadam od kilku miesięcy, to od dwóch tygodni wszystko działa. Działa to na najnowszych programach i sterownikach.

 

Ja tę kartę kupiłem od dystrybutora w Polsce http://www.recreo.info/. Jak kupiłem to na początku nie działał nCamHD nie dekodowały się kanały, a z cyfrowego polsatu działało tylko 65%. Oceniam celującą wsparcie techniczne, gdyż zgłaszałem ten problem i zostały one szybko naprawione. Sam producent

TBS jak zauważyłem to co tydzień wydaje nowe sterowniki czy poprawki do tych kart, naprawdę są elastyczni. Naprawdę jestem pod wrażeniem, zgłosiłem problemy dystrybutorowi meilowo, szybko informacje przekazał do producentowi TBS i TBS w ktrótkim czasie zrobił poprawki. Naprawdę jestem zadowolony, że szybko naprawiają błędy, czy jakieś problemy:)

 

Na naszej polskiej stronie aukcyjnej Allegro, ktoś opisuje po polsku parametry techniczne tej karty.

 

W programie ProgDVB obraz na kanałch HD z platformy cyfrowego polsatu i nCam przez parę sekund działa pyłnnie, a później jest przeciążony albo są zacięcia jakby procesor działał na 100%, trochę dziwne. Na programie DVBDream i DVBViewer działa płynnie, nie zauważyłem jakiegoś problemu. Coś jest z samym programem Progdvb, zmieniałem kodeki i Demultiplexor coś jest z tym grafem. Na prodvb kanały SD są ok, tylko z tym HD, coś jest z tym proggramem nie tak.

 

Tak ogólnie jest ok.

 

Podzieliłem się wrażeniami, to co zauważyłem starałem się opisać. Oczekuję od innych użytkowników jakiś wrażeń. Dalej będę testować tę kartę, już normalnie oglądac kanały, jak coś się będzie działo będę opisywać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja platforma: Windows XP SP3, CPU: Intel Core2 Quad, Ram: 2GB, karta graficzna: Ati Radeon 3850 jeszcze na AGP. Potwierdzam oglądając program HD (szczególnie TVN HD) aplikacją DVB Dream, w okienku Analysis -> PID Statistics, w kolumnie Strm. Errors mam same zera. Tak mi się wydaje, że do tej karty nie ma znaczenia jaka platforma, aby tylko komputer dawał sobie radę z obrazem z rozdzielczością HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają kartę tbs 5980 CI producent wstawił na swojej stronce poprawkę-plik CI.dll i działa na tym nCamHD.

 

 

"CI dll for TBS5980 is updated to V1.0.0.4, which is added support for nCAM HD (Conax)"

 

http://www.tbsdtv.com/english/Download.html.

 

Proszę dzielić się jak działa ten sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karty TBS5980CI mogę powiedzeić, że:

 

1) na 100% dekoduje wszystkie kanały z platformy cyfrowego polsatu, ładnie działa ( tutaj posiadam pakiet familijny HD + 2 dodatkowe, nie posiadam w ofercie

paczki HBO, Cinemax i 2 kanały erotyczne)

 

2) na 100% dekoduje wszystkie kanały z plaformy telewizji na kartę nCamHD, ładnie działa.

 

 

Dodatkowo przetestowałem moduł nCamHD na dłuższe oglądanie i nie zauważyłem żeby na TBS5980CI ten moduł przestał pracować po kilku minutach badź po 2 godzinach, czyli działa.

 

Jeszcze będę testować już normalnie oglądając TV. Jestem zadowolony z tej karty:). Jak na dzień dzisiejszy stwierdzam, że jest to jedyna karta co prawidłowo współpracuje z modułem nCam HD.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Po kilku miesiącach męki z kartą prof 8000 PCI-E dałem sobie spokój z nią szkoda mego czasu i nerwów. Dziś zamówiłem TBS 5980 CI 500zł oraz nCamd HD TNK z wszystkimi pakietami opłaconymi na 3 miesiące w cenie modułu :) jak już będę miał u siebie zdam relację jak to u mnie sprawować będzie pod Windows 7 64 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano dotarł "Power Adapter" Podłączyłem TBS 5980 CI do komputera

Mój OS:Windows 7 64BIT

Program do oglądania jakiego używam to:DVB Viewer Pro 4.9

Wgrałem najnowsze stery pod TBS 5980 CI. ze strony producenta: Sterownik 1.0.2.5

 

Moduł ncam HD z kartą TNK HD, włożyłem do tunera "TBS" ustawiłem kanał "MGM HD"zaktualizowało się oprogramowanie modułu.

 

84381210699537691422.png

 

89733586184711982575_thumb.jpg

 

Wrzuciłem nowe

 

tbs-cidll_v1.0.0.8

 

Telefon do TNK aktywowałem kartę i czekałem 15 min po czym zaświecił kanał :)

 

Oglądam już cały dzień chodzi ok działają wszystkie kanały tylko jak na razie pod DVB Viewer nie mogę znaleźć kanału AXN SD oraz Polsat Sport news SD.

 

Obraz na kanałach SD jak i HD bardzo dobry. Tuner nie grzeje się. Jeśli chodzi o szybkość zmiany kanałów też jest ok szybko przełączają się. Jak na razie jestem zadowolony nie zauważyłem nieprawidłowości w działaniu :) o dalszych zmianach będę informował w tym temacie :) pozdrawiam

 

81954175336472859379.png

 

Edit:17.01.2012

 

5980ci.jpg

 

 

 

Dziś wykonałem skanowanie kanałów na tej samej liście transponderów i liście kanałów z karty Prof 8000 w programie DVB Viewer Pro 4.9

na HB karta 5980 CI znalazła 19 nowe programy w stosunku do karty prof 8000.

 

A tutaj screeny z kilku kanałów na których jest też info o sygnale :) Jeśli chodzi o jakość obrazu jest bardzo dobry ostry na tych samych ustawieniach i filtrach co wcześniej pracowała Prof 8000

Jak dla mnie TBS ba bardziej ożywione kolory choć to może tylko moja autosugestia ;) ale na live prezentują się kanały elegancko :) screeny w 100% robione w locie kanału tego nie oddają :)

zapisałem je w formacie bmp.

 

http://sendfile.pl/129128/TVN_HD_-TBS_5980_CI.bmp

 

http://sendfile.pl/129129/NAT_GEO_WILD_ ... 980_CI.bmp

 

http://sendfile.pl/129131/ESKA_TV-TBS_5980_CI.bmp

 

Procesor:Intel Core i5 2500K 3.3GHz Box

RAM:Corsair DDR3 2x2048MB 1866MHz CL9.0 Dominator GT

Dysk SSD:OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-60G

Grafika:MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC

 

Przed odpaleniem karty.

 

 

przedodpaleniemkarty.jpg

 

 

Kanał SD.

 

http://sendfile.pl/129134/Kanal_SD_TBS_5980_CI.png

 

Kanał HD.

 

http://sendfile.pl/129135/Kanal_HD_TBS_5980_CI.PNG

 

Dekoder MPEG2 Video:Microsoft DTV-DVD Video Decoder

 

Dekoder H.264 Video Cyberlink Video Decoder (PDVD8)

 

Zapping TNK HD 17.01.2012

 

http://youtu.be/SkmUGnvDRxI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie działa mi kanał AXN. pomimo poprawnych parametrów dioda w tunerze TBS 5980 CI pali się na czerwono zamiast niebiesko czyli że kanał nie jest odkodowywany.

t799108_axn.png

 

Nie działa również też pomimo poprawnych uprawnień "Polsat sport news"

 

Zgłosiłem telefonicznie do BOK TNK ten fakt mają nadać raz jeszcze uprawnienia zobaczymy

czy to rozwiążę problem.

 

edit:20:40 AXN zaświecił ale są z nim problemy dioda w tunerze pali się na niebiesko dekoduje przez parę min po czym zapala się znów czerwona i przestaje dekodować to samo dzieje się z polsat sport news. Pomaga tyko natomiast jak wyłączę program DVB Viewer i jeszcze raz go odpalę za parę sekund i ostatni kanał jaki oglądało się to AXN lub polsat sport news to znów chodzą ale to też nie zawsze.

 

Edit:18.01.2012

Napisałem dziś o problemie do TBS email oraz ich forum i do TNK zobaczymy co odpowiedzą w sprawie AXN i polsat sport news.

 

Sprawdziłem też ile trwa skanowanie Hotbirda w programie DVB Viewer Pro 4.9 który wyniósł 7 min.

 

763b17af.png

d3b2828c.png

 

Przetestowałem też różne ustawienia filtr odznaczając "VSync przez aero"

 

Co zaowocowało jeszcze szybszą zmianą kanałów oraz wyeliminowało pojawianie się przez ułamek sekundy na kanałach HD,przy zmianie kanału z jednego na drugi na obrazie lekkiej pikselozy którą można zauważyć oglądając filmik na youtube mój nagrany zapping.

 

t800332_diretx.jpg

 

Oraz o 50% mniejszym użyciem procesora podczas oglądania kanałów HD poprzednio było 21% teraz wynosi od 7% do 10%

 

http://sendfile.pl/129607/Kanal_HD.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z ci z TBS.

 

Hi,

It seems the hardware of the device is faulty,we will replace new one for you.

Please provide your address and phone number,and your 5980's serial number.

BTW,we are in holidays now,we will send you the new on in next week.

Sorry about that!

-------------------------------------------------------------------------------

Witam,

Wydaje się, że sprzętowe urządzenie jest uszkodzone, wymienimy Ci na nowe.

Proszę podać adres i numer telefonu, a 5980 oraz numer seryjny.

BTW, jesteśmy na wakacjach teraz, wyślemy Państwu nowy w przyszłym tygodniu.

Przykro nam o tym!

 

Edit:20:13 Faktycznie chyba jest coś z nim nie tak dziś włączam sobie TVP1 HD zapala się niebieska dioda a za chwile czerwona ale kanał nadal jest dekodowany działa.

 

Po wyjęciu modułu nCamHD Z TBSa na kanałach AXN dioda niebieska pali się chwile parę sekund po czym znów zapala się czerwona. na innych kanałach co działają ok pali się cały czas niebieska.

 

Edit:21.01.2012 Sprawdziłem dziś tuner pod Windows xp dzieje się to samo co pod Win 7 64 bit,także nie jest to Wina ani systemu ani sterowników chyba trafiła mi się wadliwa sztuka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się pogłębił dziś mam już problemy z kanałami FILM BOX HD oraz TVN24 z którymi wcześniej nie było problemów kanał ruszy i za chwilę zapala się czerwona dioda.

 

Zauważyłem też że podczas uruchomienia komputera gdy tuner jest podłączony na kilka sekund pojawia się taki czarny pas na górze monitora. :shock:

 

27319128730128183925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu doładowałem konto TNK HD na kolejnych kilka miesięcy o dziwo wczoraj patrze w Cam jest przedłużona data ważności konta co zaskakujące AXN oraz Polsat sport news od wczoraj działa normalnie :)

 

Ps.Chyba przechwaliłem jednak wczoraj ładnie chodziło dziś znów to samo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Axn i polsat sport news chyba rozwiązałem :) może to się wydać dziwne ale w ogóle pod win 7 64 bit nie trzeba instalować sterownika do tunera "Windows Driver

TBS5980 Windows Driver V1.0.2.5" wystarczy ten od CI który w sobie zawiera sterownik do karty.

 

ae021557.jpg

 

61b00fad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety stwierdzam że to nie rozwiązało problemu kanał AXN i polsat sport odbierają dobrze tylko wieczorem :P ot taka ciekawoska w ciągu dnia bywa różnie dziś 14.02.2012 TNK zrobiła okno otwarte do 14 maja i dali za free takie kanały jak.

 

Nat Geo Wild HD -Ten już miałem wcześniej odbiera ok.

National Geographic HD-Ten dziś doszedł odbiera ok.

 

A te dwa różnie zachowują się tak samo jak AXN i polsat sport pochodzą chwile i zapala się czerwona dioda chyba są jakieś problemy z przesyłem uprawnień z modułu do tunera:]

FOX HD

FOX Life HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport News też nie jest poprawnie dekodowany na SkyStar HD 2. Z AXN nie mam wiekszych problemów.

Co ciekawe na tunerze GigaBlue z Linuksem równiez nie mogę oglądać PSN. To raczej problem z samym modułem CP.

Polsat Sport News oglądam na dvb-t.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina sygnału zaważyłem że dziś dzieje się z sygnałem i gdy spadł do 69% kanałów HD nie były dekodowane dioda zapala się raz niebieska raz czerwona na tych co zawsze ok chodziły ja mam pod AXN 69% i widocznie za mało na innych 73%

 

Ps.chociaż chyba nie dzis signal 74% i też Fox i fox life nie chodzi HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Edit 13.06.2012 Gdy pojawił się kanał TVP2 HD okazało się że nie odbiera u mnie idąc tym tropem okazało się że brak jest sygnału na tym transpoderze 12265 sprawdzając kolejne okazało się że całego górne pasmo nie ma sygnału.

xq56j1na4e9q.JPG

wdtj6ql1au6w.JPG

22kt4zxrja5a.JPG

cpd7gd3nd4if.JPG

uap35y180wzg.JPG

 

 

Winny był konwerter po wymienianie wszystkie kanały chodzą AXN polsat sport itd Tuner TBS 5980 CI w 100% sprawny :)

il65hwr18q6x.JPG

5fhbm4m47d6j.JPG

vwu2nlzmztx1.JPG

bm4cvpqxlk6e.JPG

aqo35ro4uy9b.JPG

07gnz0f54ugs.JPG

dtpgq5zpxrza.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

Moja platforma to:

laptop acer aspire v3 771g

windows7 64bit

moduł cyfrowego polsatu

zainstalowane najnowsze sterowniki do tunera

 

Mam kilka pytań odnośnie tunera TBS5980 CI .

 

- czy u was też się grzeje, gdy go dotknę jest dość mocno ciepły, czy tak ma być?

- czy po włączeniu kodowanego kanału dioda powinna zmienić kolor, u mnie cały czas świeci na czerwono?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - grzeje się, tak niestety jest. Natomiast dioda nie powinna zmieniać koloru po wejściu na kanał kodowany, bo sprzęt nie rozpoznaje, czy kanał jest kodowany, czy nie - puszcza cały strumień z transpondera, a soft dopiero to rozpoznaje. Ew. mogliby zrobić, że jak sot odpytuje moduł, to by mogła dioda migać, czy coś, ale nie zrobili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę jest ciepły mój rzadko kiedy wyłączam całkowicie praktycznie jest podłączony 24 h na dobę 7 dni w tygodniu czasami jak wyjeżdżam gdzieś na dłużej to wyłączam go raz lub dwa w misiącu :) z tą diodą to jest różnie czasami na kodowanym kanale mi zmienia kolor z niebieskiej na czerwoną i kanał nadal działa :) ale w większości kanałów działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dioda niebieska świeci gdy w dvbviewer przy uruchomieniu programu na pasku jest wyświetlany poziom sygnału/ a nie np czas.../, ponadto program nie powinien być uruchamiany z minimalizacją do tray /acamd+phoenix c+/ - wtedy jest ok, grzanie się drastycznie spadło gdy umieściłem kartę z boku kompa w odległości 5 mm od obudowy i wiatrak wewnątrz chłodzący zasysając powietrze jednocześnie chłodzi kartę na zewnątrz... takie rusztowanko ze śrubek :)

 

karta lata non-stop, nagrywa po kilka filmów dziennie i zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...