Skocz do zawartości

Ferguson Ariva @Link TT


korek46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ten tuneewrk Ariva TT Link i szukałem w internecie coso tym, tunerku i bardzo się zawiodłem,

nie wiem, czy to jest spowodowane tym., że jest to nowy tuner, czy coś innego

ale w internecie nic praktycznie nie można znależć, prócz danych technicznych.

 

czy może ktoś zna jakieś strony na temat tego tyunerka??

czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie do niego prócz Conax??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni bawię się tym cackiem i doszedłem do wniosku,że nie jest ten dekoderek przystosowany do współpracy ze spliterami SmartWi!Wgrywałem wszystkie softy do Smart Wi i nic nie wyszło!Musi być karta oryginalna w czytniku.Nawet w slocie z modułem zakupionym za ok.50,-zł w punkcie C+ zacina!Działa poprawnie karta sama w kieszonce na kartę!Nie znam oprogramowania do tego cacka by spliter zadziałał!Obraz jest wspaniały i tworzenie listy kanalów ulubionych również,nie wspomnę o innych zaletach!Karta Cyfry+ współpracuje z modułem TNK HD bez zarzutów!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam kilka pytań do użytkowników tego tunera;

- czy czytnik jest uniwersalny tzn czy prawidłowo działa z kartą C+?

- jak z EPG na kanałach cyfry+

- czy softy alternatywne pasują np od arivy aLink 200/100

- jak z jakością obrazu ( lepszy /gorszy od np 8900?)

- jak wygląda sprawa z nagrywaniem ,są jakieś problemy?

Chętnie przeczytam wasze wrażenia z użytkowania tego tunera.

"z góry "dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie będę się za dużo rozpisywał o tym dekoderze, mój krótki opis można znaleźć tutaj (o ile cały czas mowa tu o Ariva @link TT):

http://www.hdforum.pl/showthread.php?31 ... #post33491

Nie testowałem Fergusona z jakimkolwiek spliterem więc nie mam doświadczenia. Natomiast po trzech tygodniach walki z tym dekoderem i prawie codziennym wyłączaniu/włączaniu wkurzaniu się z uwagi na nienagrane filmy oddałem dekoder poprzez sklep do serwisu. Po kolejnych dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź ze sklepu: "odpowiedź od Centralnego Punktu Ferguson, aby zwrócić Panu pieniądze za zakupiony sprzęt".

Resztę proponuje dopowiedzieć sobie samemu.

 

Jeszcze tylko mały dopisek, ktoś pytał o treść chronioną, wszystkie filmy jakie udało mi się nagrać z HBO HD, HBO2 HD, Canal+ HD, Canal+ Film HD, czy z jakiegokolwiek innego programu płatnego z platformy Cyfra + można bez problemów odtworzyć ponownie na dekoderze, również można go bez problemów odtworzyć na komputerze, czy też za pomocą niektórych telewizorów - w moim przypadku LG 42LE5500 (trzeba tylko scalić wszystkie kawałki w jeden plik).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

brain człowieku kupiłem Ariva @Link TT który okazał się udanym tunerem, tylko jest mały problem, karta platformy "n" nie odbiera kanałów w czytniku uniwersalnym, karta cyfry plus śmiga.

Mam pytanie czy kupno modułu CI rozwiąże problem z platformą n ?

Pytanie jak radzi sobie moduł polsatu z tym tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Domyślałem się, że nie bedzie działała "n" z abonamentem, cóż bedę musiał kupić TNK z modułem CI jednocześnie rezygnując z anonamentu "n" i dekodera od n-ki :lol: ,

Dekoder n-ki to dla mnie totalny szmelc z oprogramowaniem turbo, nocnym brzęczeniem VOD :crazy:

czy najnowsze oprogramowanie warte jest wgrania do tunera, ponoć wiecej popsuli niż naprawili? , wybaczcie ale takie mam przeczucie ze wiecej zepsuto niż naprawiono :lol2:

w nowym firmware. Warto wgrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Przy karcie Cyfry+ włożonej do gniazda w Ferdu nie przechodzą prawa odbioru cyfry. Polsat (z modułem) działa OK.

 

Kolejne kanały z pakietu SCT przechodzą na nadawanie w HD. I tu mam problem. Każdy kolejny migrowany kanał powoduje każdorazowe zawieszenie odbiornika tuż po wybraniu kanału. Dotyczy kanałów na 11.727. Przykładowo taki Hustler i inne chodzą bez zarzutu. Wyszukiwałem programy od nowa i nic nie dało. Tuner Ferguson Ariva@Link TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Zamierzam zmienić N abonament na NnK w konfiguracji :

+ Ferguson Ariva @Link TT ; potrzebuje dwugłowicowego tunera,

+ nCAM "n na karte".

 

Ma kilka pytań z tym związanych:

1. Czy ktoś może wyrazić swoją opinie jak sprawuje się powyższy dekoder w codziennym użyciu (aktualizacje, przełączenia kanałów)? <--- byłbym berdzo wdzięczny za zdjęcia menu/ekranu.

2. Czy moduł N nCAM z kartą bezproblemowo współłporacuje z Ferguson Ariva @Link TT? Ten Ferguson ma czytniki CI, a N daje CI+, stąd nie jestem pewien jak to dziś wygląda. Na Ariva 202E czytałem, że działa --- więc jak jest tutaj?

3. Czy w tej cenie (około 380PLN) i podobnej funkcjonalności polecalibyście inny dekoder (koniecznie dwie głowice DVT-S/2) ?

 

dzieki, /A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...