Skocz do zawartości

Multimedia i NAGRYWANIE na ZEWNĘTRZNĄ nagrywarkę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam!

Poddaję się, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na gnębiące mnie pytania,

wiec jeśli coś pominąłem i zaśmiecam forum, to przepraszam :)

 

Jakiś czas temu miałem w MM cyfrowy tuner, ale ostro żarł się z moim TV (LCD Samsung).

Praktycznie nic nie dało się nic oglądać, tuner ciągle się wieszał i wywalał błędy HDCP. Po 2 tygodniach walk go oddałem.

Ostatnio wpadł mi w ręce kabel iHDMI, który podobno pomaga na tę dolegliwość i jestem skłonny zaryzykować ponownie.

 

Przy okazji chciałbym podłączyć do tunera zewnętrzną nagrywarkę DVD/HDD Medion.

Teraz pytanie - jak to zrobić i czy da radę?

Dobrze kombinuję, że da rade podłączyć tuner do TV za pomocą iHDMI, a nagrywarkę do tunera prze EURO?

Podobno niektóre tunery sieją błędy, jeśli wykrywają 2 aktywne podłączenia...

 

Czy ktoś ma może ten tuner z MM, podłączoną do niego nagrywarkę i daje się coś nagrywać?

Pozdrawiam!

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Tak-da się przegrać materiał by go potem wypalić ale...trzeba na żywca z hdd tunera zgrać cały materiał na zewnętrzną nagrywarke w tempie 1 do 1 czyli play na dekoderze z dysku i nagrywanie rec na nagrywarkę ale i tak cały materiał nawet nagrany w HD będzie przegrany na nagrywarkę jako SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie - jak to zrobić i czy da radę?

Dobrze kombinuję, że da rade podłączyć tuner do TV za pomocą iHDMI, a nagrywarkę do tunera prze EURO?

Podobno niektóre tunery sieją błędy, jeśli wykrywają 2 aktywne podłączenia...

Jeśli Twój dekoder Vectry to któryś z tych produkowanych przez ADB http://www.vectra.pl/pdf/instrukcja_obslugi_STB_HD.pdf to w nich wyjście SCART nigdy nie działa równocześnie z wyjściem HDMI. Za to wyjście YPbPr a i owszem. W związku z tym wystarczy mieć jakąś nagrywarkę HD (coś w stylu: Hauppauge HD PVR, DarkCrystal HD Capture Station , Colossus lub DarkCrystal HD Capture Pro) i można oglądając obraz w HD na telewizorze podłączonym kablem iHDMI zgrywać z wyjście YPbPr to samo, również w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...