Skocz do zawartości
  • 0

Jaki mam kupic DISEqC?


Tomasz1023
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Mieszkam w Irlandii. Posiadam tuner TNK Technisat SD +konwenter Quatro ZINWELL(SKY),antena skierowana na 13 Estopni. Mam też założoną druga antene skierowana na 28.2E-platforma sky. Jest tam załozony pojedyńczy konwenter(sky).Chce ogladac kanały FTA z 28.2E.

Jaki mam kupic przełącznik DISEqC aby wszystko dobrze chodziło? Czytalem ze niektóre DISEqC pracuja tylko na pojedyńczych konwenterach.A ja ma na jednej antenie Quatro, a na drugiej pojedyńczy. Nie ogarniam zabardzo tematu wiec prosze o pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na pewno masz Quattro? A nie Quad czasami? To nie to samo i różnica jest kolosalna, bo do Quattro DiSEqC zastosować ciężko, możliwe tylko w przypadku, gdy multishwitch (bo Quattro stosuje się w parze z tzw. multiswitchami) jest 5/x, a przełącznik postawimy na jednym z wyjść, za multiswitchem.

 

Jeśli to Quad - to raczej problemów być nie powinno - jakiś DiSEqC 1.0, byle nie najtańszy i powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry za linka...Czy taki moze być ten DISEqC ..." Przełącznik DiSEqC 2.0 + Tone Burst 2/1 GOLDEN INTERSTAR..."???

Nie pisałem ,że z konwentera Quad korzystam tylko ja(TNK SD),a 3 pozostałe porty sa wolne. Wiec chyba nie musze kupowac DISEqc 4/1,bo 2/1 wystarczy???Czy dobrze rozumiem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście ma być DiSEqC 2/1, bo robisz tylko tak, że łączysz jedno wyjście z Quad'a z jednym z 28,2E. Taką "parę" wypuszczasz na swój odbiornik i oglądasz.

 

Mała uwaga: napisałeś wcześniej, że na 28,2E jest pojedynczy konwerter. Jeśli jest on używany, tj. idzie kabel do jakiegoś odbiornika, to tego kabla nie można podzielić, sygnału satelitarnego się nie rozdziela - na antenie w takim przypadku na 28,2E musi znaleźć się konwerter Twin z dwoma wyjściami. Jeśli natomiast anteny z LNB na 28,2E nikt nie wykorzystuje, to problemu nie ma - łączysz w parę dwa przewody - po jednym z każdego LNB i wpinasz do tunera.

 

Golden Interstar - hmmm... Jest opisany jako 2.0, teoretycznie jest kompatybilny z 1.0, ale Technisat jest wybredny w kwestii przełączników. Byłoby dobrze, żeby jednak było wyraźnie zaznaczone, że obsługuje DiSEqC 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...