Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaraj się jaśniej pisać.

Tuner - gniazdo scart TV - modulator - kabel antenowy - rozgałęźnik - kabel antenowy - telewizory.

Tak jest mniej więcej kolejność wyjścia sygnału.

Ja natomiast odradzam aktywne rozgałęźniki (z dodatkowym wzmocnieniem) lepiej porządny ale pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... weź kabel Euro, przetnij go na pół, połącz kabelki z Euro do kabla koncentrycznego, czarny z Euro do oplotu koncentryka, a czerwony do żyły. Dodatkowo będzie trzeba wprowadzić zasilanie. W tym celu pod przelotkę w tunerze (loop, if out) podłącz zasilanie 230V.

Nie zadziała ale jednego idiotę będzie mniej.

 

Już inaczej nie można, rusz dwiema szarymi komórkami i czytaj to co wcześniej było napisane aż zrozumiesz, do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już miał taki problem jak ja ale nie chce czytać tych wszystkich strona w wyszukiwarce nic ciekawego nie znalazłem.

Do tej pory miałem jakiegoś sagema teraz przerzuciłem się na echostara i nie mogę przesunąć kanałów. W sagemie były normalnie listy ulubionych i jak coś to budowałem nową. W tym echo, w instrukcji przeczytałem, że trzeba nacisnąć ok i potem biały żeby poprzesuwać, i co?? i nic. Przerzuca mnie do kanału dwieście któregoś (kanały oznaczone bodajże na żółto) i tylko mogę sobie przesuwać od niego do końca listy. Czy ktoś mi może powiedzieć jak mam sobie zbudować listę ulubionych kanałów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgłosić niezgodność towaru z umową: dekoder nie działa tak, jak w instrukcji, kupowałeś model DSB 717, a dostałeś model DSB 717A, który działa inaczej. Ponoć w takiej sytuacji, gdy ktoś zgłosi zastrzeżenia, wymieniają dekoder na poprawny. Przeczytaj ostatnich kilka stron tego tematu - ktoś już o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a już myślałem, że robię coś źle bo w instrukcji na obrazku :) przesuwali normalnie kanał 11.

Pisałem ten post zanim zobaczyłem Twój dzięki za pomoc na pewno do nich zadzwonię.

mjart dnia styczeń 24 2009 12:29:20

Ja sprawę wygrałem. Dziś dzwonili do mnie i gość powiedział, że umowa została rozwiązana bez żadnych roszczeń, mam czekać o potwierdzenie na piśmie i odesłać im tego Echoszajsa a oni prześlą mi koszt zakupu 99zł pocztą lub na konto bankowe. Proponują także wymianę dekodera.

Jeśli ktoś chce wzór pisma niech do mnie napisze na mjart@poczta.onet.pl

Chyba zrobię jak ten koleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

miałem przez 3 dni w domu tuner od osoby z rodziny w celu sprawdzenia, czy poprawnie działa (były jakieś problemy z sygnałem na 99% to antena, ale profilaktycznie sprawdziło się tuner). Po powrocie do właściecila i podłączeniu pokazał się ekran instalacyjny, trzeba było na nowo ustawić satelity i uruchomić wyszukiwanie kanałów. Miałem kiedyś podobną sytuacje w Echostar DSB 616, też wszystko zniknęło i na nowo trzeba było ustawiać. Czy ktoś wie, czym to jest spowodowane, że tuner traci wszystkie ustawienia i listy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może coś jest w podzespołach płyty głównej, czy też z samym oprogramowaniem. Spróbuj zrestartować tuner, przywrócić jeszcze raz ustawienia fabryczne, zaktualizować soft drogą OTA. Te czynności nie spowodują, że wszystkie utracone dane zostaną przywrócone, ale może pozwoli uniknąć w przyszłości podobnych awarii. A tak w ogóle, to Echostary przynajmniej raz na rok potrzebują takiego "odświeżenia" w postaci przywrócenia ustawień fabrycznych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy odbieracie na swoich Echostarach DSB 717/717A kanał Pentagon Channel?

Satelita: Hotbird

Częstotliwość: 11096

Polaryzacja: H

Symbol Rate: 28000

U mnie niestety nie wyszukuje kanału, mimo ręcznego skanowania transpondera. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...