Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z AnimalPlanet i Discowery tzn na echostarze 717 sa zakodowane a innym tunerze FTA który posiadam sa odkodowane. Jak je odbierac na tym echozłomie?

Pomieszały im się uprawnienia dla tych dekoderów. Sam miałem kiedyś pewien problem z tym, posiadając dwie umowy. Musisz zadzwonić do BOK i wyjaśnić sprawę. Ewentualnie wznów sygnał poprzez ICOK dla dekodera Echostar 717.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ostatnio do swojego apsu zamówiłem dekodery i na 2-3 echostarach widnieje kod paskowy naklejony na inny kod paskowy.

Co byście zrobili w przypadku, gdyby ktoś wam taki dekoder sprzedał?

Już od dawna wiadomo że CP wciska dekodery po naprawach jako nowe. [beep]ość tych ludzi nie zna granic. Ja też miałem Echostara 616 z dwoma plombami to jest jedną naklejona nieudolnie druga i cały czas twierdzili że to dekoder nowy i ignorowali moje reklamacje. Ale jak za nich wziął się rzecznik praw konsumenckich to mało się nie po[beep]i i szybko załatwili reklamacje . Opisane wszystko jest tu viewtopic.php?f=7&t=1464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałem sobie z tego sprawę już dawno, problem w tym, że jakoś do niedawna nie robiłem sobie z tego powodu wyrzutów. W sumie jako sprzedawca idealny powinienem wcisnąć klientowi wszystko, by wygenerować zysk, ale ponieważ do ideału sporo mi brakuje, to i wątpliwości co do sprzedaży tych dekoderów pozostają. Jeśli nie ma uszkodzeń fizycznych, rys, tego typu naklejek na naklejkach, to i klient może się nie zorientować, więc po co rozgłaśniać sprawę - tak sobie mówię. Problem w tym, że tylko naiwny i mało wymagający klient nie przyczepi się do tego, że pod naklejką jest inna. Zawsze mogę powiedzieć, że ktoś nakleił złą, ale czy o to tutaj chodzi? Każdy ma swoje zdanie o jakości usług w polsce i jedyne co klienci mogą zrobić, to walczyć z nieuczciwymi usługodawcami przy pomocy rzecznika praw konsumenckich i nagłaśniać sprawę, tak by inni przejrzeli na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam echostara dsb 717 i aktualnie pakiet familijny+relax mix .zastanawiam się nad ta ofertą na kartę n ,która jest w systemia conax.czy jak kupie moduł conax to bedzie mi to chodzić na tym echosiu?

Napewno nie :!: jak napisał maxi76, Echostar od CP czyta tylko karty Nagravision - w dodatku tylko tą, którą dostałeś od CP, żadna inna nie pójdzie - poza tym Echostar DSB 717 nie posiada wejść na moduły CI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem kilka dni temu maila do CP z zapytaniem :

Dnia 05 wrzesień 2008 pojawił się komunikat że CP wyda w przeciągu 2 tygodni nowe oprogramowanie do dekodera echostar dsb-717. Minęło już 2 tygodnie i oprogramowania brak..kiedy będzie to oprogramowanie o ile będzie bo ja jż od pół roku słysze że lada dzień wyjdzie .

Taką dostałem dzisiaj odpowiedź:

 

Witam

 

Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne dekodera a następnie ponownie zainstalować kanały według poniższej instrukcji.

 

MENU --> nr 2 z klawiatury numerycznej pilota [ KONFIGURACJA] --> nr 2 z klawiatury numerycznej pilota [uSTAWIENIA FABRYCZNE] ukaże się opcja USTAWIENIA FABRYCZNE z podświetlonym NIE --> raz strzałka w lewo NIE zmienić na TAK --> nacisnąć raz strzałkę w dół ( podświetlić napis POTWIERDŹ ) [OK.] . Pojawi się komunikat USTAWIENIA FABRYCZNE W TOKU, następnie dekoder sam się wyłączy , po chwili ( ok.10-20 sek. ) sam się uruchomi na planszy w menu , gdzie należy podświetlić napis KONTYNUUJ i [OK.]. Powtarzamy tę czynność jeszcze dwa razy ( KONTYNUUJ i [OK.] --> KONTYNUUJ i [OK.] ).Na następnej planszy podświetlamy strzałką w dół napis na dole ekranu SPRAWDŹ SYGNAŁ [OK.], następnie z nowej planszy podświetlamy na dole ekranu napis SZUKAJ KANAŁÓW i [OK.]. Oba paski MOCY i Jakości sygnału powinny posiadać wartość powyżej 60% Po zakończeniu wyszukiwania pojawi się tablica z napisem „WYSZUKIWANIE ZAKOŃCZONE „ należy nacisnąć "OK" w celu zapamiętania programów. Następnie dekoder ustawi się w pozycji 1 USTAWIENIA UŻYTKOWE – 4 CZAS LOKALNY – należy zmienić na czas lokalnie obowiązujący t.j. na terenie Polski + 1 lub + 2 godziny, w zależności czy czas letni czy zimowy. Podświetlamy opcję KONTYNUUJ i wciskamy na pilocie [OK.]. Dekoder przejdzie w tryb odbioru programu TV.

 

Po zainstalowaniu kanałów prosimy o przełączenie dekodera na kanał numer 21 i wyłączenie pilotem w stan czuwania na około 30 minut. Wówczas oprogramowanie powinno zostać zaktualizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni na tej infolinii Cyfrowego Polsatu to nic innego nie potrafią poradzić jak tylko przywrócić ustawienia fabryczne. Tyle, że przywrócić ustawienia fabryczne to większość potrafi. Prawdopodobnie nie ma jeszcze nowego sofu. Powiedz mi jaki ty masz rodzaj sofu, bo mój ojciec który ma Echostara DSB 717 ma 1.3 Polsat - 120P, taki sam jak ja w Echostarze DSB606.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Do dziś dnia było mi lotto co mój echosat pokazuje a czego nie. Po rozmowie ze znajomym który sprzedaje oraz montuje CP doszedłem do wniosku ze może trzeba zasięgnąć opinii na forum. Otóż, mam pakiet mini za 9,90zł, czasami zawiesza mi sie obraz, czasem nie ma dźwieku aczkolwiek nie jest to dla mnie az tak strasznie uciążliwe :) Z segregacją kanałów nie mam problemów, chce TVP1 na 1 to jest na 1, chce polsat na 2 mam na 2 itd. na początku umowy miałem miesiąc za darmo ten full wypas, wiadomka :) Do konca umowy zostalo mi 6 mc. Kilka dni temu patrzę na kanały powyżej 50 a tam odkodowane MTV POlska, Discovery SCIENCE, Discovery World. Jestem zadowolony z tego i raczej glośno o tym nie mowie :) I odnosnie tego mam dwa pytania:

1. Dlaczego mam to odkodowane?

2. Znajomy coś mówił ze "podobno" da się tak regulować,ustawiać itp. dekodery ze mozna uzyskać dostep do niektorych innych kodowanych kanałów.

Zaznaczam ze pytam o to nie z chęci oszukania CP tylko z czystej ciekawości ludzkiej, proszę o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segregacja kanałów nie jest możliwa na głównej liście Polsatu. Co do odkodowania kanałów tych, to nie wiem, bo mam pakiet Relax Mix. To wszystko łącznie z Twoim punktem 2 śmierdzi mi piractwem :evil: Ciekawości nie zaspokoisz, wyrozumiałości nie będzie, ale poczytaj sobie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste dlaczego masz te kanały.

Jak zwykle w CP coś niedziała.

W tym momencie mają problem z kanałami które nie powinny działać w pakiecie familijnym i mini a jednak działają.

I tu sie kłaniają nowe karty, które jak wszyscy wiedzą wprowadzono za wcześnie i bez dobrego przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...