Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co mozna poradzic na to gdy na pilocie od dekodera nie da sie zmienic sily glosu? Poprostu pewnego dnia ta funkcja w moim pilocie przestala dzialac, wraz z automatycznym przelaczaniem sie telewizora na AV po wlaczeniu dekodera.

Ma ktos jakis pomysl jak na to mozna zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jaki kabelek Euro do tego nie najlepszego dekodera proponujecie ( jakiś link czy coś ) , bo ten w zestawie jest marnej jakości i mam na nim na ekranie tv szczególnie na jakimś ciemnym tle takie dziwne plamy, poza tym jak jest coś czerwonego na telewizorze to wygląda to na jakieś poszarpane.

A może to wina echosia . Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu i mam następujacy problem :

Niektóre kanały obco języczne są na liście ale niestety nie działają - wyświetla się najcześciej komunikat "Brak sygnału" lub "Usługa niedostępna"...

Mówie tutaj m.in. o Canale Italia, NBC, RTL, RAI Sport (ten akurat nie zawsze, czasami "zaskoczy") i jeszcze pare innych.

 

Sygnał mam zawsze dobry - górny pasek 99%, dolny 40-55%. Dekoder to Echostar DSB 717.

 

Co może być tego przyczyną?

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o listę CP - jest na niej bałagan, a Cyfrowy Polsat nie chce tego poprawić.

RTL - kanał został wyłączony z Hot Birda, więc go nie odbierzesz z tej listy (możesz go dodać na własną listę, ale nadaje na Astrze).

NBC - według mnie kanał powinien działać, ale nazywa się obecnie Das Vierte.

RAI Sport (obecnie RAI Sport Piu) - niektóre pozycje programowe są kodowane.

Canale Italia i inne - jeśli nie działają, to też zmieniły parametry, zostały wyłączone lub zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL został wyłączony z Hot Birda, więc go nie odbierzesz z tej listy (możesz go dodać na własną listę, ale nadaje na Astrze).
Wersja "szwajcarska" RTL jest dostępna z HotBird'a. Miała być tylko krótka przerwa w kodowaniu, a wyszło, że odkodowali na dłużej. Póki co, cały czas jest FTA.

 

@Mateusz_CP, najlepiej we własnym zakresie uruchomić skanowanie transponderów satelity HotBird, wtedy tuner zapisze wszystkie znalezione kanały na koniec listy "Wszystkie kanały". Warto tego dokonać, gdyż na pewno tracisz wiele ciekawych stacji nadających z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb1976, transponder zawsze należy wpisać ręcznie , gdy tuner danej częstotliwości nie posiada w swojej bazie danych. Musiałeś to zrobić, by później móc wyszukać TV Trwam i pozostałe polskie kanały z 10.773H, a także Arte HD z 11.361H. Dodatkowo, przy Arte HD pojawiał się problem tego typu, że kanał nie wyszukiwał się automatycznie i jego parametry techniczne też trzeba było zaklepać ręcznie. Obecnie tą niedogodność już chyba wyeliminowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak natomiast zrozumieć sytuację, że jeśli wklepiemy transpondery do dekodera, których nie ma w jego bazie danych i przywrócimy ustawienia fabryczne, to część nowo wklepanych transponderów zostaje w pamięci dekodera, a część nie :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne. :shock: Też mam Echostara, choć to nie jest odbiornik CP, ale soft i jego obsługa jest bardzo podobna do Echostarów CP i nigdy nie miałem takiego przypadku. Zawsze po przywróceniu ustawień fabrycznych, wszystkie wprowadzone przeze mnie zmiany zostały usunięte. Może ktoś z użytkowników 717 spotkał się z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Małe sprostowanie, bo teraz zauważyłem, że to temat o Echostarze 717. Mnie taka sytuacja zdarzyła się jakiś czas temu na Echostarze 606, kiedy po przywróceniu ustawień fabrycznych transponder z Podróżami TV został, ale już z Edusatem zniknął. Wcześniej obydwa transpondery były dodawane ręcznie do listy. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czy ktos to zauważył ale echostary sprzedawane 1,5 roku temu a te dzisiejsze maja zmieniony menu chodzi o to że przy ty starszy można było łatwiej ustwić swoją liste programów a przytych nowych jest to utrudnione jak ktoś ustawił w tych nowych swoją liste ale wszystkich programów to niech napisze jak to zrobił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam między innymi dekoder Echostar DSB 616, tam bardzo łatwo i szybko robi się własną listę. Nawet ostatnio takową robiłem. Może się mylę, ale nie chce mi się wierzyć, że w nowszym modelu usunięto tą opcję. Co prawda modelu DSB 717 nie widziałem na oczy, ale jeśli na pilocie dalej są te kolorowe przyciski, którymi się robi taką listę na DSB 616, to może instrukcja obsługi od DSB 616 pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nikt nie przedstawił dowodów, że nie można zrobić własnej listy w niektórych egzemplarzach E717. Przydało by się kilka screenów, żeby to pokazać.

 

 

moje słowo powinno wystarczyć. Od nowości (czyli od listopada 2007) nie mogę zrobić własnej listy... w instrukcji jest napisane że pod zielonym przuciskiem powinna być dostepna lista ulubionych.... jest taka nazwa, ale jak się wybierze tą listę to przeskakuje się po prostu na koniec listy kanałów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a spróbuj od czerwonego i wybierz tv lub radio, następnie zielony i wybierz listę do której będą dodawane kanały, później naciśnij biały i wybierz opcję dodaj, następnie wybierz kanał i naciśnij OK. Później białym przyciskiem zatwierdzasz zmiany.

 

kilka obrazków:

 

zacząłem od cze3rwonego... wybrałem TV....

04793457a68f0e12.jpg

 

 

potem wybrałem zielony....

653929affa9572a1.jpg

 

pod białym nie ma dodaj:

 

722cd7ee0f8d4932.jpg

47828431pr0.jpg

47828431pr0.d871bbf8e1.jpg

 

 

 

i jeszcze ciekawostka, polecam przeczytać to z obrazka:

d8744624bf976921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo z moim DSB 717 - nic nie da się zrobić w tej wersji. Swego czasu pisałem do Polsatu w tej sprawie i mi odpowiedzieli, że nie da się nic zrobić w tej kwestii więc trzeba z tym żyć. Ja się już przyzwyczaiłem i nie ma płaczu. Od tych list to wolałbym, żeby to badziewie nie wprowadzało mi buczenia w głośnikach bo już różne akrobacje wyczyniam ale nic nie pomaga. Póki co podłączyłem pod wyjście VCR i buczenia prawie nie słychać tylko nie ma regulacji dźwięku z pilota dekodera i muszę żonglować sterami :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję fragment bloga Mr. Orbity z 4 maja 2007 roku.

SOA #1, SOA #2 i SOA #3

 

Przy okazji należy zauważyć niemal zerowe wsparcie, jeśli chodzi o późniejsze poprawki oprogramowania terminali, gdy pojawi się jakiś błąd. Szczególnym przykładem na to jest Cyfrowy Polsat. Problem z EPG w odbiornikach Samsung DSB 305G jest powszechnie znany i... nikt nic z nim nie robi. Dzwoniąc na infolinię, lub próbując się z kimkolwiek kontaktować w tej sprawie - zawsze otrzymujemy jeden z trzech wariantów:

 

SOA #1: U mnie działa.

SOA #2: To nie nasza wina - to Samsung (a Samsung odpowiada to samo, tylko ze wskazaniem na Cyfrowy Polsat)

SOA #3: Się naprawi - pracujemy nad poprawką.

Tutaj w sprawie Echostara 717 będzie podobnie, jeśli chodzi o własną listę.

SOA #1: U mnie można zrobić własną listę. Nawet mam na to dowody

SOA #2: To nie nasza wina - to Echostar (a Echostar odpowie, że to wina Polsatu)

SOA #3: Pracujemy nad poprawką (tylko poprawka się nie ukazuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dekoderem Echostar DSB 717 mianowicie oglądam obojętnie który kanał i nagle obraz się zamraża na kilka sekund a dekoder sam się resetuje.

Napięcie w gniazdku jest dobre inne urządzenia działają poprawnie. Proszę o odpowiedz co może być tego powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...