Skocz do zawartości

Odbiór 5W na obrotnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na swojej obrotnicy odbieram wprawdzie 5W, jednak bez kilku transponderów (tych, na których jest M6 i TF1). Czy można zrobić coś, żeby odbierać również te kanały.

Podobny problem mam z Astrą 4,8E, Amosem 4W i Badrem 26E. Również nie odbiera pewnych transponderów. Od czego może to zależeć? I czy można zrobić coś, żeby odbierać więcej?

Dodam, że mieszkam w bloku na 4. piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Niestety te kanały w DVB-S są kodowane, a w DVB Newtec ich nie odbierzesz.

Co do reszty satelit - nie powinieneś mieć problemów.. prawdopodobnie masz źle ustawioną obrotnicę.. może za bardzo pada.

Spróbuj ustawić dokładnie obrotnicę na Badr-4 i zobacz czy te słabsze transpondery na 4.8E i 4W się pokażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na 16E jest jeden transponder - 11132V, którego nie odbieram.

Oprócz tego:

na 5W 12690V i 12522V

na 4W 11544H, 11647H, 11672H, 11389H.

Czy można zrobić coś, żeby odbierać więcej satelit (powyżej 28,5E)? Czy przeszkodą może być stojący obok blok mieszkalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16E sprawdź 11061H. Sprawdź czy tamtemu dobrze wpisałeś symbol rate.

Na 5W: 12690V to jest transponder analogowy, ten drugi też.

Na 4W: jaką masz jakość sygnału na reszcie transponderów?

 

Nie wiem czy jest szansa żeby odbierać więcej satelitów. Sprawdź czy antena jest dobrze ustawiona. Blok jest jak najbardziej przeszkodą w odbiorze sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kanały z 5W będą działać jak będziesz miał tuner analogowy ( czyli zabytek) co do Amosa nie łape tylko 11672H ) reszta działą bez zarzutu , co do bloku ja ma przed sobą blok ( około 30 lub 50m i zastawia mi satki od 9E do 30W a łapie je bez problemu na czaszy 110cm ( lub 105 nie pamiętam dokładniej ) a zakres mój co można czasem poszperać to od 50E do 30W ) ....

Więc jak kolga @lpm11 pisze popraw antene oraz transportery , oraz skos konwertera ( na punkcie 0 to Astra ( twoja pozycja a dokładnie 19,1E 50,4N i konwerter też ma mieć 0 ustawione )...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano sprawdziłem moją instalację satelitarną. Doszedłem do wniosku, że jest ona poprawna. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego nie ma innych satelit. Wpadło mi do głowy, żeby wyszukać kanały za pomocą Blind Scan (biały przycisk). Właśnie, używając tej funkcji wyszukałem kanały z pozostałych satelit (do 45E). Wszystko odbiera, nawet Badra 26E. Wcześniej wyszukiwałem kanały, skanując satelitę przez transpondery i to sprawiało, że kanały się nie wyszukiwały.

Dalej obrotnica mi jedzie, ale kanałów rzeczywiście nie wyszukuje. Przeszkodą może być blok stojący obok. Wyszukałem też Nilesata 7W, dalej obrotnica nie pojedzie, jest napisane "Poza zakresem".

Teraz jestem nareszcie w 100% zadowolony z działania obrotnicy, gdyż wyszukuje więcej kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nilesata odbieram sześć kanałów: Music Now, Fann, Mkls Feed ( te są kodowane), ponadto Tandberg Service, NRT, Karbala Path 1. Jakość oscyluje wokół 40-50 %.

Mnie też wydaje się, że antena powinna obracać się dalej, ale nie będę już z tym kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...