Skocz do zawartości
  • 0

Problem z połączeniem nagrywarki do tv


adrian 18
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Mam pytanie, możne ktoś mi pomoże w tej sprawie, sporo się namęczyłem i nic w zasadzie nie zrobiłem.

Posiadam nagrywarkę DVD Samsung r-150, telewizor z jednym wejściem AV i dekoder cyfrowego Polsatu z twardym dyskiem.Połączyłem te urządzenia w sposób następujący (aby móc nagrywać i oglądać), telewizora wypuściłem złącze do dekodera (wejście TV) a z dekodera do nagrywarki (AV1). jednak przy nagrywaniu nie jest tak jak powinno być, czyli jak chce nagrywać to wciskam na pilocie nagrywarki przycisk TV/DVD, i tu jest mój problem ponieważ podczas nagrywania, gdy mam włączony dekoder i chce nagrywać kanał to powinienem widzieć jak się wyświetla na telewizorze (recording, albo powinna być widoczna w prawym górnym rogu płyta, tak miałem w gdy jeszcze korzystałem ze starego Echostara), albo inaczej:Oglądając kanały z sat, powinienem równocześnie po wciśnięciu menu nagrywarki widzieć to na telewizorze a widzę dopiero gdy wcisnę na dekoderze przycisk TV. Jak mam zrobić aby menu nagrywarki było jednocześnie widoczne podczas oglądania Sat??

Mam nadzieję, że w miarę to dobrze wyjaśniłem, będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy takiej konfiguracji nie będziesz widział komunikatów wyświetlanych przez nagrywarkę do momentu wyłączenia dekodera bo dekoder jest "głównym" urządzeniem. Nie wiem ile gniazd SCART ma nagrywarka ale jeśli ma dwa (AV1 i AV2) to AV1 połącz z telewizorem a AV2 z dekoderem (do gniazda TV w dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...