Skocz do zawartości

DVB-T Chrzanow i okolice


awantura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mario1980

No to nieźle zostałeś załatwony.

 

Nie dość, że mniej programów, 4 plansze testowe, to jeszcze obraz jest obcięty jak w analogu i źle jest ustawiony znacznik WSS.

BTW chyba została podniesiona moc nadajnika. Pierwszy raz mam stabilny odbiór muksa na 62 kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile jeszcze będzie takich dobijających akcji ze strony operatora. ciekawi mnie i bardzo śmieszy, jaki jest sens wywalić najlepsze kanały i w to samo miejsce wstawić plansze testowe zamiast po prostu je dodać obok istniejących programów? szczerze, to myślałem że tak właśnie będzie... i po co ten [beep]ny test puls2 w mux2? czemu mux3 na k51 został nie zmieniony?

w sumie to i tak jak moja lokalizacja nie straciła na ilości a nawet zyskała jeden program, ale za to ucierpiała na jakości bo teraz jest tak, że mam 4 nowe plansze testowe z mux3 k62 (troche to monotonne, mogły bu się chociaż te paski miejscami zmieniać to byłoby ciekawiej no i ta fonia też słaba) i "starego" muxa3 na k51, tylko co mi z tego, bo i tak łapie go ze słabym sygnałem. i chyba na otarcie łez dorzucili to tej paczki tv polonia, nie wiem komu to potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda ze nie ma takiej mozliwosci odbioru kanalow dvb-t w Polsce jak w Czechach .Na otarcie lez bobre rozwiazanie pod warunkiem dobrego lacza internetowego .Wiadomosc zaczerpnieta z strony http://free4web.pl/3/2,144089,395875,82 ... hread.html . Program dziala stabilnie z dobra jakosca http://www.4shared.com/file/AwSNm-Sx/CzSkIpMedia.html ,szkoda ze nie ma kanalow hd .

MUX 3 z Kosztow ma moc 2,5 kW , mozna tu w naszej okolicy pomoc sobie stosujac" mocnijsze" anteny kierunkowe dopasowane do kanalu 51 lub anteny kierunkowe z serii ATX .Anteny siatkowe maja slaby zysk i przy tak malej mocy nadajnika nie pomoze nawet najlepszy wzmcniacz .Sa jednak tereny gdzie antena siatkowa ustawiona nawet posrednio miedzy Koosztowy a Skrzyczne odbieraja wszysztkie dostene mux-y i radza sobie bardzo dobrze ,np : okolicze Chrzanow -Borowiec , Zagorze ,mysle ze tereny Libiaza,Chelmaka czy Oswiecimia nie powinny tez miec problemy z odbiorem .Podsumowujac- trzeba troszke zaiwestowac w instalacje i antene , na starych instalacjach i antenach niestety beda problemy do czasu wylaczenia analogu a to potrwa .

 

Pozdrawiam Krzyszytof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali jakiś czas temu na forum emitela, że MUX I (uprzednio MUX III) leci z najwyższej anteny z mocą 25 kW,

Dzięki za wyjaśnienie. Nie widziałem, nie czytam wszystkich wątków na forum Emitela.

Przed napisaniem sprawdzałem w oficjalnym harmonogramie na stronie Emitela a tam było (i jest do teraz) podane 10kW.

 

[...] to jeszcze obraz jest obcięty jak w analogu i źle jest ustawiony znacznik WSS.

Kwestie o których pisałem kilka dni temu, zostały poprawione. Teraz w MUX1 z Wisły, programy TVP są już emitowane poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydał by się taki informator w sieci, jakiś rzetelny i na czasie (chyba że jest w sieci takie miejsce, jak coś proszę o namiar) żeby pokazywał co w danej chwili działa, na jakim nadajniku i na jakim kanale, z jaką mocą i zasięgiem, a dodatkowo co i kiedy będzie włączone lub wyłączone - szczegółowo! bo nawet urzędowa strona cyfryzacji jest pod tym kątem w mega czarnej [beep]ie, a ogólniki mnie nie interesują. pozdro650!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, trochę odgrzeję i zapytam,

czy komuś jeszcze oprócz mnie kaszani się od jakiegoś czasu k49 i k51 z kosztów? bo u mnie odbieram w kratkę, raz są a raz nie. reszta kanałów bez zmian, antena bez zmian...

ciekawe, ob teraz akurat k51 zniknął na dobre, pewnie wróci za pare dni :D to nie to samo co miałem kiedyś, może coś grzebią z nadajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy moze mi ktos odpowiedzic , jak wyglada sprawa odbioru mux 3 (kanal 51 ) na terenie Libiaza .

@ co-nard masz cos faktycznie z instalacja , ale ostatnio przy mrozach wystepuja jakiej problemy na antenach siatkowych zamocowanych na zewantrz , myslem ze moze tropo daje tu zanc ale to raczej sprawdzone , ze ostatnio malo dawalo o sobie znac .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, całą wine chciałem zwalić na tropo, mrozów nie podejrzewałem ale faktycznie to by sie zgadzało że to mrozy, bo odkąd są to mam jaja z odbiorem. szlag trafił mi k62 i k51 a z k49 była często kaszana. jedynie czeskie zostały jako tako. dopiero jak przestawiłem siatke prawie idealnie na północ to mozna nieźle odbierać kosztowy w komplecie ale nic poza tym. instalacji raczej nie podejrzewam bo ciągłość jest, nikt oprócz mnie nie buszuje po strychu i nikt nie dołożył ani nie zdjął anteny w ostatnim czasie. jedyne co mnie martwi to czy wzmacniacz jeszcze żyje, ew. zasilacz robi jaja. mam nadzieje że to jednak te mrozy..

pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam,

 

Też na początku wszystko chodziło poprawnie, ale od jakiegoś czasu brak TVP1, TVP2 i reszty z ich platformy, Polsat, TVN i pozostałe prawidłowo działają.

Instalacji nie obwiniam bo kupiłem antenę i jak wspomniałem wszystko grało do czasu, teraz są braki lub kiepski sygnał. Mieszkam pod Bielskiem od strony CZ-DZ i

antena skierowana jak stara w stronę komina w CZ-DZ czyli na Kosztowy.

Spróbuję rozwiązania ze zmianą kierunku w stronę Wisły bo jest ponoć szansa na odbiór i kanałów Czeskich (patrz ponoć liga mistrzów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Okolice Pogorzyc,Plazy ,Zagorze- Gory juz maja mozliwosc odbioru mux 1 Częstochowa / Wręczyca (k. 35, 586 MHz, 100 kW, natomiast czesc tych wysoko polozonych okolic mogla juz wczesniej odbierac mux 1 z Skrzycznego .Moze ktos potwierdzi odbor z Krakowa na kanale 25 .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 1 z Krakowa nadaje z bardzo dużą mocą. U moich rodziców w Tenczynku (Rzeczkach) według mapy nie powinien wcale odbierać, a odbiera prawie bez zacięć przy jakości sygnału 10% i antenie skierowanej na Katowice, natomiast u mojej babci mieszkającej obok przy antenie skierowanej na Kraków, ale za to zamontowanej na strychu odbiera idealnie (jakość 100%), natomiast MUX 2 z Krakowa nie ma ani śladu (co ciekawe MUX 2 z Katowic odbiera prawie idealnie-jakość 90%(przy antenie skierowanej na Kraków), po obróceniu anteny na Katowice brak odbioru (0%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli jest taki mocny sygnal jak piszesz,to tereny w Chrzanowie osiedle Trzebinska,Niepodleglosci juz powinny miec mux 1 z Krakowa .Pojawiaja sie tez informacje ze dzis wczesneym rankiem pokazl sie sygnal na kanale 55 z Kosztow , jesli jest to prawda to mozemy wlaczyc odliczanie wlaczenia nadajnika .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Miałem nadzieję że dzisiaj po dodaniu MUX3 z Wisły wreszcie będę miał dostęp do kanału TVP INFO Kraków, a tu zonk. Zamiast TVP INFO Kraków w MUX3 jest po raz drugi (tak jak w MUX1) TVP INFO Katowice.

Wie ktoś czy jest szansa aby w MUX3 z Wisły było TVP INFO Kraków tak jak jest to z Katowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...