Skocz do zawartości

DVB-T Chrzanow i okolice


awantura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maciej -oswiecim -intersowal by mnie raczej Twoj teren , do Ciebie mam okolo 14 km a do Bierunia juz dalej , malo- mnie przyslania na poludnie gora Zelatowa .Jesli tylko znajde troche wolnego czasu zamierzam z tej gory zrobic testy dvb-t ,jakby nie bylo to prawie 400 m n.p.m wiec piekny maszt.Znam ta stronke , wlasnie kilka dni wtecz zarejstrowalem sie tam .Czytalem o jego osiagnieciach ,widze ze rozbudowal antenke kierunkowa atx 107 i dalej mysli ja dopracowac , zycze mu powodzenia bo moze zyskamy dobra antenke do dx -ow .

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dorzuce pare informacji z naszego tereneu, mozna próbować odbierac tv dvb-t z Czestochowy , kolega obok mnie obiera stabilny sygnal na antenie siatkowej (4 km na poludnie od centrum miasta wysokosc wg map 316 m n.p.m teren otwarty , brak drzew i domow .Na terenie Kolonia Rozpontowa mozna odbierac oba mux -y z Ostrawy , odbior na antenie siatkowej na zewnatrz budynku .

Wyglada na to ze jednak na cyfrowym sygnale siatki sobie radza bardzo dobrze , musze przetestowac u siebie .

Cikaw jestem jakie mozliwosci maja odbioru na koledzy mieszkajacy wysoko na naszym terenie ,przykladowo okolice Plazy , Pogorzyc ,Myslachowic , Gor Luszowskich itd.Moze ktos dolaczy do nas i opisze jakie stacje tv udalo mu sie odebrac .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Mialem dzis okazje przetestowac DVB-T w Zagorzu ,antena siatkowa tv Sony kanal 62 mux 3 slny sygnal nie zalezny od ustawienia anteny , natomiast mux 2 kanal 37 wyszukal kanaly mux-u ale po wyjsciu podaje brak sygnalu .Nie ma problemu z kanalmi Czech ,a jest ich sporo i cikwawie prezentuja sie kanaly mux Tv Nova .Super jakosc polskich kanalow i obraz stabilny mux-u 3 .Od 14-go lipca mozemy sie spodziewac programow z nadajnika Kosztowy kanal 49 w formie testowej ,wlaczamy odlicznie .

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U Mnie w Karniowicach mam następującą sytuację. Zwykła antena siatkowa na strychu, do 7 lipca (dzień uruchomienia MUX 2 z Rabki, nie wiem czy ma to jakiś związek?) MUX 3 z Wisły odbierał słabo (częsta pikseloza) natomiast MUX 2 chodził prawie idealnie. Od tego dnia (7 lipca) sytuacja się odwróciła, MUX 3 idealny a MUX 2 nie da się oglądać (straszna pikseloza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

Zobacz na mapy dvb-t http://www.dvbtmap.eu/ jesli jestes na zielonym kolorze mapy z nadajnika z Skrzycznego ,to dobra antenka i bedziesz odbieral .Nie okresliles swojej lokalizacji ,a pytasz czy warto krecic antena,teren okolicy Chrzanowa jest mocno "pofaldowany "tak ze do jednych dociera sygnal tv z Katowic .do innych z Krakowa czy Skrzycxznego a nawet z Czestochowy ,ale sa i tacy co maja z wszystkich kierunkow .Czy kolega z Karniowic odbiera mux z Rabki ?

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie w Karniowicach mam następującą sytuację. Zwykła antena siatkowa na strychu, do 7 lipca (dzień uruchomienia MUX 2 z Rabki, nie wiem czy ma to jakiś związek?) MUX 3 z Wisły odbierał słabo (częsta pikseloza) natomiast MUX 2 chodził prawie idealnie. Od tego dnia (7 lipca) sytuacja się odwróciła, MUX 3 idealny a MUX 2 nie da się oglądać (straszna pikseloza).

 

Aktualizacja:

Dzisiaj po wymianie wzmacniacza na Dipol LNA-177, MUX 2 oraz MUX 3 z Wisły oraz 2 MUX-y czeskie obraz idealny (żadnej pikselozy) w sumie 21 kanałów (12 polskich i 11 czeskich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie w Karniowicach mam następującą sytuację. Zwykła antena siatkowa na strychu, do 7 lipca (dzień uruchomienia MUX 2 z Rabki, nie wiem czy ma to jakiś związek?) MUX 3 z Wisły odbierał słabo (częsta pikseloza) natomiast MUX 2 chodził prawie idealnie. Od tego dnia (7 lipca) sytuacja się odwróciła, MUX 3 idealny a MUX 2 nie da się oglądać (straszna pikseloza).

 

Aktualizacja:

Dzisiaj po wymianie wzmacniacza na Dipol LNA-177, MUX 2 oraz MUX 3 z Wisły oraz 2 MUX-y czeskie obraz idealny (żadnej pikselozy) w sumie 21 kanałów (12 polskich i 11 czeskich).

 

Kolego czy ten wzmacniacz użyłeś w zwykłej antenie siatkowej ? Ja obecnie mam zwykły tzw. czerwony ok 30 dB wzmocnienia i czasami tnie. Zastanawiam się czy kupić ten o którym piszesz, czy zmienić antenę na kierunkową np. ATX-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...