Skocz do zawartości

Jak okablować w UPC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie techniczne:

 

Mam w tej chwili tv kablową (analogową) na 3 telewizorach w mieszkaniu + internet. Chcę założyć sobie na 1 telewizor telewizję cyfrową, a na innych pozostanie oczywiście analogowa.

Chodzi mi o to czy jest jakaś zasada, że sygnał przez kabel musi iść najpierw do dekodera a później na inne telewizory czy internet ?

1. TV z dekoderem -> 2 telewizory analogowe -> internet

2. TV z dekoderem -> internet -> 2 telewizory analogowe

 

Czy mogę np. początek "sygnału" wziąć na telewizory "analogowe" później na telewizor z dekoderem "cyfrowy" i dopiero na internet ?

3. 2 TV analogowe -> TV z dekoderem -> internet

4. 2 TV analogowe -> internet -> TV z dekoderem

 

Szczerze mówiąc najbardziej odpowiadała by mi opcja 3 lub 4.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli dotychczas analog odbierasz dobrze na wszystkich tv to nie powinno być problemu z podłączeniem dekodera tv cyfrowej do któregokolwiek telewizora. W mieszkaniach można instalację wykonać na wiele sposobów, wszystko zależy od konkretnego układu pomieszczeń. Ogólnie istnieją dwa rozwiązania i ewentualne modyfikacje ;) Sposób 1: Można stosować gniazda R/TV/DATA przelotowe i łączyć je wszystkie szeregowo - wada tłumią sygnał np. 11 lub 14 db. Musiałbyś wtedy mieć poziom sygnału wejściowego do mieszkania ok 80 dBuV żeby wszędzie zapewnić dobry odbiór. Nie wiem jak to w UPC jest, ale podejrzewam, że tak wysokiego sygnału do mieszkań nie dają ;) Sposób 2 - bardziej praktyczny to układ gwiaździsty, czyli kabel w mieszkaniu z korytarza podłącza się do rozgałęźnika np trójdrożnego (musi być to porządny rozgałęźnik, nie jakaś podróbka za 2 zł) i potem prowadzi się osobny kabel do każdego pokoju. W pokojach można go zakończyć gniazdem końcowym RTV lub RTV/DATA - zależy gdzie ma być modem wpięty lub bezpośrednio bez gniazda podłączyć TV lub modem. Dodatkowo na wyjściach rozgałęźnika do których nie jest podpięty modem powinno się założyć filtry kanału zwrotnego, żeby czasem nie wprowadzać ingresu do sieci, bo technicy z UPC mogą być potem źli jak będą mieć zakłócenia w kanale zwrotnym :evil: To by tak było w większym skrócie. Jeżeli zamówisz usługę tv cyfrowej i coś będzie nie tak to technik powinien ustalić na miejscu przyczynę złego odbioru. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A powiedzcie mi, czy dekoder cyfrowy VECTRY nie potrzebuje do pracy kanału zwrotnego? Zamierzam dostawić 2 TV (jeden będzie pracował z tunerem HD Vectry) i muszę zmodernizować swoją sieć. Obawiam się, że bez małego wzmacniacza się nie obejdzie bo będę miał łącznie już 5 odbiorników (3 TV analog. + dekoder HD + net). Muszę wiedzieć jakie pasmo ma być wzmacniane dla tunera HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC gniazdko abonenckie które teraz dają TECHNETIX TRIS-307P , posiada 3 wyjścia przy czym dwa są zwrotne. Możesz takie zamontować, ja osobiście mam podpięte do zwrotnych internet i cyfrowy dekoder a do trzeciego które pracuje w pasmie 87,5-1000 mam dodatkowo stary rozdzielacz Telmora GA-16f na drugi TV i DVD-R. Na allegro już dostępne od 10 złhttp://allegro.pl/zwrotnice-tratec-tris-202-206-212-354-307-302-305-i1516975187.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...