Skocz do zawartości

Dobry LCD 26" do kablówki


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dostałem misję od teściowej więc proszę Was o pomoc.

Potrzebuje LCD 26" który będzie działał pod kablówką UPC ( Gostyń ).

Kablówka zwykła, bezpośrednio do TV , bez dekodera.

Proszę o pomoc w wyborze TV.

Myślałem o Samsungach 26c450.sam mam 40c650 i pod cyfra śmiga pięknie ale nie wiem jak TV poradzi sobie z kablem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci do analogowej kablówki 26 calowy LCD??? A nie lepiej dopłacić jakieś 400 złotych i kupić plazmę Panasonica TX-P37X20??? To na pewno będzie hulać. :) Każdy Sprzedawca Ci to potwierdzi, że w takich warunkach plazma lepsza. No chyba, że masz mega jasny pokój i będzie oglądane tylko za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja,ja , tylko co teściowa powie jak dostanie rachunek za prąd (a kolejne podwyżki w drodze).

Oczywiście przyjmuję racje telefilów o tym , że coś jest lepsze bo..., ale tv w zwykłej rodzinie ma służyć do bieżącego programu (jakieś wiadomości, seriale, bajki) i ma chodzić sporo godzin w ciągu doby.

Popieram racje autora postu, że w małym mieszkaniu,w analogowej kablówce itp. wystarczy 26 cali ( używam w sypialni 23 cale i uważam, że na Barwy szczęścia i TVN24 to wystarcza, natomiast oglądanie wielkiego ekranu z bliska wcale nie jest przyjemne).

Radziłbym rozważyć modele 26 cali Sony, Sharp czy Samsung , a nawet Orion (w zależności od zasobności portfela) z podświetleniem diodowym. (LED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pobór prądu? Przy 37 calach Ci wyjdzie średni pewni max 230W. A zapewne mniej. Na pewno to zauważysz na rachunku. Zwłaszcza, że LCD Ci weźmie koło setki. Zgaś raczej światło w łazience na to samo wyjdzie. ;) Panowie mówimy o sygnale analogowym, a nie cyfrowym. No chyba, że 37 cali nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem wybranego modelu poproś w sklepie o podłączenie sygnału analogowego z anteny w celu sprawdzenia jakości obrazu. Z przekazem cyfrowym ogólnie wszystkie LCD radzą sobie całkiem nieźle, z analogowym widać duże różnice, możesz być później w domu rozczarowany jakością obrazu z analogowej kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto użyć także wyobraźni (technologia dziś gna). Analog w kablówce nie będzie wieczny, liczy się też przeznaczenie tv i parytet ceny odbiornika i użytkowania.

Do dziś borykam się z błędem (wtedy wydawało się doskonały zakup) bo kupiłem 29 calową krowę crt i po 7 latach nie mam go gdzie postawić z powodu gabarytu, choć sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyczepię się tutaj z pytankiem bo przeglądałem forum i nigdzie takiej odpowiedzi nie znalazłem...

 

Czy do 2012 ANALOG w kablówkach również zniknie ??? < bo w mojej kablówce analog kosztuje 29 zł cyfrowy sygnał 45 - I DLACZEGO JAK POLSKA SIĘ CYFRUJE KABLÓWKI BĘDĄ NA TYM ZARABIAĆ - TZN WYŻSZY ABONAMENT MUSZĘ WYKUPIĆ ?? > czy do telewizora LCD 26 z mpeg 2/4 muszę podłączać dekoder cyfrowy czy telewizję cyfrową mogę podłączyć bezpośrednio do TV ????

 

Naprawdę nie wiem gdzie wsadzić te pytanie na forum . Proszę o odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog prędko nie zniknie z kablówek, nikt nie podetnie przecież gałęzi na której siedzi ;) Kanały analogowe są stopniowo wyłączane, gdy brakuje operatorowi miejsca w paśmie pod kolejne multipleksy cyfrowe, downstream do internetu lub VOD. Jeśli masz w tv wbudowany tuner DVB-C mpeg2/mpeg4 oraz gniazdo CI na moduł CAM to możesz odbierać programy cyfrowe kablowe bez potrzeby podłączenia dekodera pod warunkiem, że Twój operator daje możliwość dzierżawy karty dostępu z modułem Cam zamiast dekodera. Druga opcja to kupno na własną rękę odpowiedniego modułu w zależności od stosowanego systemu kodowania w kablówce i przełożenie do niego karty. Wtedy dekoder możesz schować do pudełka ;) Opcja druga zadziała tylko wówczas jeśli Twoja sieć nie "paruje" kart z dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...