Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.08B4 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tuner postawiłem na nogi ale ten nowy soft -mam z nim problemy:

dźwięk wskakuje pare sekund po przełączeniu kanału,

po wgraniu listy ze strony fergusona, nie mam nowych BBC Knowl oraz Entert. nie mam także HBO HD

 

prosiłbym o pomoc jak te kanały dodać i czy wy też macie takie opóźnienia z dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wgrałeś userdb z poprzedniej wersji. Niestety ten soft jeszcze nie jest do końca dopracowany (nie wprowadzono wszystkich poprawek, które były wprowadzone w platform1), więc powody mogą być dwa - coś poszło, źle przy wgrywaniu softu, albo tak jak napisałem wgrałeś swoje userdb które wprowadza mętlik w tunerze. Doradzam wgrać jeszcze raz, przywrócić ustawienia fabryczne i wszystko zaprogramować jeszcze raz (kanały i ustawienia)).

Zakładam, że masz nowy soft w nCAM'ie.

 

U mnie już prawie nie ma problemów z modułem, co prawda czas przełączania jest dość długi ok.4/5/6 sekund niezależnie czy kanał jest SD czy HD, moduł potrafi się też uśpić przy dłuższym korzystaniu z kanału do którego nie ma uprawnień, no i nie aktualizuje się na tym sofcie (bez jakiś dziwnych sztuczek typu wyciąganie modułu w czasie pracy - co jest sprzeczne z tym co jest napisane w instrukcji Arivy) ale te błędy wynikają z błędów w oprogramowaniu Arivy200. Więc pozostaje czekać na poprawkę od Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak lista pochodziła z 2.07 z tym, że działała na 2.08

 

niestety nie pomogło - wgrałem soft 2.08B4 od nowa, wrzuciłem stare userdb i nic..

 

ma ktoś pomysł jak krok po kroku pozbyć się tego komunikatu o inicjalizacji po wgraniu listy z 2.07 przez userdb?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Właśnie masz nie wrzucać userdb tylko przeskanować satelitę i poukładać wszystko za pomocą dekodera.

Ferguson już tak ma, że w pewnym momencie ogłasza brak wstecznej kompatybilności ustawień zrobionych na poprzednich wersjach.

 

Pozornie po wgraniu userdb wszystko działa, ale po dłuższym użytkowaniu wychodzą błędy. Dlatego jeśli tuner zaczyna Ci wariować pozostaje Ci ręcznie wszystko poustawiać na tym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

 

wgrałem soft 2.05 - później 2.08b4, wrzuciłem listę kanałów standardową z fergusona i chyba jak na tą chwilę jest ok - dodałem kanały ze skanowania.

 

jak ktoś może to proszę o wrzucienie zrzutu ekranu z zkładki "informacje" gdzie są wszystkie dane o sofcie, h11 itp itd - oczywiście dla softu 2.08b4

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się jeszcze jeden znak zapytania - nie wiem czy tak było wcześniej ale chyba nie...jak włączam dekoder to start kanału następuje (chyba) szybciej niż poprzednio, zaczyna puszczać obraz po czym na sekundę zatrzymuje się (zawiesza) i idzie normalnie...

 

czyżby odczytywał kartę w tym momencie? czy cyfra gryzie się z CAM'em TNK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam TnK HD od kilku dni. Nowy soft do modułu poszedł na starym sofcie 1.06.

Obecnie w Ariwie mam kartę C+ i moduł nCam HD soft 1.00.03, soft dla Arivy2.08B4. Czasem po przełączeniu kanału wyskakuje plansza z komunikatem "błąd 5" i znika sama, chociaż zdarza się, że muszę ja kasować przez OK. Kto tak ma? Jak temu zaradzić? Kombinowałem już ze zmianą automatycznego wyboru modułu i czytnika uniwersalnego-kanały N-ki przez moduł, a C+ przez czytnik (jest taka możliwość po naciśnięciu białego przycisku) ale to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, ale przed aktualizacją softu w module. Po aktualizacji tych komunikatów praktycznie nie mam.

Możesz ustawić na wspólnych kanałach (z C+ i TNK HD) przez co maja być dekodowane. Klikasz przycisk EDIT (biały) na pilocie i wybierasz "dekoduj przez" żeby dekodował przez kartę w czytniku tunera albo przez moduł. Ewentualnie wyłącz w menu modułu CI (jeszcze w menu tunera) wyświetlanie komunikatów - ale uwaga bez włączonych komunikatów moduł nawet z nowym softem potrafi "zasnąć" i wtedy potrzebny jest restart tunera. Innych możliwości nie ma po naszej stronie - zgłaszaj swoje problemy producentowi tunera bo to może przyspieszyć wydanie poprawek.

 

Oprogramowanie Arivy jest nadal niedopracowane. ITI wyszło trochę na przeciw producentom którzy nie potrafią wdrożyć poprawnej obsługi tego modułu - Ferguson jest takim producentem. Inni jak Globo/Opticum wprowadzili poprawną obsługę nCAM jeszcze przed nowym softem do nCAM. Mimo aktualizacji modułu tuner Ariva nadal, średnio współpracuje (ale o niebo lepiej niż wcześniej) z modułem nCAM - dowód: brak możliwości zaktualizowania, wolne przełączanie kanałów SD/HD i sporadycznie stopklatki i pixeloza na kanałach.

 

Trzeba czekać aż Ferguson łaskawie zaszczyci nas kolejną wersją softu bo w tej jest sporo błędów.

- znikające EPG

- zła współpraca z nCAM HD (opisane wyżej i konflikty z kartami w czytniku na wspólnych kanałach)

- źle działające PVR z zegarem automatycznym

- zegar ręczny wykorzystuje opcję zegara automatycznego (strefa czasowa - NIEEDYTOWALNE i zeruje się przy opcji zegara ręcznego), część kanałów przy opcji zegara ręcznego źle wyświetla EPG (z zegarem automatycznym te same kanały nie maja błędów [przesunięcia czasowego] w EPG) np. AXN z oferty TNK HD

- dłuższy czas inicjowania dysku (w porównaniu z softem 1.XX)

etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie to EPG już słabi.

Nie rozumiem dlaczego taka banalna sprawa wciąż nie działa.

Jakoś na wszystkich platformach na dedykowanych dekoderach potrafi działać.

OKI ja mogę przyjąć do wiadomości że A200 jest przewidziana na wszystkie systemy i trudno epg jest pogodzić no a skoro tak to można chyba zrobic kilka wrsji softu dedykowanego pod nadawcę prawda?.

Np niech jest soft pod tnk z dobrym epg i pod cyfrę też z dobrym każdy sobie zainstaluje taką wersję jaką uważa byle tylko to działało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy zauważyliście takie zachowanie tunera z tą wersją oprogramowania, dodam że takie zachowanie nie występowało przy ostatniej stabilnej wersji 1.06B7 . Otóż zawsze na noc wyłączam tuner jak i tv. z prądu ponieważ nie wiem czy następnego dnia będę korzystał z tych urządzeń - taka praca. Po ponownym włączeniu do prądu przełącznikiem na tylnym panelu na wyświetlaczu pojawia się napis WELCOME następnie znika i już nic na nim się nie pojawia. Tuner na nic nie reaguje, ani na przyciski na przednim panelu jak i na pilota. Trzeba wyłączyć go z prądu i ponownie uruchomić. Odkąd używam tej ostatniej wersji oprogramowania (2.08B4) to już z półtora miesiąca zdarzyło mi się to trzy razy . Za pierwszym i drugim razem wystarczyło ponownie wyłączyć i włączyć do prądu. Za trzecim razem dopiero uruchomił się przy trzeciej próbie włączenia. Ostatni tydzień nie było problemów z włączeniem. Czy też zetknęliście się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...