Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.08B4 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmienia to faktu, że współpraca zegara z modułem nagrywania nie poprawiła sie w zasadzie wcale co namjmniej od softu 1.04x. Jest to o tyle niepokojace, że stanowi rdzeń funlcjolaności tego urządzenia. Można sobie wyrzekać na lepszą lub gorszą współpracę z takim, czy innym modułem. Jednak opisany przeze mnie zgrzyt jest podstawą działania tego urządzenia. Współpraca z różnymi modułami, choć istotna, nie stanowi o rdzeniu funkcjonalności.

 

Tu sobie pozwolę na polemikę ... bo odbiornik satelitarny ma odbierać z różnych platform, modułów, kart bo to jest jego główna funkcjonalność. Cała reszta jak nagrywanie, timery, itp to tylko tzw. wartość dodana. Odbiornik służy do oglądania TV i to musi działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że obecnie PVR jest już tak samo "podstawową funkcjonalnością" jak oglądanie telewizji i EPG, z resztą sam producent chwali się tą funkcją od pierwszej wersji (czarne pudełko) tego tunera, więc jeśli jest "PVR-Ready" to wypadałoby żeby to działało po podpięciu nośnika danych pod USB, a tak nie jest do końca...

Teraz funkcjonalność jest na zasadzie naciśnij "rec" - nagrywa? więc o co Wam chodzi?! (upraszczając) To tak jakby obraz był czarno-biały a dźwięk mono - w końcu też widać i słychać, nie?

Ja cały czas wierzę w programistów Fergusona (choć wielu powodów do tej wiary mi nie dają). Błędy są drobne i wystarczy jeden dzień na to - tak mi się wydaje.

 

A co do open-sourców to wszystko zależy od tego jak duży jest bałagan w źródłach i czy sama platforma jest na tyle nieskomplikowana, że mając jedynie źródła i SDK można coś poprawić nie będąc programistą po szkoleniu przez ALi ;) przecież większość tunerów linuxowych działa przyzwoicie dzięki amatorskiemu a raczej niekomercyjnemu supportowi i nie ogranicza się to tylko do funkcji o których tu nie można rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już kiedyś wam pisałem że Ferguson nie pisze oprogramowania tylko dostaje je od producenta , to kilku cwaniaków się śmiało :P

 

 

Po 2 zastanawia mnie kiedy te :censored::censored::censored: dodadzą spowrotem MediaHighWay które usuneli z 1.05B6 , nie umieją ustawić poprawnie aby ram nie przepakowywało oraz czytał poprawne e-cam , na starym fergusonie działa poprawnie epg i reszta a tu jakoś nie może .....

 

@ArtS007 team który robi pach to tylko interesuje 8) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007: Widzę że Twoje pierwsze skojarzenie z oprogramowaniem open-source, to jest pirackie oprogramowanie.

Nie mogę powiedzieć za wszystkich, ale ja uważam zupełnie inaczej. Co masz na myśli mówiąc klony oryginalnego oprogramowania?

 

Doskonale wiadomo, że jeżeli ktoś chce odbierać na lewo, to i tak sobie z tym poradzi.

Najwyżej się dokupi dodatkowy sprzęt, albo dwa - więc wady oprogramowania można ominąć.

Piractwo? Było jest i będzie.

 

Wg. mnie jeżeli na odbiorniku/w instrukcji są narysowane odpowiednie loga, to urządzenie powinno POPRAWNIE obsługiwać to, o czym informuje logo.

To tak jakby dekoder z logo: DVB-S2_satellite.png odbierał kanały z transponderów DVB-S2 tylko w godzinach 18-24. Po coś to chyba służy?

 

Jeszcze odnośnie opisu powyżej.. jeżeli ktoś nie wierzy w to co mówię, proszę spojrzeć na to, jak się rozwijają projekty typu CHDK, SamyGO.

Trochę inna działka niż TV-SAT, ale przykłady doskonale ilustrują ile można zyskać, dzięki osobom które się interesują.

A jeżeli mało, to następne przykłady: DD-WRT i Tomato.. oto ile można zyskać, jeżeli pomożemy innym użytkownikom w rozwoju funkcjonalności sprzętu.

 

Kompletne środowisko SDK zawiera co najmniej kod i kompilatory.. tyle by wystarczyło. Resztę, (z dokumentacją czy bez) - da się zrobić.

Platforma nie jest skomplikowana.. widziałem SDK dla starszych dekoderów pewnej firmy; Kompletne jądro linuxa dla procesorów 32bitowych dla typowych PC jest dużo bardziej skomplikowane.

 

I ostatnia rzecz odnośnie całego piractwa:

Producent oprogramowania Ariv sam korzysta nielegalnie z pewnych bibliotek, działając wbrew licencji. To woła o pomstę do nieba!!

No to żeby nikt się nie domyślił, to najlepiej zaszyfrować flash i szyfrować oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu Arivy200 to znalazłem kolejny błąd. Web Radio działa tylko jeśli jest podłączony do USB nośnik w FAT/FAT32 z NTFS nie działa (nie pobiera, nie gra).

 

--------------------------------------

Co do SamyGo to mogę co nieco powiedzieć bo dołożyłem do tego projektu swoje 3 grosze w różnych aplikacjach (pod innym pseudo). Faktem jest, że jest to ruch całkowicie społeczny, właściwie nieszkodliwy dla Samsunga (mimo, że firma ciągle próbuje blokować możliwości odpalania dodatków), ale skuteczność rozwoju niektórych dodatków jest różna np. NetSurf zatrzymał się ponad pół roku temu i nic nie wskazuje na dalszy rozwój. Więc support amatorski i producencki w pewnych kwestiach jest podobny - przyszły niepewny. Do tego Samsung ma dziwną politykę, która powoduje że opensource jest tylko kawałek kodu (jądro) natomiast większość operacji odbywa się w exeDSP które jest closesource - to może być pomysł dla Fergusona (część odpowiedzialna za dekodowanie closesource a reszta opensource) ale do tego trzeba mieć wiedzę, kreatywność i jaja. Do tego sam Samsung chyba nie pisze oprogramowania dla swoich telewizorów bo w niektórych źródłach można znaleźć dopiski (komentarze w kodzie) typu: for funny peoples from samsung co. ;) ale to nieważne.

 

Co do dd-wrt to też się tak składa, że jestem w kontakcie z Eko (trochę mu betatestuję) i to jest trochę inna bajka zwłaszcza jak chłopaki zaczęli sporą działalność komercyjną. Ale początki były takie że producent (linksys) udostępnił źródła swojego softu do routerów serii WRT(54GL itd), i fakt tu czyste zasady i jasna sytuacja sprawiły, że postał genialny (dla tych co znają jego możliwości i potrafią sami pisać i kompilować) soft.

 

Dlaczego tak się rozpisuję, myślę że w przypadku Fergusona szanse na uwolnienie SDK dla Ariv jest mało prawdopodobne, skoro producent sam sobie nie radzi z supportem to nie odda źródeł do internetu bo sam nie potrafi sobie wyobrazić jak dalej mógłby się potoczyć los albo zaraz u wszystkich dopatruje się niecnych zamiarów które mogłyby go narazić na straty.

A szkoda bo wg. mnie Ariva sprzętowo jest dobra.

---------------------

 

A gdyby ktoś twierdził, że support Fergusona działa normalnie to odsyłam do ich tunera DVB-T model (jeśli nie pokręcę literek na poczatku) FT-8300Hd gdzie w OSD jest jak byk napisane, że tuner został wyprodukowany przez firmę SMIT INT. i że też tak się nazywa ten model.

Więc support Fergusona nawet tego nie zmienił lub nie potrafił ;) niewykluczone, że jest tak jak napisał bigcyc123, że wszystko supportuje ALi a Ferguson tylko dodaje 'custom' swój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że u mnie kilkukrotne zwisy spowodowały na koniec zwis totalny - nie pomogło nic - nawet reinstale starszych wersji firmware'u. soft pokazywał silę sygnału na 36/10 na każdym możliwym satelicie. A ustawionego mam oczywisce hotbirda. Nawet wyjmowanie karty cyfry nic nie zmieniało. Dopiero rozkręcenie i odłączenie na chwile kabla antenowego + ponowne przykręcenie anteny sprawiło że C+ ponownie ruszyła.

Ja zostanę na razie przy starym sofcie - "dzięki" za takie nowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007: Widzę że Twoje pierwsze skojarzenie z oprogramowaniem open-source, to jest pirackie oprogramowanie.

Nie mogę powiedzieć za wszystkich, ale ja uważam zupełnie inaczej. Co masz na myśli mówiąc klony oryginalnego oprogramowania?

 

Doskonale wiem, co to jest open source. Przede wszystkim jest to kod udostępniany przez autora. Jesli nie jest, nie jest to open source. Inaczej włamanie mozna by nazwać autoryzowanym wejściem do cudzego mieszkania. Oryginalne oprogramowanie, to oprogramowanie napisane przez autora. Modyfikacje polegające na dekompilacji itp metodach, to klony. Dla naszej dyskusji nieważne, czy legalne, czy nie. Piractwo zaś w przypadku platform satelitarnych to kradzież sygnału bez ponoszenia opłat.

 

Sa to trzy różne rzeczy i nie maja wiekszego zwiazku z dyskusją.

 

Chodziło mi o to, ze twórcy klonów koncentrują się przede wszystkim na możliwościach oglądania platform bez ponoszenia opłat. Taka jest prawda. Jest mało prawdopodobne, aby autorzy tych klonów bawili się z timerami i zegarem.

 

Ktoś wspomniał, że w Polsce nikt się nie zajmuje kodem, zaś całość pochodzi z Tajwanu. Nie wiem skąd dokładnie pochodzi, choć zapewne ramowe oprogramowanie powstało poza Polską. Wiem jednak, że w kodzie pojawiło się kilka moich uwag, stąd sadzę, że nie były wykonane na Taiwanie lub w najgorszym przypadku zostaly zmodyfikowane poza Polską na wniosek polskiego Fergusona.

 

Nie powoływałbym się tutaj również na Linuksa, gdyż to już zupełnie inna bajka. Takie porównania prowadzą do zbyt pochopnych wniosków.

 

I na koniec podstawowa funkcjonalność. Owszem, odbiornik TV-SAT służy przede wszystkim do odbierania programów, ale na litość boską nikt mi nie powie, że zła współpraca zegara z modułem PVR jest nieistotna! :? Nie kupiłbym tego tunera, gdyby nie PVR-Ready. Na szczęście działa on dobrze przy ręcznym zegarze. Może producent zrobiłby coś, aby ten zegar podtrzymywał się w tym trybie, gdy nie jest wyświetlany w czasie czuwania?

 

Nie rozumiem dlaczego nie można dograć momentu startu timera z praca zegara. Problemy do ominięcia są dwa:

1. Sprawdzenie, czy czas został pobrany z transpondera zaraz po właczeniu odbiornika.

2. Uuruchomienie timera wg czasu na kanale, na którym się odbiornik uruchoimił i zignorowanie czasu na kanale nagrywanym.

 

Punkt nr dwa wymaga małego wyjaśnienia. Tuner uruchamia się zawsze na tym kanale, na którym został wyłączony. W przypadku automatycznego zegara wygląda to tak, że zaraz po uruchomieniu tuner odczytuje czas kanału na którym się właczył, nastepnie timer przełacza się na docelowy kanał i tutaj tuner ponownie synchronizuje czas. W przypadku, gdy te dwa czasy się różnia tuner nagrywa wg harmonogramu lub wchodzi w tryb ręczny i nagrywa 2 godziny. Wystarczyłoby zignorować ten drugi czas i problem z głowy.

 

Inna sprawa to nagrywanie kanałów niekodowanych. Bardzo często się nie udaje, jeżli tuner pozostał wyłaczony na kanale kodowanym. Wydaje się, że tuner próbuje dokonac dekodowania takiego kanału i nagrywanie zostaje przerwane. Dzieje się tak w zdecydowanej większości przypadków.

 

Gdyby te dwie rzeczy zostały wyprostowane, nie czepiałbym się.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz RS232, możesz zaktualizowac przez USB, ale reszta tak, jaki radzi brain. Ustawienia fabryczne i ponowny skan nieba. Wgrywanie poprzednich list kanałów potrafi nieźle namieszać.

 

Czy w nowym sofcie mozliwe jest już grupowe sortowanie kanałów? Niestety przez najblizszy czas nie mogę potestowac tego softu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskich forach zalecają więcej staranności przy wgrywaniu oprogramowania przez USB.

1.Wyłączyć odbiornik wyłącznikiem z tyłu i poczekać aż zgaśnie czerwona dioda.

2.pamięć włożyć na wyłączonym odbiorniku

3.pamięć powinna zawierać tylko nowy soft dla większego bezpieczeństwa

4.po sygnalizacji połączenia pamięci z tunerem zastosować ustawienia fabryczne

5.dopiero po tym uruchomić ładowanie softu

 

Wszystko po to żeby w pamięci tunera nie zostały jakieś "śmieci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem trochę uwag w ciągu tygodnia normalnego użytkowania nowego softu (A200, karta Cyfra+ w czytniku, dysk 2,5" USB, zez na Astrę). Wcześniej korzystałem z softu 1.06B7:

 

1. Błędne częstotliwości transponderów dla Astry 1 - wygląda na to, że wszystkie są przesunięte o 156 MHz. Przykład: Sport1 zamiast na częstotliwości 12480 znajdujemy na 12636. Skanując transpondery nie mogłem początkowo znaleźć interesujących mnie kanałów, po skanowaniu satelity odkryłem taką prawidłowość.

 

2. Pierwszy raz od dłuższego czasu pojawiło się nagranie oznaczone jako zakodowane (Avatar z C+ Film HD). Odtwarzane jest poprawnie przez dekoder, na komputerze nie sprawdzałem.

 

3. W odróżnieniu od poprzedniego softu dekoder podczas odtwarzania nagrania pokazuje czas i datę z nagrania a nie rzeczywisty - czyli mimo odpalenia filmu wczoraj pokazuje godz. 17 z hakiem z niedzieli. Napisy na razie działają, ze starym softem jak wiadomo znikały po kilku dniach. Być może w ten sposób został rozwiązany problem znikających napisów.

 

3. Radio internetowe - mimo pokazywania takich stacji na liście dekoder nie odtwarza stacji w aacplus. Po zbuforowaniu strumienia cisza.

 

4. Radio internetowe - w pobranej na dysk liście kanałów można dłubać - jest plik tekstowy .lst. Wystarczy dodać wiersze z interesującymi nas stacjami zakończone znakiem NULL ($00). Nie ma możliwości zdefiniowania własnej listy stacji ani edycji pozycji listy w dekoderze.

 

5. Radio internetowe - odtwarzanie jest chyba stabilne. Dekoder zawiesił się raz, ale w tej chwili nie mam pewności, czy nie wystarczyło dłużej zaczekać. Podczas prób okazało się, że problemy z odtworzeniem skutkują zwiechą na kilkadziesiąt sekund, ale potem dekoder ponownie reaguje na pilota.

 

6. Wydaje mi się, że dysk jest dostępny ładnych kilka sekund później niż z poprzednim softem.

 

7. Po początkowym problemach i informacjach zakodowane przez kilka pierwszych minut latania po kanałach wszystko wróciło do normy. Nie zauważyłem zmiany w szybkości przełączania kanałów SD/HD/Cyfra/FTA/Astra/Hotbird.

 

Ogólnie jestem zadowolony.

 

Pytanie: czy ktoś używa nowego softu z modułem CI Polsatu? Kończy mi się umowa z Cyfra i waham się pomiędzy dostępnością Canal+ w Cyfrze a Formułą 1 w HD w CP. Rozważam wrzucenie do Arivy modułu Polsatu ale obawiam się problemów z jego działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mscislaw

 

Ja używam Ariva 200 i moduł CP, lecz nie mam pakietu HD (w standardzie jest tylko Polsat HD), nie ma żadnych zacięć

Bardzo sporadycznie używam timerów i nagrywania ale działa to dobrze.

Bardzo rzadko a wręcz nie zauważalnie pojawia się napis "zakodowane"

Od momentu pojawienia się nowego softu V2.08B4 nie zawiesił się tylko raz (przy włączeniu dekodera)

 

Generalnie wg. mnie kanały przełączają się szybciej niż w starych wersjach.

 

Reasumując sprzęt i program jest ok dla moich potrzeb wystarcza w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz RS232, możesz zaktualizowac przez USB, ale reszta tak, jaki radzi brain. Ustawienia fabryczne i ponowny skan nieba. Wgrywanie poprzednich list kanałów potrafi nieźle namieszać.

 

ArtS

 

Dzięki za porade - spróbuje jak dotre do domku.

Bo wiem że w tym momencie znowu ariva wisi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pierwszy raz od dłuższego czasu pojawiło się nagranie oznaczone jako zakodowane (Avatar z C+ Film HD). Odtwarzane jest poprawnie przez dekoder, na komputerze nie sprawdzałem.

 

W ostatniej becie to było nagminne. Mozliwe, że w tej wersji również. Generalnie w komputerze nagrania się odtwarzają. Jest to prawdopodobnie wina zakodowania początku pliku.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Błędne częstotliwości transponderów dla Astry 1 - wygląda na to, że wszystkie są przesunięte o 156 MHz. Przykład: Sport1 zamiast na częstotliwości 12480 znajdujemy na 12636. Skanując transpondery nie mogłem początkowo znaleźć interesujących mnie kanałów, po skanowaniu satelity odkryłem taką prawidłowość.

 

Chyba kłania się wizyta instalatora! U nie astra działa na prawidłowych częstotliwościach.

Takie przesunięcie oznacza, że możesz mieć źle ustawioną antenę/odbicie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Ariva 200 i moduł CP, lecz nie mam pakietu HD (w standardzie jest tylko Polsat HD), nie ma żadnych zacięć

 

A jak odbiór samego Polsatu HD? Żadnej pikselozy / makrobloków? Jak działa przełączanie z kanałów FTA na Polsat HD?

 

Bardzo rzadko a wręcz nie zauważalnie pojawia się napis "zakodowane"

 

Z nowym softem coś się zmieniło w tym zakresie?

Chyba kłania się wizyta instalatora! U nie astra działa na prawidłowych częstotliwościach.

Takie przesunięcie oznacza, że możesz mieć źle ustawioną antenę/odbicie itp.

 

Wiesz - antenę ustawiałem "na oko" i mam w związku z tym problemy z odbiorem kilku kanałów z Hotbirda tj. HBO HD i BBC HD rwą przy kiepskiej pogodzie, ale z Astry odbiera całkiem dobrze - np. dla arte HD siła 90%, jakość 76-81%. Mam talerz 80cm i konwerter monoblock. No i jeszcze kilka dni wcześniej nie było takiego problemu - skanowanie Astry działało poprawnie na starym sofcie.

 

Jeżeli jest to przypadek odosobniony to możliwe, że coś poszło źle przy aktualizacji softu. Uprzedzając pytania - po załadowaniu nowego wrzuciłem ustawienia fabryczne.

 

W każdym razie nie chce mi się cofać do starego softu żeby sprawdzić, czy tam nadal jest poprawnie. W końcu wszystkie potrzebne kanały z Astry mam już ustawione. A jak zajdzie potrzeba przeskanowania jakiegoś transpondera to wiem jak go szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu miałem przygodę z anteną. Prawdopodobnie została obruszona przez zsuwajacy się z dachu śnieg i zanikał sygnał. Przyjechał instalator, ustawił i od tamtej pory jest lepiej. Nawet w porównaniu do poprzedniego ustawienia. Wiem to na podstawie ilości błędnych pakietów wykazywanbych w trakcie obróbki plików w komputerze. Dlatego uważam, że warto.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...