Skocz do zawartości

Nagrywanie meczy HD na kompie w formacie mkv


samsonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie jak zgrac mecz z cyfrowego polsatu w jakosci 1920x1080, abym mogl odtworzyc go w kompie np. w formacie .mkv?

 

Dajcie znac czy dobrze rozumie, ze najpierw musze dekoderem zgrac material do formatu .ts, a nastepnie przeniesc na kompa i skompresowac do .mkv? I w tym momencie nasuwa sie pytanie jaki dekoder (rozumie, ze zaden polsatowski bo szyfruja material) po zgraniu na dysk da mi format .ts - czy ten to daje Unibox 9080CRCI HD PVR Combo? Jak juz bede mial ts'a na kompie to sobie poradze, ale nie wiem, ktory dekoder najlepiej mi w tym pomoze - plz zaproponujcie cos dobrego

 

Chyba Unibox 9080CRCI HD PVR Combo sobie poradzi, tym bardziej, ze zgrywam material na dysk zewnetrzny po USB (nie znalazlem tylko do jakiego formatu ten dekoder zgrywa?) wiec nie ma chyba problem ze zgraniem tego na kompa?

 

PS. Wybralem ten dekoder bo jak nie bede sie zajmowal zgrywaniem meczy, to chce go podlaczyc do starszego telewizora i moc korzystac z sygnalu DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wato by wytłumaczyć pojęcia.. TS jak i MKV to kontenery, w związku z tym nie ma czegoś takiego jak "kompresja" z TS do MKV, strumień danych MPEG4 czy MPEG2 zostaje przemapowany do innego kontenera. Jakość materiału pozostaje ta sama, a objętość pliku zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samsonek- jeśli szukasz przykładu po to, aby sprawdzić z jaką najkością nagrywa Unibox, to nie musisz tego robić- jakikolwiek tuner nagrywając do .ts nagrywa dokładnie to co odbiera bez żadnej zmiany w jakości obrazu czy dźwięku. Nagrany plik to jest dokładnie kopia odebranego przekazu, dlatego wolałem kupić własny tuner i wziąść moduł zamiast tunera z kartą od platformy, bo zależało mi na nagrywaniu w najlepszej jakości i archiwizowaniu na dvd przy pomocy komputera. Gdybym nagrywał przez zewnętrzną nagrywarkę efekt byłby gorszy bo sygnał musi przejść dodatkowo kablami i zostać poddany ponownej kompresji w nagrywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

POLSAT HD jest na DVB-T (mazowsze).

Mój dekoder DVB-T NOT PVR (199 zł) zapisuje HD w *.ts. na external HDD NTFS.

Po zapisie drut USB wyrywam z tunera i wciskam do PC.

 

Sposób nr. 2.

Jeżeli masz tuner SAT/DVB-T z outem componentowym to między nim a TV wpinasz component- recorder HAUPPAGE 1212 HD PVR (700 zł) i z niego spływa do PC po USB zapis w HD. 5.1 DD jest także obsługiwane. Ale takie nadawanie musi być.

Wybierasz typ *.ts lub *.m2ts.

Obie metody są całkowicie legalne.

 

END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...