Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem na 1 z 2 dekoderów


dawedo
 Udostępnij

Pytanie

Mam problem z sygnałem an jednym z dwóch dekoderów. Mam antenę 80 i konwerter twin. Na jednym kablu mam Cyfrę a na drugim TNK. Antenę miałem ustawioną na oko (porównywałem z anteną sąsiada pode mną) i wszystko działało, sygnał i jakość prawie na maksa w obu dekoderach. Od ok 2 miesięcy w TNK co chwila przycina się obraz, więc reguluję antenę i jest ok. 2-3 dni i znów ten sam problem a antena dokręcona mocno. Dziś zamieniłem dekodery i problem ten sam tyle, że w Cyfrze a w TNK wszystko ok. Tak więc nie wiem czy mam się bawić z regulacją, zmienić konwerter czy może coś z kablami?

 

I drugi pytanie. Zastanawiam się na N-ką zamiast TNK a do tego dekoder z nagrywarką. Czy będzie mi odbierał jeśli podłączę go jednym kablem do TWINA (drugi do cyfry)? Nie mogę się doczytać czy to zawsze potrzebne są 2 kable czy tylko do nagrywania. Konwertera nie chce zmieniać bo kilka miesięcy temu zmieniłem Mono Block na Twina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na oko to lekarz babie krople przepisał.

 

Ustaw antenę najlepiej jak tylko się da. Sprawdź sygnał (za pomocą np. tunera od TNK) na obu kablach. Jeśli poziomy sygnału będą się różnić - sprawdź czy ten "słabszy" kabel nie jest uszkodzony. Jesli będziesz miał możliwość podłącz się innym kablem do konwertera (pod to samo wyjście konwertera). Takimi testami będziesz mógł wysnuć wnioski gdzie może leżeć problem (kabel, konwerter, a może jeszcze coś innego).

 

Tunery "n" z nagrywaniem mogą pracować na jednym kablu ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami i niedogodnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki! Jutro wszystko sprawdzę. Początkowo antenę ustawiałem pod TNK (ustawiałem z bratem lekarzem :D ). Później wziąłem Cyfrę, wymieniłem konwerter i działało ponad rok bez problemu. Trochę to dziwne, sygnał prawie na max, jakość też a za chwilę słaba jakość (sygnał bez zmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...