Skocz do zawartości
  • 0

ARIVA 100E i podłączenie do PC i monitora


cm812
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Niedawno kupiłem ten tuner z ideą podpięcia go do monitora 24" HD jaki posiadam wraz z komputerem. Samo podpięcie do monitora i oglądanie wizji nie sprawia problemu (wyjście HDMI z tunera połączone do monitora przez wejście HDMI) - problem pojawia się odnośnie dźwięku, bo go po prostu nie ma! W komputerze mam wyjście SPDIF i optyczne oraz wiadomo 6 gniazd wyjściowych karty Realtec - płyta to MSI P55-GD65.

Pomóżcie bo ni jak nie mogę usłyszeć dźwięku poprzez kolumny PC'ta oglądając tylko samą wizję. Czyżby fakt, iż monitor nie ma wbudowanych głośników przesądził o oglądaniu C+ w moim pokoju komputerowym?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kabel 2xrca (2xcinch) - minijack powinien załatwić sprawę. Ariva 100e ma wyjścia kanałów audio L+R więc dźwięk stereo możesz podpiąć na wejście karty dźwiękowej. Musisz tylko sprawdzić/skonfigurować odpowiednie wejście na karcie dźwiękowej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście podanie sygnału audio cyfrowego (S/PDIF) elektrycznego lub optycznego na amplituner kina domowego, wtedy na części kanałów zyskałbyś dźwięk przestrzenny, być może Twój Realtek też ma opcję uaktywnienia takiego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Tak podpięcie pod amplituner było by najlepszym rozwiązaniem. Niestety chciałem mieć tvsat na monitorze od PC i dźwięk przez też PC.

Ariva 100e niestety nie ma wyjścia chinch audio L + P, jedynie SCART i coaxial. W przypadku PC sygnał mogłem jedynie ściągnąć z SCART ale używałem do tego złego kabla, ponieważ był on w kierunku od jack+SVHS do SCART a to zła droga. Przelutowałem jedynie wejścia audio na wyjścia (poz. 2 na 1 i 6 na 3) i dźwięk się pojawił!!!

 

Temat do zamknięcia - sukces!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...