Skocz do zawartości

Dysk twardy


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Zrobiłem jedną partycję w FAT32 i jest pierwszy sukces - udało mi się nagrać kawałek ;) z tym, że jest problem bo za każdym włączeniem dekodera strasznie długo mieli ten dysk, w ogóle tylko raz udało się go załadować. Hmmm, jest na to jakaś rada?

Czyli podsumowując nie może być na dysku więcej niż jedna partycja?

P.S. W ogóle dzięki Panowie za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
No dobra. Zrobiłem jedną partycję w FAT32 i jest pierwszy sukces - udało mi się nagrać kawałek ;) z tym, że jest problem bo za każdym włączeniem dekodera strasznie długo mieli ten dysk, w ogóle tylko raz udało się go załadować. Hmmm, jest na to jakaś rada?

Czyli podsumowując nie może być na dysku więcej niż jedna partycja?

P.S. W ogóle dzięki Panowie za rady.

Z tego co wiem, to partycji teoretycznie moze byc kilka, ale wiele tunerow i dekoderow w takim padku glupieje i nie czyta poprawnie lub w ogole dysku. Njlepszym rozwiazaniem jest jedna partycja, aby nie w formacie NTFS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam hdd adata classic ch94 2.5" 320GB. Polecany na forum. Ale... zakupiony w lutym działał doskonale 1 miesiąc.Padł. Następny, wymieniony na gwarancji działał do sierpnia.Też padł.Sprzedawca podejrzliwie patrzył się na mnie, bo twierdził,że jedyne2dyski reklamowane na gwarancji pochodzą...ode mnie.Prośba o pomoc jednak zawiera się w innym problemie- ten który otrzymałem obecnie NIE wyłącza się po wyłączeniu dekodera.Poprzednie 2egz. wyłączały się po ok.5min samodzielnie.GDZIE TKWI PROBLEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CSA"-w jakim sensie padł?

 

Komunikat z dekodera "DYSK JEST ZBYT WOLNY...." . Dysk odniosłem,tak jak i u mnie tak i u sprzedawcy niewidzialny na kompie również i wymiana na nowy[z półki,więc nie starsza wersja,tylko obecnie sprzedawana]

pzdr.

ps problem jaki proszę o rozwiązanie to NIEWYŁĄCZANIE SIĘ DYSKU po wyłączeniu dekodera. Wcześniej TEGO nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk jest zbyt wolny to nie problem dysku tylko dekodera, po pewnym czasie wszystkie dyski gdy miną obszar początku dysku zaczynaja zwalniać z zapisem, jesli prędkość zapisu jest mniesza niż wymaganay przez ADB (zapis dwóch strumieni HD na raz) to wychodzi taki komunikat, dysk był sprawny moim zdaniem, on po prostu był za wolny dla tego dekodera, z tym co masz teraz będzie to samo, zresztą spróbuj nagrać na niego dwa dni audycji a potem odłącz i podłącz, zobaczysz co się stanie

 

niewyłączanie się dysku może być też związane z nową aktualizacją, może coś zmienili w oprogramowaniu, przynajmniej tak Ci sie to zbiegło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć fakt,że dyski nie były widziane przez komputer?Za 1ym razem był zajęty w ponad 50%. Ale ostatnio było tylko z 10% nagrań na dysku. Czyli według tego co Ty piszesz mam rozumieć,że problem dotyczy nie tylko moich dysków? To co wtedy należy zrobic[po ukazaniu się TEGO komunikatu]?

Co dzisiaj zaobserwowałem to fakt, że dysk wyłącza się samodzielnie[!]po przełączeniu dekodera na odbiór stacji radiowych i następnie włącza się po wyłączeniu dekodera[!].

pzdr i dzięki za próbę pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk nie był widoczny w komputerze znaczy w menedżerze plików, czy nie był widoczny w menedżerze urządzeń? Dysk po użyciu z ADB trzeba było zainicjalizować z menedżerze dyskow (tracąc co na nim było), dopiero po tym można go normalnie uzytkować i ew. jeszcze raz podpiąć do dekodera.

 

U mnie dysk wyłącza się na TVP1 HD, ale miałem wrażenie że na innych też. Zaciekawiłeś mnie Tomala75 tym co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja!Jestem po 1ej próbie i... dysk się wył.sam gdy dekoder wyłączyłem na TVP1!Niewyobrażalne dla mnie jest to,żebym musiał pamiętać na jakim kanale wył dekoder żeby 'działało' wszystko ok i dysk się wyłączył. UWAGA!- dotychczas,czyli gdzieś tak do konca lipca wyłączałem na dowolnym kanale[!!!] i dysk przestawał pracować po paru minutach.Co za durna zmiana!!!Jeszcze muszę sprawdzić powtarzalność wyników:)

i jeszcze pytanie [ponowne] do CSA- co zrobić,żeby uniknąć ponownej sytuacji z wyświetleniem komunikatu "TWOJ DYSK JEST ZA WOLNY ŻEBY...",a jak już się ukaże jak z TYM walczyć/naprawić?

dysk nie był widzialny W OGÓLE.

dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opiszę jaką mialem sytuację z dyskami. Kupiłem dysk Lacie w środku był szybki Seagate 120GB, nagrywało wszystko bez problemu, potem zmieniłem dysk na większy Hitachi (250GB) i po pewnym czasie problem, informacja że dysk za wolny, podpiąłem pod komputer, aktywowałem w menedżerze urządzeń i dałem żeby sformatował na NTFS, porobiłem testy i podpiąłem do dekodera, ten go ponownie sformatował i wszystko dzialało do momentu gdy zapełnienie doszło do 30% wtedy znowu komunikat, zrobiłem jeszcze raz to co poprzednio i sprawdziłem w HDTune jaka jest prędkośc na 30%, byla ok. 20MB/sek - moim zdaniem mało. Sytuacja się powtórzyla więc wziąlem inny dysk Seagate 500GB szybki do laptopów (50MB/sek minimum) i udało mi się na nim nagrać cały dysk, nagrywając Filmbox HD co tylko leciało. Od tej pory nie mam problemow.

 

Moim zdaniem problemem jest wybredny dekoder, każdy z tych dysków działał z dekoderem Opticum i ferguson, tylko ADB robił problemy. Dlatego kupując dysk pod ADB trzeba wybierać takie modele żeby miały szybki dysk w środku. Wtedy większa pewność ze będzie działać ale na pewno nie 100%.

 

Co do sprawdzenia dysku, warto podpiąć go pod różne USB w komputerze, na tym na którym był normalnie rozpoznawany, po podpięciu do ADB nie będzie już rozpoznawany. Jest to wynik szyfrowania dysku przez dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robsat jakikolwiek powinien działać, tylkp co to ma wspólnego z telewizją na kartę?

 

wybacz marioplus, nie zauważyłem, adata ch94 ma zapis średnio 29MB/sek więc powinno wystarczyć do poprawnej pracy, wydaje mi się jednak że jeśli będą takie problemy dalej to lepiej zmienić producenta na Verbatima albo Lacie. Może uda się przekonać sprzedawcę do zamiany albo po prostu sprzedać ten na allegro a kupić inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z problem z brakiem zasilania przy dysku 2,5"? Zastnawiam sie nad n-ka z tym dekodereme tylko mam obawy o kompatybilnosc, szczegolnie dyski z usb 3.0 ale to glownie 7200 i nie wiem czy zasilanie wyrobi bo 2.5" nie maja zewnetrznego zasilania. Moze ktos poleci 500gb ktora nie bedzie miala tych problemow z za wolnym zapisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...